1. leht 1-st
Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 16:08
Postitas Äärenurk 1
Probleemiks on madal vooluhulk segistites, mis väljendub selles, kraanist voolav vesi on läbipaistev, sest vooluhulk pole piisav, et aeraatorist läbi tulev vesi valgeks õhumullide ja vee seguks muutuks. Viimane ei ole muidugi eesmärk omaette, aga kirjeldab umbes pilti, kuidas vesi kraanist tuleb. Tegu on eramajaga, sisse tuleb PEM32 või PEM25 toru. Veemõõtja muudeti DN20 pealt DN15 peale (kahjuks ei oska võrrelda olukordi enne ja pärast), manomeeter pärast veemõõtjat näitab alati ca 2,0...2,1BAR, majasisene torustik on enamjaolt PEX16, mõnes kohas PEX20. Osa punkte tunduvad olema parema survega kui teised, kõige hullem on olukord I-boxi segistitega.
Kuidas probleem kaardistada ja lahendada? Vooluhulkasid saaks mõõta, survet kraanide juures ka, aga surve langeb ju kohe, kui kraan avada. Tihtipeale ongi nii, et rõhk on kogunenud, kraani avamisel on hetkeks see minu mõistes normaalne olukord ja siis voolab jälle vähem.
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 16:40
Postitas Rostfrei
Kui sa pead pex torustiku all silmas alupex materjali, siis alupexi põlved on seest vist 1 mõõt, kui mitte rohkem väiksemad. Seega enamjaolt 16 trassi põlvad on seest võrdsed "joogikõrrega". Toru pindala valemist tulenevalt on rõhukadu ruutsõltuvuses. Ehk mida rohkem (l/s) sa proovid joogikõrrest vett läbi pressida, seda suuremaks läheb rõhukadu. Ega head rohtu ei ole - vahetada torustik või paigaldada rõhutõstepump.
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 16:50
Postitas Äärenurk 1
Pidasin silmas Uponori PE-Xa toru, Aquapipe vms. On kollektorid ning põlvi ei ole, pöörded on vist lihtsalt painutatud. Osa kohti on küll kolmikutega tehtud.
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 16:57
Postitas dumbuser
Mingit ummistust pole kuskil ?
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 19:24
Postitas toomas
Tere.
kõige hullem on olukord I-boxi segistitega
Mis seal box´i taga on? Vaata box`i paigaldusjuhendit.On kaks võimalust kas sisend on DN 15 või DN 20. Siis vastavalt alupexi või pex kas 20 või 25. 16 pex on DN 10.
Järgmine jama hakkab trapiga. See peab suutma läbi lasta kuni 50 l/m. Juhul kui muidugi sinna box`i niipalju vett kunagi jõuab.
Toomas.
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 22 Veebr 2016, 23:25
Postitas ping
Äärenurk 1 kirjutas:Probleemiks on madal vooluhulk segistites, ......
Kuidas probleem kaardistada ja lahendada? Vooluhulkasid saaks mõõta, survet kraanide ......
Võtad ämbri või suurema kastruli ja kella.
Nende lihtsate vahenditega määradki olemasoleva vooluhulga. Igast kraanist (soe külm eraldi) peaks vähemalt 10L minutis tulema.
Mõõda kindlasti ka kohe pärast veemõõtjat, filtrist, et kas üldse maija tuleb vajalik vooluhulk?
Oli kord haruldane juhus kus maakraan oli lõhki. Kinnise maakraaniga maja poolt survestades pidas survet, maakraani avades rõhk kohe langes aga trassist maija jõudval veel polnud jõudu teisele korrusele tõusta.

Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 23 Veebr 2016, 13:22
Postitas Külaline
Filtreid ikka on puhastatud? ka seda veemõõtja ees olevat ?
Re: Madal vooluhulk segistites
Postitatud: 04 Mär 2016, 16:21
Postitas artist
Kui sul igal pool maja peal on survega probleeme, siis eeldaks et viga peatrassis. Kas mudakas on puhas veemõõtja juures?