1. leht 1-st

Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 18:45
Postitas tropoks
Hei. Väravate automaatikale oleks vaja vedada elekter.
Palun soovitage, mis kaabel vedada? Kõriga ikka?

Ette tänades.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 18:57
Postitas selebranje
NYy-j kaabel ristlõige ei pea väga suur olema 2,5 näiteks ja kõrisse ikka

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 19:27
Postitas teemaalgataja
Kas 3g1,5 jääb tõesti nõrgaks värava automaatika puhul?

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 19:45
Postitas A.S.
Oleneb, mis sul seal on, üldiselt ei tohiks nõrgaks jääda. Kui kaabel muidugi üle mõistuse pikk ei tule, nii et kaablis tekkiv pingelang probleeme põhjustama hakkab.
 

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 20:10
Postitas Külaline
Maa sisse ei tohi panna PPJ tüüpi kaablit (valge välisisolatsiooniga). Maa sisse pannakse musta välisisolatsiooniga kaabel (MCMK, AXPK, CUKU jne.)

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 20:50
Postitas dumbuser
Ja miks ta ei tohi seal maa sees olla ? Kui ainuke argument ongi see "ei tohi" siis ära hakka vastamisega üldse aega raiskama.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 22:59
Postitas Küülaline
Tootja ei garanteeri isolatsiooni säilimist. Kuigi maa sees ei juhtu tõesti sellega midagi, palju hullem lugu on päikese käes, kuhu seda samuti panna ei tohi.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 27 Okt 2015, 23:44
Postitas dumbuser
Päikese puhul on UV kiirgus. Maa sees ma kohe väga tugevalt kahtlen selles kiirguses. Samas, nädal tagasi demonteerisin umbes 20 aastat tagasi enda paigaldatud antenne ja antennikaabel oli veel täiesti elus. Kuigi väline isolatsioon oli väga kõva ja painutamisel murdus, uuest peast võis seda igatepidi painutada ja isolatsiooniga ei juhtunud midagi. Aga ma ei tea ka seda mis materjalist selle kaabli väline isolatsioon tehtud oli.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 07:01
Postitas Teemaalgataja
Kaabli pikkus ca 35-40 m

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 07:09
Postitas dumbuser
Kui see kaabel tegelikult kah kõri sees on siis saab seda alati vahetada või siis mõne teise kaabli juurde lisada. Mina paneks rahulikult 5g1,5. Alles hiljuti oli sama mure ja siis oli nädal peale väravat vaja ka lampi sinna juurde. Aga üks ei tohtinud teise toitest sõltuda.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 09:33
Postitas Scott
Küsin ka teemaga haakuvalt - milline kõri sobib maa sisse? See kõige tavalisem ja odavam hall või peab natuke erilisem olema?

(Erinevalt teemaalgatajast ei ole mul vaja võrguvoolu maasse panna, vaid võrgukaabel ja 12 voldine toide kaamerale ja LED-lampidele.)

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 15:39
Postitas Küülaline
Hall ei sobi üldse. Kollane - kaablikaitse kõri.
http://www.pipelife.ee/ee/tooted/kaabli ... tooted.php

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 17:05
Postitas A.S.
Tegelikult pole vahet, milline kaabel kõri sisse toppida, kõri pole enda olemuselt ju mingi elektriline isolatsioonimaterjal, et paned aga võrgukaablile viletsama/odavama. See on mõeldud maa sisse tühimiku tekitamiseks, kustkaudu siis hea midaiganes vedada. Hall on üsna õrnukene, pealegi teavad väga vähesed, kuidas käitub plastik keskkonnas, kuhu see tegelikult mõeldud pole. Oleks hea pehme pinnas, ilma kivideta/juurteta ja keegi masinaga pidevalt üle ei sõida, võib hall kõri mõnda aega vastu pidada küll.

Pika vahemaa korral võib tõesti koonerdamine kokkuhoiuna tunduda, vähemalt esialgu, paraku hiljem kaabli vahetamise/lisamise vajadusel võib selguda, et ei liiguta selle kõri kaudu enam midagi. Et oli tegelikult täiesti asjatu investeering. Seega jah, ilus kollane kõri, nagu eelneva postituse lingil, oleks oluliselt parem valik. Maksab tõesti rohkem, aga pole hullu, ilmselt elab üle.
 

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 20:24
Postitas dumbuser
50 mm kollane kõri peaks piisav olema. Hinnateema muidugi on iseasi. Õhukese seinaga kõri pole kohe mitte kindlasti vaja sinna panna. Alguseks läheb see lömmi ja edasi ei kipu kaabel seal nagade taga ka siis väga liikuma ta veel lömmis ei ole. Kollasel on tehasest saadik mingi tamiil või suisa traat sees, mille abil igasugu asju sinna sisse lohistada.

Re: Mis kaabel maa sisse?

Postitatud: 28 Okt 2015, 20:28
Postitas simpson off
Kollane 50 mm on mõistlik valik. Ma panin veetoru vahetusel ka 2tk. paralleelselt majast krundi piirini reservi.Ehk vaja kasvõi uus toide tuua. Antud juhul soovitaks NYY või MCMK 3X2,5 või mitu ,kui plaan ka valgusteid lisada.
PPJ ja NYM muutuvad vees ja uv mõjul lihtsalt kõvaks nagu kõrsik, ei soovita.