1. leht 1-st

Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 07 Mär 2015, 10:03
Postitas sasskarp
Tere,
võtsin ette toa remondi ja jõudsin põrandani. Alustades pealmisest kihist:
1. Saepuruplaat 2cm
2. pressitud papp 0,5 cm
3. laudis
4. talad 5*15 cm mille vahel oli hein
5. vahetult talade all liivale valatud paari cm-ne kiht
Talade ja valatud põranda vahel tõrvapapp. Talad on terved aga valatud põrand kergelt niiske, aga ei hallita. Põrand on kestnud aastast 83.
Sooviks teada kuidas seda põrandat soojustada/ehitada?

Re: Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 12 Mär 2015, 22:34
Postitas kris1862
Ise renoveerin ka just põrandat. Minu arust oleks lahendus selline, et kui laagid korralikud ja loodis siis kõik muu ära v.a. Laagid, ning vill sisse ja uus laudis peale. Kui laagid on viletsad, siis kõik uus

Re: Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 12 Mär 2015, 22:35
Postitas kris1862
Muidugi see niiskuse asi on mulle võõras

Re: Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 16 Mär 2015, 20:10
Postitas Külaline
Kui talade ja betooni vahel olev tõrvapapp on heas seisus, siis pole vaja neid täiendavalt isoleerida. Pane talade vahele klaasvilla ja peale kas laudis või plaat+muu viimistluskiht. Laudise paksus vali vastavalt laagide sammule. 600mm sammu korral on minimaalne laua paksus 28mm. Muidu jääb vetruma.
Kui talade ja betooni vaheline tõrvapapp enam ei kõlba tasub see välja vahetada. Näiteks polüetüleenkile vastu (aurutõkkekile). See tekitab siis sama efekti kui tõrvapapp ehk betoonpind jääb sul niiskeks kuna välja kuivamine on takistatud. Talade alla üldse mitte midagi pannes võib juhtuda, et betoon hakkab end toa poole kuivatama, mis ei ole ka iseenesest midagi hullu kui seda niiskust just ülemäära ei teki.

Re: Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 18 Mär 2015, 19:03
Postitas sasskarp
Kuidas oleks, kui vahetaks heina kergkruusa vastu ja ülejäänud jääb enam vähem sama? Ja kas panna kõige alla kile või mitte?

Re: Mis võiks olla sellise põranda lahendus?

Postitatud: 19 Mär 2015, 10:41
Postitas Külaline
sasskarp kirjutas:Kuidas oleks, kui vahetaks heina kergkruusa vastu ja ülejäänud jääb enam vähem sama? Ja kas panna kõige alla kile või mitte?
võta lahti isolatsioonimaterjali müüjate veebilehed , kõikidel on konstruktsioonijoonised olemas .