1. leht 1-st
Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 17 Aug 2016, 21:50
Postitas ehitaja15
On 2 vannituba, 1 WC ja 1 majapidamisruum (joonisel endiselt WC). Kummaski vannitoas on 160mm ventilatsioonitoru/plafoon ja WCs ja eesruumides 125mm toru/plafoon.
Pööningule tuleb 2 toru. Mõtlesin need kolmikuga ära ühendada, seejärel lisada jäik mürasummuti, ventilaator ja seejärel õhk katuselt välja suunata olemasoleva toru kaudu.
Varasemalt oli 2tk
Östberg 7000050 ventilaatorit (ilmselt 15a vanad), mida sai käsitsi sisse lülitada. Sooviks aga teha süsteemi, mida ei peaks käsitsi näppima. Kuna korteris tuleb värske õhk freshklappidest ja mehaaniline väljatõmme on ainult joonisel oleva 6 plafooni kaudu, siis võiks ventilatsioonisüsteem kogu aeg vaikselt töötada. Eriti hea oleks, kui saab väga niiske õhu korral (keegi on dušši all) automaatselt pöördeid suurendada ajutilselt.
Kas on mingeid soovitusi või hoiatusi antud lahenduse kohta? Samuti ootaks soovitusi mürasummutit ja ventilaatori kohta.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 01 Sept 2016, 16:48
Postitas wapper
Kahe vetsu vahel ei paista olevat mingit mürasummutust, ja need on väga lähedal. Soovitan midagi vahele panna, kas või paindlikud summutid. Igatahes mitte otsetoru. See plekk juhib ju helisid nagu telefon.
Kui WC ja vannitubade uksed on tavaliselt suletud, tuleks nendesse panna õhurestid.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 01 Sept 2016, 16:50
Postitas ehitaja15
Juba valmis
Varem oli 2 painduvat mürasummutit, aga müra suur. Nüüd on 1 jäik summuti ja vaikus majas

Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 02 Sept 2016, 13:31
Postitas wapper
Proovi, kas saad potil sitsides teise vetsu kasutajaga kõneleda. Testi tulemused postita siia
Kas pööning on soojustatud? Kui ei, võib sul jahedama ilmaga ilmneda probleem toru sees tekkiva kondensaadiga.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 02 Sept 2016, 14:06
Postitas ehitaja15
Praegu pole müra probleemiks olnud, aga pole ka nii konkreetselt katsetanud. Proovin mingi aeg järgi. Samas nagu plaanilt näha, siis ülemine WC ja vannituba on nagunii jadamisi ühendatud ja minu teada pole ka seal mingit mürasummutust vahel (ega saaks panna ka).
Pööningule saaks panna lisaks selle keskmise sirge osa asemele veel ühe mürasummuti.
Pööning pole soojustatud, ise mõtlesin ka seda villa asja. 15a on see ilma isolatsioonita toiminud siin enne mind. Millist soojustust täpsemalt seal ümber peaks kasutama ja kas mürasummuti ja ventilaator tuleks ka kinni katta?
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 02 Sept 2016, 15:02
Postitas Rostfrei
Suur on üllatus, kui peale esimesi külmasid esimese sulaga potil istudes vendi torust 3 l vett välja tuleb

Nähtud, kogetud.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 03 Sept 2016, 12:47
Postitas wapper
Tubadest väljatõmbekanalid tehakse muidu 90kraadi all paindlike summutite abil, mis on ühendatud põhikanaliga. Väga palju abi neist summutitest ei ole, aga siiski piisavalt et ei kuule enam kõrvaltoast kostvat juttu.
Talvel on toaõhus vähem niiskust ja kondensaati ei teki, kui torus on piisav õhuvool mis kondensaati ära viib. Küll võib tilkuma hakata, kui õhuvool väike ja muud "soodsad" tingimused. Ja kui ka plafoonist ei tilgu, võib vesi mujale sattuda kuhu poleks vaja. Tere hallitus, bakterid jne.
Kuna sul soojustagastust pole, tuleks soojustada kogu toru kuni katuseauguni välja ja korralikult. Õpetusi kuidas venti soojustada on netis küllaga.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 03 Sept 2016, 18:41
Postitas ehitaja15
Väljatõmbekanalid ongi tehtud paindlikust torust, küll ilma summutusisolatsioonita. Üldiselt räägitakse, et see paindlik summuti aitab ainult vibratsiooni vastu, mite ei vähenda müra ega helisid.
Ei leidnud ühtegi konkreetset ja asjalikku juhendit ventilatsiooni soojustamise kohta. Samuti on ebaselge kanaliventilaatori katmine villaga.
Re: Vannitoa ventilatsiooni väljavahetamine
Postitatud: 04 Sept 2016, 11:02
Postitas wapper
http://www.isover.ee/hoone-osad/valjatomme
Jäik summuti ja ventilaator tuleb samuti soojustada, kuigi seal peaks olema õhuvool juba piisav, eeldusel et vent töötab 24/7.