1. leht 1-st

Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 25 Juul 2015, 06:08
Postitas Naabrivana
Sai taotletud vana seadusega projekteerimis tingimused OLEMASOLEVA HOONE REKONSTRUEERIMISE PROJEKTEERIMISEKS (maja hävines kuni vundamendini)
Kas keegi oskab kommenteerida, mis muutus uue seadusega?
Käis läbi jutt, et uue seadusega pole vaja ehitusprojekti kui plaanid maja taastada samas mahus ja välimusega kui ta enne oli.

Kas keegi oskab viidata, mis seadust peaks lugema ja millise kõveriku (paragrahvi) tagant. Üldse huvitavad kõik viited rekonstrueerimisega seotud teemadele.

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 25 Juul 2015, 09:44
Postitas Kalvis
Isegi vana seadusega oli nii, et taastad samasugusena nagu oli vanas projektis + rekonstrueerimine siis mingit luba polnud vaja. Tallinna linnas pretsedent lausa oli olemas - Savika maja.

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 26 Juul 2015, 09:46
Postitas Naabrivana
Tänud!

Kas see põhimõtteliselt tähendaks seda, et kui asuksin kohe praegu ehitama ilma ehitusloata, siis keegi ei saa midagi kobiseda.
Nõuded.pdf
(74.56 KiB) Allalaaditud 356 korda

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 28 Juul 2015, 05:45
Postitas Naabrivana
Paluks veel vihjeid või hääd nõu, et kus ja mida.

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 28 Juul 2015, 08:45
Postitas Kalvis
Kas sa savika maja juhtumil MUPO (see hirmuorganisatsioon kes tuleb trahvima kui nägu ei meeldi) teadet avalikust ajalehest ei lugenud! Savikas võttis maja vundamendini maha ja taastas uuesti maja, sul jääb vaid viimane osa. Ainus jama oli tuttaval kes pidi pärast KAPO ülekuulamisel osalema, kust ta teada sai fakti, et maja buldooseriga maha lükati.
Veel oli sama juhtum Nõmme turuhoonega, kusjuures taastamiseks kasutati puitosade asemel odavat plastmassimitatsiooni.
Need juhtumid on avalikus pressis ammuilma olemas. Kui aga tahad kindla peale välja minna, konsulteeri pädeva juristiga.

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 28 Juul 2015, 09:39
Postitas Naabrivana
Tänud!

Miskit meenub.
Kuid meil siin lõunaosariikides on mõned seadused ja asjad kokkuvõttes segi nagu pudru ja kapsad.

Kui nüüd sooviks ehitusluba, siis kas piisaks neile maja projektist selliselt nagu ta algselt oli, või peaks ikkagi nende soovidest ka lähtuma. Näiteks tulemüür, mida sel majal polnud ja ilma väga suurte lisa kuludeta pole võimalik seda sinna rajada.
Lisaks tekitab küsimust Päästeameti kooskõlastusest, kui jätan maja samasuguseks nagu praegu on ja enne oli(plokist seinad on püsti) siis ma vist sinna kooskõlastust ei saa? Ehk siis taastaks(vahetaks välja) ainult kahjustunud osa.

Re: Maja rekontstrueerimine

Postitatud: 28 Juul 2015, 11:30
Postitas Kalvis
Kui sa lähed ehitusluba taotlema siis pole enam vahet kas taotled uuele majale või vanale. Joonised on joonised.
Ainus trikk on uue ehitusloa taotlemisel rekonstrueerimine 33% muudatusega - lähed vana projektiga KOV + 33% muudatust (need ongi kohendused) eesmärgiga lihtsamini saada ehitusluba. Need lihtsustused tulenevad 1 juulist kehtima hakanud seadusest ja neid ma kommenteerida ei oska. Lihtsalt käib hulganisti kõlakaid, et midagi saab.
Kuid tuleohutuse nõuded (tegelt kõik ohutusnõuded) peavad sul olema uute tingimustega täidetud mistõttu ära looda lõdvendusi selles vallas (müür ja materjalid)