puitparketi alla...

põrandad, põrandatööd
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Tere!
Kas puitparketi alla põranda tõstmiseks ja loodi ajamiseks sobib põranda-gyproc gl15?
Külaline
külaline

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maurus kirjutas:Tere!
Kas puitparketi alla põranda tõstmiseks ja loodi ajamiseks sobib põranda-gyproc gl15?
oleneb, kui kõver põrand ja mis sa sinna gl15 alla paned , aga ideepoolest ikka sobib
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Aitäh vastamast. Kõige all on vana laudpõrand, mis jääbki siiski maha.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Expert »

Ei sobi põrandakips sinna alla loodi ajamiseks. Kui aluspind ehk vana laudpõrand on loodis ja tasane siis sobib põrandakips põranda tõstmiseks küll. Tuleb paigaldada kas PLP või OSB, see tagab stabiilsuse ning võimalikud
läbivajumised jäävad ära. Edu otsustamisel :)
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Aitäh! Põrand üldiselt loodis, ainult aknaalune kaldes. Aga kas siis saab teha nii, et tervele põrandale kips ja selle vajunud osa loodimiseks ja tõstmiseks PLP ( ei tea küll, mis see on?). Aga miks ei sobi kips? Selle osa peale ei tule mingit suurt koormust ja pole ka eriti käidav koht.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Expert »

Ok, mul tekkisid ka küsimused : mis tähendab põrand on ''üldiselt'' loodis ? On siis loodis või ei ole ?

Mille põhjal otsustasid just gl 15 maha panna ? Millised on kipsi eelised plp või osb vastu ?
Võid ju katsetada aga keegi midagi garanteerima küll ei hakka...
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Aitäh, Expert! Nagu siit foorumist koorub, oled sa tõesti asjalik mees ega kuulu end asjatult Ehitusspetside kategooriasse. Seepärast vastan sulle ka oma võimete kohaselt.
Põrand, suurusega 17 m2 ongi üldiselt (st. pea kogu ulatuses) loodis, ainult 3 aknaalust pikilauda (teised on ristipidi paigaldatud) on kaldega akna suunas. Siis vist ikka ei ole loodis?
Ja kipsi kasuks otsustasin:
-nii PLP kui OSB on tehtud suht mürgiste vaikude baasil (netis on nende toksilisuse kohta materjali rohkem kui küll), ja põrand tuleb magamistoa põrandaks, kuhu küll mingit lauskeemiat ei tahaks! Mitte et ma läbilõhki öko oleksin, ja vana palkmaja on renoveerimise käigus saanud tunda ka kaasaegsete ja mitte väga naturaalsete materjalide puudutust ( nii nt. on köögis maas maas tavaline PVC!);
- kõrvaltoas on ka maas parkett ja selle all paks vineer, aga selle vineeri hind + vineeri müügikohas saagimise hind +Tallinnast vedu moodustas mu selle toa remondi eelarvest märgatava osa (teatavasti penskarid ei kuulu elanikkonna kõrgelt tasustatud gruppi);
Ja vot siis jäigi see gl 15 - hinnalt sobiv, paksuselt sobiv, ja kohalikus ehitusmaterjalide poes olemas ja tasuta kätte toodav.
Nii lihtne see ongi - kõik puha praktiline pool!
Ja kuigi parkett ei ole kindlasti vanale väärikale palkmajale ehk kõige kohasem põrandakatte materjal ( no laud oleks loomulikum), on ta jälle praktilise poole pealt kõige-kõige. Ja looduslikum ka.
Ja kuna mööbel on vana ja ajastutruu, siis üldmulje majast on siiani hea ( seda räägivad teised).
Selline vastus siis Sulle. Ja veel - oleks ma 30 aastat noorem ja 10x rahakam, teeks ma palju asju teisiti.
Aitäh, et lugesid seda pikka seletust!
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Expert »

Just-just oled õigel teel - kui ikka midagi tasuta kätte tuuakse siis tuleb kohe rohkem võtta nii-öelda tagavaraks kah või nii... Härra Maurus on leidlik ja ei maga kunagi kui talle midagi tuuakse kas materjali või raha. Ja kui ma õigesti mäletan võis härra Maurusele isegi öösel kell pool kolm raha tuua ta ei maga kunagi... :wave:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Expert kirjutas:... Härra Maurus on leidlik ja ei maga kunagi kui talle midagi tuuakse kas materjali või raha. ...

