Garaažiseina soojustamine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Soov oleks siis garaažist teha elamiseks tuba.Maja on ehitatud kas 50 või 60-ndatel. Kunagi on garaaž ehitatud maja külge.

Garaažisein siis väljast sisse pole Krohv-laudis-pruss mille vahel soojustuseks termoliittäidis- tellis.

Krohv ja laudis mädanenud, ning koos vana soojustusega eemaldatud, püsti siis tellisesein, mõtlesin et
teen nii Väljast sisse poole Struktuurkrohv-krunt-liimpahtel-armeerimisvõrk-fasrock50mm-osb3-
pruss 50*50 distantsliist-pruss mille vahel soojustus villaplaat RocSuperrock 150*565*1000-tellisesein-krohv

struktuurkrohv on ostetud ja pruss mille vahele käib villaplaadid ka ostetud.
Kas osb3 vahel peab olema õhuvahe või ei pea,ning kas peab olema villaplaadi peal tuuletõkkeplaat kuna fasrock
50mm on nagu ise juba tuuletõkeplaat?
Kas villaplaati võib panna otse telliseseina vastu?

Palun andke nõu! :hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

MA paneks tellisseinale otse krohvivilla ja krohviks või karkass villaga ja siis krohviks. Miks sa seda OSB sinna toppida tahad, aru ei saa.
Külaline
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ei saa aru, miks inimesed peavad oma elu keeluliseks tegema. Soovitaks unustada villad , prussid , OSB-d. Peno liimiga seina, armeering peale ja krohv. Palju lihtsam ja ka rahakotile kergem. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei julenud seda pakkuda, sest ta ise käis välja krohvivilla ja mitmed on "maausku". Loomulikult oleks vahtplast krohviga kiireim, soodsaim ja toimiv lahendus.
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Vot asi ongi selles, et tellisesein ei ole päris kandesein, vaid kandeseinaks on prussid 100*100, ning seega pean
ma ikkagi kuidagi struktuurkrohvi panema fasrockiplaadile ja villaplaadid osb3 peale.Muidugi kui oleks tellise sein on lihtne peno peale ja korras.
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Kuna garaaž kunagi ehitatud maja külge ning on suht keeruline, osaliselt on garaaži tellisesein kandev osa ja osaliselt 100*100 prussid, ning lahendus peaks olema selline et alles peaks jääma nii prussid kui tellisesein!
Külaline
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Inimene 3 kirjutas:Kuna garaaž kunagi ehitatud maja külge ning on suht keeruline, osaliselt on garaaži tellisesein kandev osa ja osaliselt 100*100 prussid, ning lahendus peaks olema selline et alles peaks jääma nii prussid kui tellisesein!
tee pilt , saavad teised ka aru mis sul seal on.
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Kalvis mida silmas pidasite et karkass villaga ja siis krohviks?

Kas pidasite silmas seda et krohvivilla saab kinnitada lihtsalt karkassi külge kruvidega ja siis krohvida?

Kas krohvilla saab nii hea ja jäik ja vastupidav 50 mm ilma osb3 plaaadile kinnitamatta?
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Külalisele

Mis siin arusaamatuks jääb?

Soovin garaaži seina soojustada ja panna sinna struktuurkrohv. Garaažisein kandev sein koosneb nii telliseseinast kui prussidest 100*100, seega ma ei saa telliseseinale otse penot panna, vaid pean telliseseina soojustama,prusside vahele 100*100, ning prusside peale pean ehitama karkassi ja panema fasrockplaadid ja selle krohvima struktuurkrohviga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mõtlesin - soojustuse vill puitpostide või kandva seina vahele, selle külge nüüd krohvivill, mille krohvid. See prussid oli vaid seepärast, et küsija ise tahtis neid (otstarve jäigi selgusetuks)
Sama tulemuse annab kui kasutad vahtplasti kandva seina postide vahel ja võid ka peale lisada uue kihi. Ma kasutaks pigem seda, sest saad kindlalt sirge krohvseina, see krohvivill nii mõnus ei ole.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma mõtleks ka, et lõikad ilusti peno prusside vahele, vahed vahuga kinni ja teise 100 millimeetrit peno veel kõigele otsa.
vanaema on sul veteran...
onuremus
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas onuremus »

Kui sest segasest jutust aru sain siis viskasid seestpoolt välja prussid koos soojustusega , alles jäi ajnult silikaatsein 1/2 paksusega millel on mingi x sammuga tugipostid,sellise seina puhul võiks seest postide vahed laduda kinni vaheseina plokiga ja soojustus välja kas siis villaplaadid või EPS,sisse krohv.
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Nagu mul eelnevalt mainitud oli väljast sisse poole, oli sein selline krohv-laudis-prussid-tellisesein.

Just väljast poolt on ära visatud krohv, laudis osad kandvad prussid mis tuleb vahetada.Seespool on tellisesein mida soovin krohvida!

Alles on siis tellisesein koos osade 100*100 prussidega mis ei ole mis ei ole telliseseinaga ühel joonel vaid on tellisesein siis oli pandud telliseseina peale tõrvapapp ja siis tulevad 100*100 prussid mille vahel oli soojustusena
termoliittäidis.Telliseseinaga ühel ja samal joonel puuduvad tugipostid.

