1. leht 1-st

EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 12 Apr 2016, 19:52
Postitas Külaline
Tere,

plaanis ehitada puitkarkassmaja. 50x150 karkass, vahele EPS Silver, väljapoole lisaks 100mm sama EPSi, ilmselt õhukeste kihtidena, saab paremini vuuke katta. Loomulikult mingi üli-elastse vahuga ära fikseerida. Fassaadikatteks puit või krohv. Sissepoole aurutõkkeks perfektselt tihendatud ehituskile, lisaks loomulikult korrektselt projekteeritud ventilatsioon. Toa viimistluseks ühekordne kipsplaat.

Tunnen muret, et äkki ei saa sein piisavalt helipidav. 30 majaga tupiktänav 13m kaugusel, aga ikkagi tunneksin ebamugavust, kui näiteks veidi valjem muusika kuulamine õue kosta oleks.

Villa ei taha karkass-seinas soojustusena kasutada tema tõenäolise äravajumise tõttu.

Mis oleks hea lahendus? Kuidas arvutada sellise konstruktsiooni helipidavust?

Kui ehitada karkassile sissepoole paari sentimeetrise õhuvahega lisasein, näiteks 50mm metallkarkassist ning see (puiste)villa täis lasta, kas annab rahuldava helipidavuse välja? Tean, et seina kihid peavad seestpoolt väljapoole järjest vähem aurutihedaks minema, aga kas selline "lisasein" üldse läheb välisseinana arvesse? Kui ei, siis kui suurest õhuvahest alates on OK?

Ootaks viisakat diskussiooni, mitte tuima materdamist.
Aitäh.

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 12 Apr 2016, 21:38
Postitas onu41
Kasuta polüuretaan vahtu ehk pur vahtu

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 12 Apr 2016, 22:52
Postitas keemik
See kostab väga hästi läbi. Võta näiteks Paroc extra, see ei vaju läbi. Ja sellist seina, nagu ehitada tahad, ei tasu krohvida, sest see on maha visatud raha. Vahtplast ei vaja aurutõket ega õhutõket.

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 13 Apr 2016, 06:52
Postitas Külaline
onu41: PUR vahtu olen kaalunud-arvutanud. See ei tasu end lihtsalt ära. Maja ehitamisel pole üldiselt ruumiga kitsas, see, et ma seina arvelt ruutmeetri-2 kaotan, saan suurema maja arvelt tagasi teha. Lisaks - PUR on samasugune vaht, selle helipidavus jääb ilmselt samasse klassi. Meenub ka telefonivestlus PUR vahu müüjaga, kes just ausalt mainis, et ega sein väga helipidav ei jää.

keemik: Paroc extrat mõtled siis karkassi vahele, eks.. Krohvi tahaks pigem selle välimuse pärast :)
Hm, aga äkki teha siis nii nagu siin SPUga soovitatud on:
http://spu.studio.crasman.fi/pub/Websit ... ne+EST.pdf

Paroc extra karkassi vahele 150mm, sissepoole 100mm SPU. Kui peaks ka mingi vajumine toimuma, siis katab SPU suurema osa ikkagi ära, lisaks toimib kohe aurutõkkena ka. Sellisel juhul tuleks siis väljapoole tuuletõke panna.. Saaks ilmselt veidi helipidavam küll?!

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 13 Apr 2016, 13:42
Postitas keemik
Sa proovid mingit jura ikka kokku ehitada. Tahad normaalse rahakuluga krohvitud seina, siis tee plokkidest (Aeroc vms) kandevsein ja kata väljast vahtplastiga ja krohvi.

Tahad karkassiga maja puhul krohvitud välisseina, siis näiteks 100 mm karkass, mille vahel vill, OSB plaat, sellel 200 mm vahplasti ja sellel krohv. Insener annab täpsemad kihtide paksused jms.

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 13 Apr 2016, 20:05
Postitas enrico-
Kui kardad villa vajumist, siis paigalda vill makrofleksiga. Ma endal igaks juhuks tegin nii. Enne villa karkassivahesse panekut lasin eelmise villaplaadi peale ja karkassi külgedele peenikese Triibu vahtu. Ja villaga soojustades kasuta kivivilla, see ei vaju ära.
Krohv fassaadi asemele tempsi plaat äkki?

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 15 Apr 2016, 23:23
Postitas sashaobrok
Ja heli saaks pidama siis kui maja kandva osa betoonist/betoonplokkidest ehitaks.

Re: EPSiga soojustatud puitkarkassmaja helipidavus

Postitatud: 21 Mai 2016, 20:09
Postitas Külaline
enrico- kirjutas:Kui kardad villa vajumist, siis paigalda vill makrofleksiga. Ma endal igaks juhuks tegin nii. Enne villa karkassivahesse panekut lasin eelmise villaplaadi peale ja karkassi külgedele peenikese Triibu vahtu. Ja villaga soojustades kasuta kivivilla, see ei vaju ära.
Krohv fassaadi asemele tempsi plaat äkki?
Parema soovituse peale ei anan kuidagi tulla. Paigalda jah vill makrofleksiga. Ainuke küsimus tekib, et milleks siis ültse raha soojustamisele raisata, kui see sooja pidama ei hakka. Ükski plaatvill ei vaju seinas kuskilegi, kui on õieti paigaldatud.
http://www.4seina.ee/uudised/vead-sooju ... rved-lakke