Tere. Nüüd Sa oma härratamisega küll vist :rotfl: solvasid proua Maurust.
Proua, aga miks selline otsus, et siiski ei tõstnud/loodinud põrandat vajalikule kõrgusele?
Muidugi sobib parketialuse loodiajamseks ka GL 15, kui seda õieti teha.
Arvata, et laudparkett on looduslähedane siis seda ta nüüd eriti ka pole. Jah oli seni, kui
teda hakati liimima, lakkima... Looduslähedane on/oli see põrand, mille Te nüüd selle parketiga peidate. Olgu, otsus Teie. Minu maakodus on laudpõranadad ja laudade laius,
kuni 35cm. Kavatsen, kui "leian" tegija, need kindlalt säilitada - eksponeerida. Andres
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Experdile: ma ei tea, miks sa mind solvad ja mõnitad, võib-olla sai su päev sellest ilusamaks?
Ei ole ma ostnud midagi tagavaraks ega tasuta saamist ihaldanud. Asi lihtsalt selles, et meil kohapeal üksainus ehitusmaterjalide kauplus ja paratamatult oleme me kõik selle poe nn. "püsikliendid", kellele tuuakse kaup tasuta koju (võib-olla on see kuidagi hinna sisse peidetud, seda ma ei tea).
Ja hr. Maurus ei ole mitte nii leidlik, kui sa arvad ;ja kui sa plaanid mulle kell kolm öösel raha tulla tooma, siis kahjuks ma magan juba. Aga mu koer ei maga! Suur ja tark koer on - võib-olla sellepärast ei toogi keegi raha!
Ja veel: Andrestol on õigus, ma ei ole hr. Maurus, vaid kindlasti teist 2x vanem naisterahvas, maurus (kasutajanimi oma eelmise neljajalgse sõbra auks), seda enam tegi teie ilkumine mulle haiget. Punkt, punane ja ümmargune.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mõni psühholoogiatudeng saaks siinse foorumi materjalidest teha kursusetöö teema "Abivajajate erinevad käitumismudelid peale asjalikke soovitusi" või kurbmängu kohaliku näiteringi jaoks. :)
Tegevuskoht: VE foorum
Tegelased: Maurus, Expert ja Andresto
Maurus: Kas puitparketi alla põranda tõstmiseks ja loodi ajamiseks sobib põranda-gyproc gl15?
Expert: Ei sobi põrandakips sinna alla loodi ajamiseks. Tuleb paigaldada kas PLP või OSB, see tagab stabiilsuse ning võimalikud läbivajumised jäävad ära.
Maurus: Aitäh! Põrand üldiselt loodis, ainult aknaalune kaldes. Aga kas siis saab teha nii, et tervele põrandale kips ja selle vajunud osa loodimiseks ja tõstmiseks PLP ( ei tea küll, mis see on?). Aga miks ei sobi kips? Selle osa peale ei tule mingit suurt koormust ja pole ka eriti käidav koht.
Expert: Ok, mul tekkisid ka küsimused : mis tähendab põrand on ''üldiselt'' loodis ? On siis loodis või ei ole ?
Mille põhjal otsustasid just gl 15 maha panna ? Millised on kipsi eelised plp või osb vastu ?
Maurus: Aitäh, Expert! Nagu siit foorumist koorub, oled sa tõesti asjalik mees ega kuulu end asjatult Ehitusspetside kategooriasse. Seepärast vastan sulle ka oma võimete kohaselt.
Ja kipsi kasuks otsustasin:
-nii PLP kui OSB on tehtud suht mürgiste vaikude baasil (netis on nende toksilisuse kohta materjali rohkem kui küll), ja põrand tuleb magamistoa põrandaks, kuhu küll mingit lauskeemiat ei tahaks!
- kõrvaltoas on ka maas parkett ja selle all paks vineer, aga selle vineeri hind + vineeri müügikohas saagimise hind +Tallinnast vedu moodustas mu selle toa remondi eelarvest märgatava osa (teatavasti penskarid ei kuulu elanikkonna kõrgelt tasustatud gruppi);
Ja vot siis jäigi see gl 15 - hinnalt sobiv, paksuselt sobiv, ja kohalikus ehitusmaterjalide poes olemas ja tasuta kätte toodav.Nii lihtne see ongi - kõik puha praktiline pool!
Expert: Just-just oled õigel teel - kui ikka midagi tasuta kätte tuuakse siis tuleb kohe rohkem võtta nii-öelda tagavaraks kah või nii... Härra Maurus on leidlik ja ei maga kunagi kui talle midagi tuuakse kas materjali või raha. Ja kui ma õigesti mäletan võis härra Maurusele isegi öösel kell pool kolm raha tuua ta ei maga kunagi...
Andresto: Arvata, et laudparkett on looduslähedane siis seda ta nüüd eriti ka pole. Jah oli seni, kui
teda hakati liimima, lakkima...
Maurus(solvunult) Experdile: Ma ei tea, miks sa mind solvad ja mõnitad, võib-olla sai su päev sellest ilusamaks? Ei ole ma ostnud midagi tagavaraks ega tasuta saamist ihaldanud.
Expert on solvunud, sõnatu ja :shock:

