1. leht 1-st

Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 13:21
Postitas precipice
Tere

Äkki on kellelgi pilti näidata, missugused võiks välja näha antud kelpkautse all olevad sarika konstruktsioonid.

Eesmärk oleks maja pikendada selle ?kelbi? suunas. Ehk maja pikeneks pildil tagaplaanil nähtava osa võrra. Esimesele korrusele lisandub eluruumi ning ka teisele korrusele katuselae alla lisanduks ruumi. Uus osa peaks minema kokku vanaga ilma nähtava üleminekuta.
Võimalik on see kindlasti aga kuidas täpsemalt?

Kui keegi tunneb end võimelisena sellist karkassiosa ehitust tegema või soovitada kedagi, siis võib ühendust võtta. (Põlvamaa)
Pilt

Tänud!

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 14:28
Postitas Äärenurk
Kui täpne olla, siis on tegemist poolviilkatusega.

Kas katuse alla vaatama pole võimalik minna? Seal oleks kogu konstruktsioon nähtav ja kui see üles joonistada/pildistada, saaks analoogia põhjal pikenduse ära teha. Sobivuse korral ka olemasolevaid materjale kasutades.

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 14:31
Postitas Äärenurk
Kiire otsing leidis ka veidi pilte:
https://sarapiku.wordpress.com/2011/09/ ... spaevik-8/

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 15:00
Postitas precipice
Tänud! Nüüd tean vähemalt millega tegu.
Leiaks veel prussidega kah pildi... prussidega peab mingi x nurga alla ühendusi tegema äkki?
Eks saab jah kunagi alla piiluda aga hetkel ilmatingimused halvad selleks.

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 20:20
Postitas Külaline
Üldjuhul võiks see poolviil olla ka sama kaldenurgaga nagu katus.

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 17 Nov 2016, 21:28
Postitas Külaline
Ega hästi aru ei saa, kuda poolkelp katus järsku poolviilu nime endale sai :lol: (algne joonis)
Sarapiku talul on kelpkatus. Kui ntx roog sinna peale laduda, siis unkaauk (hiidlastel ka karuper.e auk) jääb marginaalseks. Ehk väike tuulutusava harja viilus ei tee katust veel poolkelbaks.

taastaja

Re: Kelpkatuse konstruktsioon

Postitatud: 18 Nov 2016, 11:26
Postitas gamla
vaja läheb natuke prusse ja laudu,katus nagu iga teinegi ,kui huvi võib kirjutada gamla.restaurering@gmail.com