teemaalgataja kirjutas:
Palun andke nõu!
sa võtad seda asja kuidagi valest otsast hinna ja margi järgi. alusta sellest et pane kirja mitu korda sa päevas süüa teed, mitmele inimesele. Mitu korda kuus ahju kasutad. Kas ostad korraga palju süüa koju valmis jne. Need tooted on seal kõik vastupidavad ja võrreldavad.
pliit, külmik ja nõudepesumasin on su kuldne kolmnurk. Välista kohe need mis välimuselt ei meeldi ja firma ei sobi ning valikusse jäävad üksikud. Nagu hetkel tundud võrdlema mingeid imefunktsioone kuigi peaksid võrdlema palju sa midagi kasutad ja selle järgi võid ka vabalt odavaima valida. Pane endale ka selge eelarve piir aitab kohe välistada mõttetute funktsioonide tagaajamise.
Kui sa ei ole kokk kes iga päev 8 -le inimesele süüa tahab teha ja kunagi ei kasuta lihatermomeetrit siis ei ole mõtet osta tippu ja muretseda imefunktsioonide pärast.
* külmikut valid riiulite asetuse ja energiakulu järgi, kui oled kodus kokkaja siis osta võimalikult suur külmik kuhu näiteks nädala toiduvaru sisse mahub (hoiad poes aega ja raha kokku ka). Lihtne on kasutada (avada, asetada, võtta, puhastada) ühe suure laia juurviljasahtliga asju. Mida vähem detaile seda lihtsam kasutada. Võta piimapakk kaasa ja proovi poes kas mahub püsti riiulisse, vähestele mahub

otsustada väga lihtne.
* nõudepesumasin võimalikult suur, väike energiakulu ja sobiv riiulite asetus , pole mõtet 2-l eraldi kahvlitopsil jne, programmide arvu pärast ei pea muretsema sest 99% ajast kasutad niiehknaa ühte programmi. integreeritud junn näeb välja niiehknaa nagu köögimööbel, bränd ei mängi
* ahju puhul ei tasu üle pingutada ja funktsioonide puhul on oluline vahe kui sa teed korra kuus ahjuga midagi või iga päev . Ei ole mõtet muretseda mingite siinide , lihatermomeetrite ja puhastusfunktsioonide pärast kui sa ahju vähe kasutad ja kunagi ei tee liha sisetemperatuuri alusel ja ei oskagi seda teha. Kohkkuhoitud 100 euro eest mine kokakursustele.
* pliidi puhul arvuta palju on söögitegemist kas on vaja kasutada 5 rauda korraga 3x päevas ja saad teada kui võimast isendit on vaja kasutada. Mida võimsam seda vähem pead ootama, et mingid asjad keema, põlema lähevad. Induktsiooni puhul on ka võimsus oluline ja kontrollitavate võimsusvahemike skaala. Vaata mis on sul kodus kõige suurem pann/pott ja näed, et see 80% pakutavate pliitide keeduala peale ei mahugi.
Lisaks :
* külmik ja nõudepesumasin - oluline on nende juures müratase, mõlemad teevad ca 40 dB heli ja kui korraga, siis on see ikkagi väga suur müra.
* Kui tegu on avatud köögiga, siis peaks vaatama ka seda kui palju on valgusmüra/ infotabloosi . Mind isiklikult häirib, kui igal asjal on suur helendav ekraan mida välja ei saa lülitada ja 10 erivärvi dioodi. Tore on poes kõike seda vaadata, aga hetkel mil peaks keegi elutoas ööbima on see kohe häiriv tegur, et ei saa tuba pimedaks teha. Samas poes tunduvad seadmed mille ei ole LED displaid kohe nagu nõmedamatena ja tasemelt madalamatena, siis ei tasu seda tablood üle tähtustada, sest külmkapi seadeid sa muudad ainult korra elus ja keda kotib kas sulle näidatakse 24/7 et üleval on 5 ja all -15 suurelt ja siniselt nii, et terve tuba särab.
* Betoonieri soovitatud ahjumudelid on ju tõesti vägevad, aga mõtle sellele, et täna Tallinnas saad sa tellida endale koristaja korra kuus, 20 eurot maksab kord ja teeb sul terve korteri korda, peseb põrandad, pühib tolmu , peseb vannitoa, nõud ja ka ahju ... Kui see isepuhastuv ahi maksab 300 eurot rohkem, siis tuleb see aastase koristustööde mahu arvelt kogu su korteris.
* Minule ei meeldi alumiinium äärega pliidid kuna koguvad paska ja puhastusained reageerivad alumiiniumiga, sile klaas/keraamika on alati parem puhastada.
* tänapäeval on valdavalt puutetundlikud lülitused pliidiplaatidel mis söövad selgelt närvid seest ja on kokkamise käigus alati mustad ja halb neid kasutada. Samas 100% eraldi paneelilt juhitavat pliiti on täna juba väga raske poest leida.
* mis puutub brändide hooldusesse, siis kõikidel suuremtale brändidel kohapeal hooldus olemas, kui seade läheb p*rse , siis on algus ikka ühtemoodi, seade viiakse kodust minema parandusse ja pole vahet mis bränd on, kui sul mööblis tühi auk. Võid julgelt usaldada neid brände mida siin loetlenud oled.
* Äparduste eest kauplejatega, remondiga kaitseb sind ikkagi kindlustus ja tasub võtta sellisteks suuremateks ostudeks pangakaart mis on kohe ostukindlustusega ja kodukindlustus mis kaitseb seadmeid jne.
* kauplejad võivad pakkuda ka pikendatud garantiid ja kuna on tegu kestvuskaupadega siis teatud juhul võivad sellised alguses lisakuluna tunduvad asjad mõistlikuks osutuda.
kui sa oled superkokkaja siis on valik lihtsam: vali käesoleval momendil kõige rohkemate funktsioonidega ja võimsams isend mis eelarvesse mahub, järgmine kord vahetad neid seadmeid 15 aasta pärast.