Lõpp. Tegelased on rääkinud, lugejad otsivad taskurätte, et pühkida ära tahtmatult voolavaid pisaraid, sest neil on proua Maurusest nii kahju. Ja kahju sellepärast, et ta on nii rumal, kuigi talle tehti asi selgeks, et kipsplaat ei sobi põranda loodimiseks ja, et proua Mauruse maja ei asu korraliku ehituspoe naabruses, et talle nende plaatide kojutoomiseks poleks isegi eraldi transporti vaja tellida, vaid kassapidajad tooksid ise plaadid koju kätte ja kingiksid proua Maurusele veel kommikarbigi. Ja kahju sellepärast, et EV ei maksa talle piisavalt elamisväärset pensioni ja tema elukvaliteet on langenud ja kvaliteedi langus on viinud teda stressi äärele, sest ta tahaks endale "päris kullast", aga kahjuks peab leppima tee ääres autosid peatavate mustlaste pakutava "kullaga"(läikima hõõrutud vask).
Proua Maurus! Teile sooviti head, aga Teie otsustasite solvuda! Miks? Öeldi otse, et teatud tingimustele kipsplaat sobib, aga Teil neid tingimusi ei ole. Jaurasite oma joru edasi. Öeldi läbi "kirjanduslike lillede" arvamus Teie kinnisidee kohta. Jälle solvusite. Miks! Kui ei kannata oma kinnisidee kriitikat, pole siis ju üldse vaja kirjutadagi. Või on suhtlemisvajadus nii suur? Päevakeskusi ei ole?
Minu poolest võite minu peale solvuda ja minust kaks korda te vanem ka ei saa olla, sest vastasel juhul kirjutataks Teist Õhtulehes kui EV-s veel elavast kõige vanimast naisterahvast!
Praktilisest poolest rääkides, siis jah, Teie eluea(aimates Andresto vanust ja korrutades see 2-ga) peab see kipsplaat vastu, aga vot järglaste rahakoti suhtes olete küll hoolimatu, a`la peale mind tulgu või veeuputus. Tuletaks meelde inglaste vanasõna: "Ma pole nii rikas, et osta nii odavaid asju".
Hau! Suur Pealik on kõnelenud! Punkt! :)
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Tere, Suur Pealik ja aitäh ka teile!
Ongi vahva vahest selliseid pikki, teema raamidest väljuvaid arutelusid lugeda, mis sest et vahel isegi ennast puudutatuna tundes. Teil on kõiges 100% õigus, ainult 1 asi jäi kripeldama - mitte keegi ei seletanud mulle, miks minu tingimustes ei sobi põrandakips? Ja mis teatud tingimused need peaksid olema, et mul neid pole?Vaat kui ma selle veel teada saaksin, siis võiks ma rahumeeli oma rumala kinnisidee ellu viia - hakata kipsplaadi peale oma eile kohaletoodud parketti (väga ilusat, muide!) paigaldama.
Ja samas tahan tänada ka Andrestot, kes on siin ja ka muudes minu teemades osalenud ja tahtmatult sattunud nii" lolli mauruse stsenaariumi" tegelaseks. Ja küsimusele, miks ma ikka vana lauda ei kasuta, saan ma nüüd anda täitsa tõese vastuse: kui minu silmale paistsid need vanad lauad veel päris ilusad, siis peale toa täielikku kolust vabastamist, tuli tegelikkus täies mahus ilmsiks - remondi teostaja vaatas asja üle ja selgus, et umbes 10 lauda on sellises seisus, mis enam maha el kannata panna ja ka teiste lihvimine ei teeks asja paremaks, sest kuna ta polnud kasutatava eluruumi põrand, oli ta tublisti vatti saanud, lauaservad katki, tükid väljas, praod jne.
Ja mul ei jäänudki muud üle, kui temaga nõustuda. Ja ka sellega olen ma nõus, et praeguseaja parkett ei ole ka see, mis vanasti, täispuitparkett, mida peale maha panemist läikima pooniti.
Ja sellega ma lõpetan ja veelkord tänan kõikide arvamuste omanikke, selles teemas osalejaid.
Ja kui teinekord veel abi peaks vaja minema, küsin ikka nõu!
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

