1. leht 1-st

Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 14 Jaan 2016, 14:36
Postitas roosike
Tere.
Soovin asjalikku abi-millisest firmast tellida plastikaknad uuele eramule. Hinnapakkumised saadud Glasaken, Plasto ja Kvaliteetaken. Enam- vähem samal hinnatasemel. Kuid missugust neist soovitate või äkki veel mõni, kellelt hinda küsida.
Ette tänades Roosike

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 14 Jaan 2016, 19:09
Postitas Hiid
sõltub, kui häid sa tahad.
Ma soovitaks Aknaproffi ja GENEO või Synego profiili.
Synego suht odav, oma soojapidavuse juures.

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 14 Jaan 2016, 21:23
Postitas Nojah
Tere!
Minu mitmed tuttavad on kiitnud Koduakent. Ise plaanisin Plastost tellida aga olen hakanud kahtlema ja vist siiski tellin Fenestrast puitalumiiniumist. Ma ei suuda otsustada, kuna kardan, et plastraamid siiski ei pea nii hästi soojust ja hakkavad märguma ja on külamad talvel. Praegu on korteris ees kunagisest Vesmontist ostetud aknad ja kahekordse klaasiga ning need kogu aeg küll raamist küll akna all servast higised ja vahel isegi vesised ja külmad on ka käega katsudes. Ventilatsiooni probleem see pole, kuna vent töötab, hallitust pole ja muidu ka meeldiv õhk toas.

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 15 Jaan 2016, 08:22
Postitas Hiid
paraku sa võrdled emmi ninaga.
Puitakna raam on külmem, kui plastikul. See kahekordne pakett võrreldes tänapäevase 3x termoprofiiliga on samuti, nagu öö ja päev.
Lisaks on see puit-alumiin 3x kallim....
Liiatigi väsib see puidu viimistlus enne, kui plastikaken otsa saab.

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 15 Jaan 2016, 10:40
Postitas xil
Umbes 14 a tagasi paigaldasin oma majale tumerohelise välisküljega ja "astmega" profiiliga plastikaknad, 1 mu hõimlane paigaldas samal aastal soodsalt saadud puit-al aknad (hind oli siiski mu plastakendest kallim). Minu maja aknad on siiani nagu uued, kui just pesemisest tk aega möödas pole. Hõimlase puit-alu akende välimise (alumiiniumpoole) värv oli juba 5 a tagasi tugevalt pleekinud ning sisepoole puidu alumine serv kondentsvee tõttu rikutud. Lisaks krigisevad nood puit-alu aknad avades-sulgedes - midagi käib kuskil millelegi vastu.

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 15 Jaan 2016, 11:16
Postitas roosike
Tänan, Hiid, vastuse eest aga kas Aknaproff tegutseb ainult Tartus- ma mõtlen, et transport ajab tehingu kalliks.
Roosike

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 15 Jaan 2016, 12:37
Postitas Hiid
Seicom teeb ka samast materjalist, aga need vist ka Tartukandis ainult.
Helista ja küsi inffi, kui on suurem laar aknaid, toovad äkki tasuta kohale?

Re: Plastikaknad uuele eramule

Postitatud: 15 Jaan 2016, 14:06
Postitas Veikko
roosike kirjutas:Tänan, Hiid, vastuse eest aga kas Aknaproff tegutseb ainult Tartus- ma mõtlen, et transport ajab tehingu kalliks.
Roosike
Akendel on ülitähtis soojapidavus, mille alusel sina oma aknad siis valid. Parimaid raame on GENEO plus 86 mm ja aknapaketid soojade termoliistudega mitte alumiiniga. Uw-väärtus võiks jääda alla 0,8.