Küsimus oo kas ma võin pehmed villaplaadid panna vastu telliseseina soojustusena,need lähevad siis kandvate prusside 100*100 vahele, mille peale tuleb osb3, ning sinna peale juba krohvitav villaplaadid.

Keegi ei ole veel vastanud kas osb3 plaadi vahele peab jääma õhuvahe, ning kas pehmete villaplaatide peale on vaja kindlasti panna tuuletõke kuna nagunii tuleb krohvitav tugev krohvitav villaplaat?
Külaline
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kõik vastajad on ühel või teisel moel püüdnud seletada, et unusta ära OSB. Seega pole asjalikku küsimust, pole ka asjalikku vastust. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Lp Alar Piirfeld seletage siis palun kuidas ma paigutan jäigad krohvitavad plaatvillad seina kui ei ole plaati kuhu kinnitada.
Ainult puidust sõrestiku peale ei pruugi see ju jäik jääda?

See on asjalik küsimus?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seda sa teha ei saa, et paned pehme villa lihtsalt seinale. Saab otse seinale panna krohvivilla aga selle hind...
Otse seinale võid panna vahtplasti, mille krohvid, see on klassikaline lahendus.
Ma pole ikka kuulnud vastust miks vahtplastiga lahendus ei sobi?
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Eelnevalt olen ma kirjutanud, kui te kõiki postitusi lugenud ikka olete, siis mul ongi kavatsus panna krohvivilla
ja selle peale struktuurkrohv, kuid enne seda ma panen ka 100*100 prusside vahele pehme villa, ning seeejärel
krohvivilla, kuid kuhu ma siis panen krohvivilla kui ei ole plaati?

Penot ei panda ju puidust karkassi peale, seda pannakse Kivist pinnale, nii on mulle selgitatud, ning

KROHVIVILL ON JUBA MUL OSTETUD JA MA EI OLE KUSKIL VÄITNUD ET PEHME VILLA PEALE ON KAVATSUS STRUKTUURKROHV PANNA,VAID PEHME VILL KÄIB 100*100 PRUSSIDE VAHELE MIS ON TELLISEREA EES!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oled täielikus väärarvamuste küüsis.
Vahtplasti võib panna karkassi vahele ja siis ka selle peale ning oh sa imet võid krohvida. Seega saad vahtplastiga just seda mida tahad - struktuurkrohvi. Seejuures võid veelgi lihtsamaks oma elu teha - pannes vahtplasti otse tellisseinale - pole mingit puitkarkassi vaja pannagi! Ja hind on soodne.
Krohvilla võid otse seinale kinnitada ja siis krohvida.
Külaline
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kui eesmärgiks on ära kasutada ostetud prussid, vill ja krohv, siis lahendus on järgmine. Karkassi vahele vill, peale tuuletõke. Nüüd ehitada tuulutusvahega karkass, et kinnitada krohvialune plaat (nt Aquapanel outdoor) , nüüd armeerida , peale krohv. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Kalvis kahjuks ma ei saa lihtsamalt teha selles asi ongi kuna puit prussid 100*100 on kandvad detailid
seega ma ei saa kuidagi vahtplasti otse seinale panna.Seega ilma puitprussideta ma hakkama ei saa.
Teiseks peno on tuleohtlik ning ma ei paneks seda kokku puitkarkassiga!
Samuti on mul ju krohvitav vill juba ostetud ning vajan lahendust just seda kasutades, tänan pakkumat!

Lp Alar Piirfeld

Jah ilma prussideta ei saa kuna prussid on samuti kandev osa!
Tänan lahenduse eest kuid mul o oli mainitud et on ostetud krohvitav vill mille peale struktuurkrohv panna!

Ootan lahendust kus on kasutatud krohvitavat villaplaati, küsimus on endine kas osb3 plaadi vahele peab jääma õhuvahe, ning kas pehmete villaplaatide peale on vaja kindlasti panna tuuletõke kuna nagunii tuleb veel krohvitav tugev krohvitav villaplaat?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei tea kas see on üldse kõlbulik, kuid vist siiski ehk toimib. Karkassi vahele vill. Karkassi peale hõre laudis (kinnitusvahe sammuga), sellele kinnitad krohvivilla.
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

Usun et selline asi laudisega saaks teha küll.Kuid kuna plaat on 60 cm *100 cm seega ei
saaks ju hõredat laudist teha kuna kinnitus peaks olema iga 30 cm järel!
Tahtsid teada miks osb3 ei sobiks panna sinna saaks villaplaati kõvemini kinnitada.Palun seletage ära mis on osb3-l viga.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tahan hernesuppi keeta ja 1 kg. tatart ostsin juba ära. Millal pean ta potti kallama? :confused:
Inimene 3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Dets 2015, 07:55

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Inimene 3 »

rokikas kirjutas:Tahan hernesuppi keeta ja 1 kg. tatart ostsin juba ära. Millal pean ta potti kallama? :confused:
Valige endale naljarubriik kui oska midagi targemat sõna sekka öelda, ning soovitan teile
kokaraamat osta!
Külaline
külaline

Re: Garaažiseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Inimene 3 kirjutas:...Palun seletage ära mis on osb3-l viga.
osb on liiga aurutihe sellesse konstruktsiooni
Vasta