Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Pilt

Tere mehed

Sai mitmed vaiad ja postid üle võõbatud musta läbikäinud diiselõliga. Ja uskumatum, töötas - istutus postid jms.

Siit küsimus, peaks segu parandama. Mida veel sisse segada, et tuleks täiuslik oma talu möks - kõik mis maa sees ja/või väljas (päikse käest varjus) ka õues kestaks. Päris radioaktiivset paska ei soovi teha ...

Siin saunas arutasime, et tärpentiin (suhtarvu veel ei tea), värnits ja miski peaks veel olema.

Aita kaas,a homemade ehituskeemiale, taoline kraam on poes liiga kalliks läinud, suur majapidamine ja talu, vaja seda kraami pidevalt.

Olge tänatud ...
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas keemik »

Sellega on see asi, et kas sa selle maa sees, kuhu seda jama matad, pärast ka midagi söödavat kasvatad?

Ise olen kunagi kasutanud pigi (seda, millega vanasti katuseid tõrvati, sellised mustad tükid olid), mille ajasin 1-1-le vana õliga keema ja kastsin postid sinna sisse, lasin veidi olla ja siis post maasse. Lõpuks mädanesid ikka ära (10 aastaga või nii). Siis oligi aeg terass ära lammutada. Ilmselt oleks pidanud õli rohkem olema, pigi ei imendunud puitu piisavalt ja lõi aja jooksul posti pealt lahti.

Kui võõbata maa peal olevat puitu, siis mootoriõli ja tärpentiin. Tärpentiin aitab õlil paremini puitu imenduda. Värnitsa lisamisel pole mõtet enam. Soojendamine aitab imendumisele kaasa.

Hea immutusvahend on ka booraks, mis tuleb kuumas vees lahustada (tee üleküllastunud lahus) ja võõpa peale. Sellaga on hea teha varjatud kohtadesse jäävat puitu (karkassipostid jms). Booraks on saadaval näiteks Majaohtris.

Vanad õlid jms on kantserogeenne kraam, iseenesest.
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Poriloikudes on vähemalt ilusad vikerkaared pärast :good:
Kõik jutud noh..
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas rein113 »

teen_ise kirjutas:Sai mitmed vaiad ja postid üle võõbatud musta läbikäinud diiselõliga. Ja uskumatum, töötas
Mida sa mõtlesid, öeldes: "töötas"?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Töötas, võrdlusena misiganes kaubanduses immutus ja kaitsvate vahenditega, tõsi need osad ei olnud ka maa sees. Vähki tekitavad on need haisvad rõvedused (üks oli vist kiviõli baasil) nimesid ei mäleta aga kusagil võõbatiu vundamendi talasid nendega, oi kus haises, pakendit lugedes oli kohe kirjas, et tekitabki vähki.

Aga maa sees 10 aastat, no see on lagi, Imprest vms. paneb postidele sukad (vulkaniseeritud kumm) aga ka see pidi lõppeks otsad andma, ärme võrdle puit metalltoruga.

No, kui maasse mineva osa teha kokku vana õli baasil ja kuidagi kinnitada see pudi (tuliselt peale, otsi aines hoida). No kui see imendub puitu, ei leia, et see oleks rohkem keemia, kui poes misiganes keemia.

Kusagil üle ookeani saidil õpetati: linaõli, tõrvaõli ja mesilasvaha ja miski oli veel, et parim asi.

:hello:
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas Veikko »

teen_ise kirjutas:Töötas, võrdlusena misiganes kaubanduses immutus ja kaitsvate vahenditega, tõsi need osad ei olnud ka maa sees. Vähki tekitavad on need haisvad rõvedused (üks oli vist kiviõli baasil) nimesid ei mäleta aga kusagil võõbatiu vundamendi talasid nendega, oi kus haises, pakendit lugedes oli kohe kirjas, et tekitabki vähki.

