1. leht 1-st

Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 13:15
Postitas ESSVE
Tere,

Töö võtan ette esimest korda, igasugune abi on teretulnud. Vana segisti lekib kraani ja kaane alt, iidne samuti, vahetaks välja. Uus segisti on olemas aga probleem selles, et kaasasolevad segisti voolikud (survevoolik) ei ühildu olemasolevate kuuma- ja külmaveetorudega. Ei soovi ennem lahti kiskuda kui pilt selge, et mida täpselt tegema peaks. (Diameetrid mõõtsin nihikuga väljast)
* Olemasolev lahendus Mis siin tehtud on?
* Uue segisti vooliku üleminek

Nagu esimesel pildilt näha on tõenäoliselt segistiga kaasasolevad voolikud väljavahetatud torude vastu ning ehitatud mingisugune liitmikutest/üleminekutest kaader sinna.
Sai soetatud samased segistitorud (10 x 300 mm) mis ühilduvad ühest otsas segistiga ja teisest otsast on tavaline silinder toru ilma keermeta.
* Uus segistitoru

Milline lahendus oleks sobilik ning mida vaja ehituspoest tuua? Mis tööriistu peale kahe tellitava võtme tarvis läheks; kui toru vaja lõigata siis torulõikajat nt?

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 15:55
Postitas ESSVE
Mõtlesin välja vist.
Soetan väliskeermega pressliite 16 - 1/2, ühte otsa läheb segistiga kaasasolev survevoolik ja teise PEX volla (külm ja soe vesi).
On mul keermeteipi vms. samuti tarvis või piisab ramirendist renditud torupressist?

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 16:18
Postitas torumeees
Osta liitmikke 1/2" SK x 10 2tk ja keermeteip
ei ole miskit rohkemat vaja

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 16:27
Postitas qwe
Pead ei anna, aga mulle tundub, et pex lõppeb poole tollise väliskeermega ja uue segisti otsas on sisekeere pool tolli - peaks nagu kokku sobima. Lihtsalt on vaja vana pakk lahti keerata.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 18:42
Postitas timburi
Tundub sama, mida arvab QWE.

Ainuke nõu, mis ma annan, on see, et odavamapoolsete (ei ole üldse halb ega inetu) segistiga on kaasas survevoolikud, mis mitte ei anna järgi vähese aja jooksul, vaid kohe peale kinni keeramist kas tilguvad või siis rebenevad lähemal ajal.
Vahest juhtuvad ikka erilised pornod, mis peaks olema lausa keelatud Euroopas. Aafrikasse võiks paigaldada, kus veesurve puudub.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 19:29
Postitas Alexy
Kõigepealt vaseliitmike mutter lahti ja vana segisti eemaldada, edasi tuleb alumisest "mutrist" kinni hoides eemaldada ülemised, vase liitmiku"jäänused. Edasi uus segisti koos voolikutega paika ja taas alumist liitmiku kinni hoides(sobiliku tööriistaga) ühendada painduvad voolikud ja kergelt pingutada.Kui soovite ühendada ostetud torude abil, vajate kahte 10mm vasksõrmust kaubandusest ja vanadelt torudelt, mis segistisse lähevad, on vaja kasutatud sõrmused maha lõigata, et teile vajalikud mutrid kätte saada. Kui asi tundub keeruline, soovitan otsida tasulist abi(toruabi nt?). Igatahes jõudu ja ärge uputust korraldage, kõigepealt vaja vesi sulgeda...

tegu vast siiski wirsbo toruga...mitte mingi "pex-iga"

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 17 Veebr 2017, 21:52
Postitas timburi
Nojah,

Uponor = Wirsbo = Pex

Pex iseenesest on ristseotud polüeteen.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 18 Veebr 2017, 09:15
Postitas san-teh
timburi kirjutas:Tundub sama, mida arvab QWE.

Ainuke nõu, mis ma annan, on see, et odavamapoolsete (ei ole üldse halb ega inetu) segistiga on kaasas survevoolikud, mis mitte ei anna järgi vähese aja jooksul, vaid kohe peale kinni keeramist kas tilguvad või siis rebenevad lähemal ajal.
Vahest juhtuvad ikka erilised pornod, mis peaks olema lausa keelatud Euroopas. Aafrikasse võiks paigaldada, kus veesurve puudub.
Tere.Ei taha küll vinguda,aga neid survevoolikuid olen vahetanud päris palju ja veel õnneks pole midagi juhtunud.(sülitasin 3korda üle õla).Millegipärast neid ju müüakse.Ma lpole küll väga hea asjatundja,aga ehk siis selgitaksite,miks.Oleks väga tänulik.Edu kõigile.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 18 Veebr 2017, 10:11
Postitas timburi
Jah, räägin.

See mis poes eraldi müüakse ja see mis on 15.- eurose toimiva ja ilusa läikiva segistiga karbis kaasas, on kaks eri asja. Turvalisuse mõttes võiks osta natuke paremad survevoolikud.

Ükskord läks voolik pooleks mutri ja vooliku ühenduskohast ja seda hiljem vaadeldes sain aru, et kaua see polekski saanud kesta.

Teine kord ma ei saanudki seda voolikut tilgavabalt kinnitatud.

Kolmas ja sealt edasi korrad olen ostnud kohe uued voolikud, kui pole tegemist Franke vms kvaliteetsema tootega, kus on juba kvaliteetsemad voolikud karbis kaasas.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 18 Veebr 2017, 10:46
Postitas san-teh
Tänud timburi,olen ettevaatlikum.

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 18 Veebr 2017, 14:34
Postitas hambakari
kokkuehitatud kaader ja uus segistitoru tuleks kõik vahelt välja visata ja veetorude küljest otse segisti külge väliskeermega survevoolik Panna. +keermeteip 12x ümber keerata?

Re: Nõu segisti vahetamisel

Postitatud: 18 Veebr 2017, 16:27
Postitas timburi
k`aader 1. <2e: k`aadri, k`aadrit> personal, isikkoosseis. Kaadri+ohvitser, kaadri+armee van.t regulaarvägi
k`aader 2. <2e: k`aadri, k`aadrit> üksikvõte filmilindil; kaamerat seiskamata võetud filmilõik

Antud hetkel on seal olemas:

1. Pilt

+

2. Pilt

= need omavahel kokku keerata, mis seal imelikku või keerulist on? Peale torutangide pole vaja midagi.

Endale tehes mugavam, aga kallim ja keerulisem lahendus (eeldab tööriistu):

1. Pilt

+

2. Pilt

+

3. Pilt