1. leht 1-st
pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 15:58
Postitas Külaline
Ei leidnud kusakilt infi, kas rikkevoolukaitse on pesumasinale vajalik, kui ta ei asu saunas, vannitoas, õues või mujal niisketes kohtades, asub näiteks toas, köögis, büroos jne. Saan aru , et ka üksikule kaevalgustile võib ka RVK panna, kud kas on mõtet.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 17:30
Postitas Külaline
Külaline kirjutas:Ei leidnud kusakilt infi, kas rikkevoolukaitse on pesumasinale vajalik, kui ta ei asu saunas, vannitoas, õues või mujal niisketes kohtades, asub näiteks toas, köögis, büroos jne. Saan aru , et ka üksikule kaevalgustile võib ka RVK panna, kud kas on mõtet.
RVK on vajalik kõigile pistikupesadele uutes paigaldistes....
oma südamerahu huvides pane ka vanasse....
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 19:47
Postitas Külaline
Mina see küsija- No miks ma peaks RVK vanasse ilma maanduseta pistikupesa ette panema, seda faasi ja neutraali vahelist sirakat see ju ei kaitse, olen ka näinud, et seda tehakse, kuid RVK-st lähevad läbi faas ja neutraal, neid võrreldakse ja see RVK ei rakendu vist iialgi! Maandus siis sinna ei jõua. Kui keegi selgitaks, mis sellest RVK-st seal kasu sel juhul on.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 20:03
Postitas A.S.
Külaline kirjutas:No miks ma peaks RVK vanasse ilma maanduseta pistikupesa ette panema...
No miks sa peaks sellisesse pistikupessa üldse pesumasina ühendama? Veneaegsed masinad olid küll jah osad nn. kahekordse isolatsiooniga, uuemad on aga kõik sellised, millel kaitsesoon (PE) korpuse külge läheb. Sellist pesumasinat ilma kaitseklemmita pistikupessa torgata on ülim rumalus, oleks seal
10mA RVK kaablil ees, siis ehk veel julgeks.
Külaline kirjutas:Kui keegi selgitaks, mis sellest RVK-st seal kasu sel juhul on.
Lülitab voolu vähemalt siis välja kui sa korpusest konkreetse laksu kätte saad, 30mA on paraku küll jah liiga suur vool inimese jaoks.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 20:38
Postitas Külaline
Läbi rvkl-i hammustanud vool jättis sõrmele väikse põlenud koha. No umbes nagu tikuväävlist kui see näpu juures süttib.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 21:12
Postitas Küülaline
Te saate RVK eesmärgist valesti aru. Rikkevoolukaitse ei ole mõeldud inimeste otsepuute ega seadmete kereühenduste vastaseks kaitseks. See on mõeldud seadmete ja juhtmestiku isolatsiooni halvenemisest tingitud lekkevoolude vastu ENNETAVA kaitsena.
Mõte on selles, et kui pistad pistikupessa sellise seadme, mille lekkevoolud ületavad 30 mA (nn rikkevoolu tase), lülitub kaitse hetkeliselt välja, mitte ei oota kuni sina seadme keret puudutad ja oma 30 mA kätte saad.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 21:17
Postitas A.S.
Küülaline kirjutas:...mitte ei oota kuni sina seadme keret puudutad ja oma 30 mA kätte saad.
Kui kaablil kolmas soon puudub, kohalikku maandust samuti pole, siis paraku ootab.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 21:30
Postitas Küülaline
Kui kohalikku maandust pole, siis oled koos rikkis seadmega nagu linnuke ja ei tunne midagi.
Selline asi on järgi proovitud - lasnamäe paneelmaja viiendal korrusel kilpparkettpõrandal seistes võis vabalt faasijuhti puutuda. Betoonseina vastu muidugi ei soovita samal ajal toetada.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 23:11
Postitas teema algataja
No miks sa peaks sellisesse pistikupessa üldse pesumasina ühendama? Veneaegsed masinad olid küll jah osad nn. kahekordse isolatsiooniga, uuemad on aga kõik sellised, millel kaitsesoon (PE) korpuse külge läheb. Sellist pesumasinat ilma kaitseklemmita pistikupessa torgata on ülim rumalus, oleks seal 10mA RVK kaablil ees, siis ehk veel julgeks.
Tohhoh juba vaja 10 milliaprit RVK-d, ja kuidas see rikkevoolukaitse sel siis töötab, ka võtab maanduse läbi õhu...., kui ikka maandust pole siis pane või 0,1 milliamprit RVK, tolku ju pole., RVK mõõdab ikka faasi ja neutraali (siin nulli) erinevust.
Re: pesumassin
Postitatud: 04 Okt 2016, 23:32
Postitas A.S.
teema algataja kirjutas:...võtab maanduse läbi õhu....,
Ei, läbi sinu võtab. Kui sa paljajalu märjal põrandal seisad ja pesumasina pinge all olevat korpust puudutad, siis on maandust piisavalt palju.
10mA RVK suudab kaitsta inimest elektrolöögi korral. 30mA RVK on vaid kaitselüliti töö osaliseks dubleerimiseks, et voolulekke korral korpusesse toimuks väljalülitumine kiiremini, paraku kaitsejuhi/maanduse puudumise korral see nõuetekohaselt toimida ei saa.
Re: pesumassin
Postitatud: 05 Okt 2016, 12:03
Postitas Külaline
Sakslastel on 10 mA rikekad kasutusel miskipärast
Re: pesumassin
Postitatud: 05 Okt 2016, 12:39
Postitas Küülaline
10 mA RVK korral ei ole juttugi kogu majale ühe või mõne RVK paigaldamisest, nagu meil siiani kombeks olnud. Loomulikud lekkevoolud löövad välja selle.
Nagu juba enne öeldud ei ole RVK mõeldud otsepuute kaitseks. Kereühendus on meie TN-S juhistikusüsteemis ühefaasiline lühis ja õigesti valitud liinikaitse rakendub 0,4 s.
Re: pesumassin
Postitatud: 05 Okt 2016, 12:51
Postitas Kalvis
10 mA RVK annab muidugi parema kaitse nagu eespool juba vastati. Samas on 10 mA liiga tundlik kogu grupile, et peale 3 väljalülimist vihas eemaldad ise. 10 mA RVK-d on mõeldud konkreetse tarbija ette (näiteks mingi inimese kehaga kokku puutuv seade). 10 mA-dest oli isegi vahepeal pistikupessa käiv miniRVK variant olemas. Ise kasutasin, täitsa bro oli.
Erinevates riikides on muidugi erinevad arusaamised ja harjumused kaitseks elektrilöögi eest.
Inglismaal näiteks käib iga pistiku külge minisular, paljudes EL riikides pole siiani RVK-d kasutusel.