GL 15 on ka selleks, kui vaja põrandaid loodida, välja "nuputatud". Teie tingimustes on see sobilik materjal. Täitke GL 15 paigaldusjuhiseid: loodige välja alustalastik, sammuga 30cm,
plaadid kinnitage kruvidega ja teine kiht liimige esimesele arvestusega, et esimese ja teise kihi otsa- ja küljevuugid poleks kohakuti. No umbes nii... ja saab hea.
No selge - kahju, et vana polnud kõlbulik taastamiseks. Andres

Aga proua, kas siis kui toa mööblist tühjendasite ja otsustasite, et lauad pole kõlbulikud eksponeerimiseks ja loodite kipsplaadi + parketiga, vaatasite ka ikka, mis ja kuidas on
lood põrandaalusega? Kui Te seda ei teinud/ei tee siis tuleb sellest: "hähh, käib küll põrand!"
Viimati muutis Andresto, 02 Apr 2016, 07:46, muudetud 1 kord kokku.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas rundll »

Lugesin küll läbi, aga ei leidnud kohta kus on räägitud kipsiga põrand rihtimisest.
Kuidas seda tehakse?

E: keegi jõudisgi minu pointini
Külaline
külaline

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rundll kirjutas:Lugesin küll läbi, aga ei leidnud kohta kus on räägitud kipsiga põrand rihtimisest.
Kuidas seda tehakse?
Kipsplaat on samasugune "kattematerjal" nagu PLP või OSB. Andresto ju kirjutas
Andresto kirjutas:... Täitke GL 15 paigaldusjuhiseid: loodige välja alustalastik, sammuga 30cm, ...
Urmas
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kipsi laudpõranda peale panemisega ei saa rihtida. Rihtima peaks ikka aluspinda, millest pole juttu olnud enne minu posti.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Loomulikult, kui kipsplaat kruvida vahetult vanale põrandale siis ta vaid kopeerib vana aluse ebatasasusi, muhke, lohke, kaldeid... Selleks peab ju paigaldama/loodima, kindla sammuga alustalastiku e. laagid e. roovid - kuidas keegi neid nimetab.
rundll kirjutas:Kipsi laudpõranda peale panemisega ei saa rihtida. Rihtima peaks ikka aluspinda, millest pole juttu olnud enne minu posti.
Sellest aluspinna- põranda rihtimisest on juttu olnud nii selles ja ka juba sama põranda eelmises ja üleeelmises teemas
Andresto kirjutas:... Proua, aga miks selline otsus, et siiski ei tõstnud/loodinud põrandat vajalikule kõrgusele? ... Andres
Andres
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Nüüd küsin võib-olla rumalasti: kas selleks, et vana põrand loodi saada, tuleb ta üles võtta, panna uued laagid,loodida ja lauad tagasi ja siis kips peale? Või kuidas? Sel juhul saaks ju loodida kohe õigele kõrgusele, poleks tõstmiseks mingit kipsi vaja? Aga lauad pole siledad, mis siis sinna parketi alla panna? Ja kui laudu üles võttes läheb mõni katki, kindlasti läheb? Kust siis ma laudu saan asemele? Ja ma kardan,et päris kindlasti ei hakka minu ehitusmees sellist tööd ette võtma, kuigi ta on suurte kogemustega töömees. Aga põrandaalust uurima hakkab ta küll, ei tule "käib küll põrand". Igatahes hakkan ma jubas usku kaotama, et saame taadiga omale veel vanuigi magamise kambri :(
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maurus kirjutas:Nüüd küsin võib-olla rumalasti: kas selleks, et vana põrand loodi saada, tuleb ta üles võtta, panna uued laagid,loodida ja lauad tagasi ja siis kips peale? Või kuidas?