Aga maa sees 10 aastat, no see on lagi, Imprest vms. paneb postidele sukad (vulkaniseeritud kumm) aga ka see pidi lõppeks otsad andma, ärme võrdle puit metalltoruga.

:hello:
Mul sügavimmutatud postid maa sees 10 aastat ja nagu uued. Võtsin maapinda külje pealt lahti ja vaatasin. Inglismaal olid samasuguse immutusega postid vee all, sadamakail üle 25 aasta ja siis vahetati välja. Mul sama vahendiga immutatud.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Veiko, mis pinnas sul on, sellest sõltub ka ikka väga palju ja samuti postide jämedus.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul sõbra esivanem möllas ka kunagi õuepeal väravaposte mökerdada-keeta. Ajaliselt enam ei mäleta, kauaks ajaks ta selle posti otsapidi keeva õli sisse jättis, kuid no 10-15 minutit kindlasti. Posti läbimõõt oli üle 30 cm ja pinnas oli suht liivane, männimetsa all. Kaheksa aastat hiljem vajus esimene post niipalju viltu, et värav enam korralikult käia ei tahtnud ning 10 aastat peale keetmist vahetas sõber postid välja. Mädanema hakkas esmajärjekorrast see koht, kus algab posti kokkupuude maapinnaga...
Torutööd Tartus 56 932 898
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas Veikko »

teen_ise kirjutas:Veiko, mis pinnas sul on, sellest sõltub ka ikka väga palju ja samuti postide jämedus.
Postid on 120 mm, pinnas savi, mullane. Pole tegu kuiva liivase pinnasega.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Mu postituse mõte oli see, et mul on suur majapidamine ja palju asju pooli ja tegemisel ning ütlen ausalt, et iga 5L kanku maksab kena raha. Ok kui seda ostad üle aasta või vahel aga mul on mida teha ja vahel panna, sp. lähen alternatiiv teed. Eks vähendan vana õli % ja teen ühe tõrvaõliga ja siis õlita. Retsepte veel otsin.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
väikevell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 02 Mär 2015, 20:34

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas väikevell »

Omast maarjamaa kogemusest oskan soovitada et posti maa sisse panna siis kask on 2-4 aastaga läbi mänd ehk 4-6 aastat tamm 50-80 aastat. Ilma immutuseta aia post maa sisse nii umbes 8cm postid okastraat aia jaoks näiteks. Tamm ja cedar kestab väli oludes. Ma arvan et kaalu ikkagi varianti cost vs. Material 30a lõikes ja pane kas raud alumiinim cedar või tamm maha. Tamme post sind sinu eluaja jooksul alt ei vea. Koorega kasepost kõduneb 2 aastaga. Oled kunagi metsas seenel käies kuivand tugevat kase oksa voi maha kukkund puud kohtand? Ehk on küsimus pigem puus mida kasutad?
väikevell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 02 Mär 2015, 20:34

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas väikevell »

Sinu talus on labor piiramatu küla joyasid veereb talgutele kokku nagu kärbseid värske väljaheite peale. Kuumuta immute mis sa tahad jutt algab ikkagi sellest mis puitu sa kasutad alustuseks. Mis puit mis mõõduga maa sisse läheb ja millise tähtsusega et kunagi hiljem vahetada keset talu põrandat või eraldi seisev aia post. Puit tahab ka vastavalt ilmastikule hingata noiskust sisse ja välja lasta. Puuri oma 10cm postile 2cm auk sisse keskelt läbi põiki et post seestpoolt saaks välja hingata siis pane maa sisesele osale kilekott ümber ükski hape ega satikad ligi ei saa
väikevell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 02 Mär 2015, 20:34

Re: Teeme ise immutusvahendi postidele (väljas)

Lugemata postitus Postitas väikevell »

Aga see vist käiks eesti jotadele üle mõistuse et tamme aia postiks panna selle eest saaks ju 4 pudelit taurust või bocki. Ja sarapuu hernekeppe või vaarika võrseid saaks tasuta palja käsi kitkuda maha jäetud hoovist
Vasta