1. leht 1-st

Savikrohv puitkarkassile

Postitatud: 13 Mär 2007, 10:32
Postitas wake
Kuidas, õigemini mis panna puitkarkassi peale, et saaks peale kanda savikrohvi? Karkass on palkseinas pehkinud kohtades palgi asemel.

Postitatud: 13 Mär 2007, 11:13
Postitas zoja uba
uuri pilliroomattide kohta säästva renoveerimise infokeskusest(SRIK) Neid erineva paksusega ja võimalik üle krohvida.

kusjuures mina katsin endal vana puitseina 25mm tulekindla kivivillaga ja tegin kindakrohvi peale kasutades fassaadi armeerimisvõrku.Vähenes tunduvalt seina läbikostvus.Pragusid ei ole kahe aastaga tulnud.Muidugi kui vaja hiljem seina kinnitada midagi siis peab arvestama sellega

Postitatud: 13 Mär 2007, 14:06
Postitas wake
Palgi peale jah lihtne seda pilliroomatti panna, aga karkassile? Ehitusplaat krohvi alla? Seina midagi kinnitada pole vaja.

Postitatud: 14 Mär 2007, 09:32
Postitas zoja uba
noh vanal heal ajal oli karkassi peal laudis siis pilliroomatt ja krohv.Kui sul tegu siseseinaga siis võib ka mingi ehitusplaat laudise asemel.Ega ei oska rohkem nõu anda kui ei ole näinud.

Postitatud: 14 Mär 2007, 11:28
Postitas numan
tekib huvi, milleks on vaja karkassile savikrohv? loodusesõbralikkus? ma vaatan et tänapäeval vabatahtlikult tehakse oma elu keerulisemaks.

Postitatud: 14 Mär 2007, 13:23
Postitas zoja uba
ei,vaata,on olemas selliseid erilisi vana maja sõpru(ise ka) kes tahavad teha nii nagu vanasti ja puitseina krohvimine ei ole ju mingi väga ennekuulmatu ja keeruline temp.Pealegi räägitakse savikrohvist kui kliimareguleerijast.Loodusesõbralikkus ka loomulikult.

Postitatud: 14 Mär 2007, 14:12
Postitas Külaline
Tere. Seda müüti savikrohvi erilisest võimest kliimat reguleerida ei maksa tõsiselt võtta. Need laboratoorselt kättesaadud veidi paremad näitajad võrreldes tavalise lubi-tsementkrohviga ei avalda mingit tuntavat mõju sisekliimale. Savikrohvi loodusesõbralikkus on ka mürkroheliste levitatav müüt. Ainukene tõsine argument oleks emotsionaalne suhtumine savikrohvi. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Postitatud: 14 Mär 2007, 14:23
Postitas zoja uba
aga teate just need emotsioonid tihti mõjuvad kaudselt tervisele hästi. :wink: Mürkrohelised :lol:

Postitatud: 14 Mär 2007, 17:51
Postitas zoja uba
nojah ja loodusesõbralik on ta ka siis ainult kui ise kaevad seda savi maa seest ja segad oma maa seest võetud liivaga.Aga kui tood kottidega poest kuhu omakorda on toodud võibolla Poolast veoautodega siis on loodusesõbralikkus miinusega.Aga tavaliselt kes viitsib nii mõelda.Ütleme,savikrohv on TREND praegu

Postitatud: 14 Mär 2007, 20:35
Postitas wake
Nii, karkass on ainult väiksel osal seinast - kus palk oli mäda. Miks savikrohv? Aga miks mitte. No tegelikult võib ju panna ka kipsi seina, aga tegu ikkagi vana majaga ja tahaks veidigi seda muljet jätta (teine korrus tuleb nagunii kipsseintega). Ja teine põhjus on see, et krohv on suht tihedalt vastu seina ja saab seina midagi kinnitada kui peaks vajadus olema ja köögis seda ka tihti on. Jätaks ehk üldse palgi, aga just see, et oli mäda, paneb asjad paika.

Postitatud: 15 Mär 2007, 08:50
Postitas numan
Oskab keegi seletada?
savikrohv väidetavalt hingab ja liigutab mingit õhuniiskust sisse-välja, aga selleks et puidu mädanemist vältida peab just niiskus/aurukindla kihi tekitama seestpoolt. kus on loogika?

Postitatud: 04 Apr 2007, 23:32
Postitas iti
numan kirjutas:Oskab keegi seletada?
savikrohv väidetavalt hingab ja liigutab mingit õhuniiskust sisse-välja, aga selleks et puidu mädanemist vältida peab just niiskus/aurukindla kihi tekitama seestpoolt. kus on loogika?
Väidetavalt hoiab savikrohv palkseina just kuivemana, sest savi tasakaaluniiskus on väiksem ja seega imab ta alati puidust niiskust vähemaks, mitte ei anna seda puitu juurde. Aga see ei ole vist päris see, mida küsisid. Nii palju kui mina ehitusfüüsikasse iseseisvalt olen süveneda üritanud, olen lõpuks järeldusele jõudnud, et siin ongi kaks "koolkonda" näiteks sakslased propageerivad järjekindlalt igas raamatus kiletamist, seevastu soomlased näivad olevat järeldusele jõudnud, et kiletamine teeb lõppkokkuvõttes rohkem kurja kui head. Aga reegel, mida järgida, kõlab vist nii: iga järgmine seina kiht (seest välja liikudes) olgu väiksema aurutakistusega kui eelmine, siis ei hakka niiskus kuhugi kondenseeruma.

Postitatud: 05 Apr 2007, 07:01
Postitas Külaline
Tere. Ei ole see seotud koolkondadega, vaid ehitusfüüsikaga. Pole sakslastel sugugi igas konstruktsioonis kilet sees, vaid selle tingib vajadusel seinakonstruktsioon. Ei hakka sakslane kunagi lisatööd tegema, kui norm DIN 4108 ei nõua kile kasutamist. Ja selliseid konstruktsioone on palju. Soomlane võib ju emotsionaalselt olla kile vastu (nagu ka paljud eestimaalased). Kui aga konstruktsioon on valesti üles ehitatud, siis kile mittepanekuga on konstruktsiooni hävimise ning tervisekahjustuste risk tunduvalt suurem kui koos kilega.
"savikrohv väidetavalt hingab ja liigutab mingit õhuniiskust sisse-välja" teemat ei maksa eriti tõsiselt võtta, see on rohkem marketing. Ükski savikrohvi kiht sees ei mõjuta palkseina mädanemist , ta kas ei mädane või mädaneb sõltumata savikrohvi olemasolust seespool.
"imab ta [savikrohv] alati puidust niiskust vähemaks" ei ole päris korrektne, ka kuivatuspaber saab ükskord vett täis kus ta enam vett juurde ei ima. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Postitatud: 17 Juun 2007, 18:47
Postitas 123savi
tervislikud ja keskkonnasõbralikud lahendused..

Säästvad Ehituslahendused OÜ
http://www.ehituslahendused.ee