Vot see küll rumal küsimus ei ole. :) Jah, las ehitusmees kisub lauad pealt ära ja kui laagid on korras, saab vanad rihtida loodi juba õigele kõrgusele. Vanu laudu saab kasutada 30cm sammuga hõrelaudise tegemiseks, aga tingimusel, et need ei ole kõmmeldunud ehk kaardu tõmmanud, neid peaks sorteerimiseks jätkuma ja nendele omakorda Andresto ühes eelmites postitustes kirjeldatud meetodil 2x kipsplaat peale ning saadki ideaalse põranda, millele võid oma ilusa laudparketi vastavalt oma soovile paigaldada kas ujuvalt või kinni liimida. Kui ujuvalt, käib parketi alla parketimatt ja kui liimida, siis kipsplaadid eelnevalt nakkedispersiooniga kruntida. Jääbki ainult säng tuppa tassida ja taadiga põhku pugeda.
Muide, kui põrand valmis, siis sul ei tule kaks esimest ööd undki, sest iga tunni takka pead oma uut ja ilusat põrandat imetlema. :)
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Urmas, super oled!
Alguses tegid mu nii maha, madalamaks kui muru :( Kõik mustlased olid ka mängu toodud ja maurus nii loll, kui lauajalg).
Aga nüüd, aga nüüd - on maurus, tänu sinule (ja kõigile teistele kaasaelajatele) nii tark, nii tark, et hakka või ise põrandat paigaldama (väike nali!).
Kõik on selge - nii nagu Andres ja sina ütlesite, nii tuleb teha. Ehitusmees tuleb kas täna või homme (esialgu plaani pidama ja arutama) ja siis ehk läheb juba tööks. Ja võib-olla muretsen ma liiast ja äkki oleks ta ise ka nii teinud. Aga nüüd, kui ta hakkab pakkuma mingit "lihtsa põranda" versiooni, oskan ma ka suu lahti teha ja küsida ja soovitada.
Aitäh veelkord ja kena päeva kõigile. Niina
Külaline
külaline

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maurus kirjutas:Urmas, super oled!
Alguses tegid mu nii maha, madalamaks kui muru
Ei, ma ei teinud sind mitte madalamaks kui muru, vaid püüdsin tuua sind unistuste pilvedest alla tagasi. Kui teha midagi kapitaalset ja põrand on selleks kindlasti, tuleb seda teha ainult üks kord ja korralikult, mitte mingit poolpidust ajutist varianti. :)

Urmas
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas Expert »

Tarvitseb mul vaid korraks ära käia, kui juba teema lahendatud. Asi mis mind alati hämmastab on see, et mitte kunagi pole inimestel raha, et midagi korralikult teha. Aga hiljem selgub, et kuna sai algselt tehtud küsitava väärtusega lahendus siis tuleb sama töö veelkord läbi oma rahakoti lasta.
Nagu öeldakse, tagantjärele tarkus on täppisteadus. Kui ühte ja sama tööd tuleb 2x läbi rahakoti lasta kas siis kehtib vanasõna : topelt ei kärise ?

Tänud Urmasele kes teemat lahkas ning kes on terane sell ja ka ainus kes tabas ära, et ma härra Mauruse all ilukirjanduslikku kuju silmas pidasin... Edu kõigile :grin:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: puitparketi alla...

Lugemata postitus Postitas maurus »

Aitäh, Expert!
Olen juba harjunud, oma kasutajanime "erilisust" silmas pidades, et mulle ka kirjanduslikke pärle serveeritakse ja kui sa arvad, et ma ei saanud aru, millist hr. Maurust sa silmas pidasid, siis alahindad sa mind küll! Eesti kirjandusega olen ma ikka väheke kursis !
Aga ehitusmees ei ole veel käinud, nuuks.
Vasta