1. leht 1-st
Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 04 Aug 2016, 12:58
Postitas Külaline
Õuekaabel jookseb mul maja peakilbist eraldi karpi, kus see tuleks jaotada väravaautomaatika toite ja aiavalgustite grupi toite vahel. Aiavalgustite ees on omakorda hämaraandur. Kas ma peaks kummagi grupi (s.o väravaautomaatika ja aiavalgustite hämaraandur) ette istutama veel mingid täiendavad automaatkaitsmed, või saan ma need grupid tavaliste ühendusklemmidega peakaabli otsast laiali jaotada? Mul ei ole otseselt vaja seda, et saaksin kumbagi gruppi veel eraldi välja lülitada või midagi. Endale tundub see ühendusklemmide kasutamine täitsa mõistlik (ja loomulikult ka lihtsam ja odavam lahendus), kui kardan, et väravaajamite kasutamine võib hakata tekitama mingeid voolukõikumist vms, mis mõjutavad seeläbi näiteks valgustite eluiga. Kasutan LED-valgusteid, siis valgustite grupi (kokku vast mingi 15-17 valgustit) koguvõimsus jääb 100W piiresse. Väravaajamid tarbivad paberite järgi töö ajal 5,6A voolutugevuse juures kuni 250W võimsust. Oskab keegi nõua anda automaatkaitsmete osas+
Re: Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 04 Aug 2016, 14:14
Postitas Küülaline
Külaline kirjutas:Õuekaabel jookseb mul maja peakilbist eraldi karpi ... tarbivad paberite järgi töö ajal 5,6A voolutugevuse juures kuni 250W võimsust
Kui õuekaabel juba paigas, siis on sellel kaitse ka ilmselt olemas, tõenäoliselt 2,5 mm2 ja 16 A, rohkem pole midagi vaja.
Kui 5,6 A, siis peaks võimsus 1200 W olema, aga see kõik mahub 16 A sisse.
Re: Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 04 Aug 2016, 14:27
Postitas A.S.
Külaline kirjutas:kui kardan, et väravaajamite kasutamine võib hakata tekitama mingeid voolukõikumist vms,
Täiendavate kaitsmete paigaldamine selles osa ju midagi ei muuda, seega ühendusklemmidega võrreldes mitte mingit vahet pole.
Re: Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 04 Aug 2016, 20:32
Postitas taffkin
Tänan vastuste eest.
Kas 16 A ei ole liiga palju? Ainult väravaajam ja led valgustid?
Re: Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 04 Aug 2016, 21:08
Postitas Küülaline
Võib olla isegi on palju, aga mitte väikese ühendatud võimsuse pärast.
Liinikaitsed valitakse kaabli kaitseks, esmajärjekorras lühisvoolu ja pingekao st kaabli ristlõike ning pikkuse järgi.
Re: Väravaajami automaatkaitsmed
Postitatud: 05 Aug 2016, 13:24
Postitas taffkin
Tänan ja teema lukus.