1. leht 1-st
1950 ndate palkmaja soojustamine
Postitatud: 04 Veebr 2007, 19:09
Postitas zoja uba
kas vana palkmaja välisseina piisab 25 mm tuuletõkkest+õhuvahe+tellisvooder või peab lisaks villaga soojustada.Sissepoole lisasoojustust ei tule.Millist tuuletõket soovitate ,kas pärnu v villaplaate?
Postitatud: 04 Veebr 2007, 22:53
Postitas restauraator
Milline neist esimesest kolmest siis tõsiseltvõetav soojustus on? Tingimata ei pea ka villaga soojustama, see pole ju ainus soojustusmaterjal... sellest tuleneb ka tuuletõkke vajadus või selle mark.
Postitatud: 04 Veebr 2007, 23:02
Postitas zoja uba
kas korralikult takutatud palksein ise ei ole piisav soojustus,et see tuuletõkkega tuulepidavaks teha?
Postitatud: 05 Veebr 2007, 09:30
Postitas Kalvis
Oot, kas sul on palksein, tuulduv õhuvahe ja tellisvooder. Kui on siis on halb juhus. Nimelt ei tasu sul üldse tuuletõket panna ega soojustada.
Postitatud: 05 Veebr 2007, 11:16
Postitas zoja uba
ma mõtlesin,et võtan tellisvoodri maha,takutan palkseina korralikult, löön tuuletõkkega üle,jätan õhuvahe ja laon kivivoodri tagasi.kas nii eiole õige?
Postitatud: 05 Veebr 2007, 15:01
Postitas restauraator
Seda võib isegi raiskamiseks nimetada! aga tuuletõkke lisamisega ja palgivahede ülekontrollimisega paraneb soojapidavus küll. Aga jah, tänapäevasele kohase hoone soojapidavusele jääb see tublisti alla.
Õigustatud ehk on asi siis, nagu meil tuleb tihti toimida, kui on ajalooline puitarhitektuur. Neil peaks esialgne välimus säilima ja neil saab soojapidavust ainult tuuletõkke lisamisega parandada. Kui aga avatäited ka vahetusse lähevad on mõtekas ikka ka need seinad ära soojustada, ning aknad uuele, välimisse tasapinda tuua.
Kui aga kütust palju, siis aitab tuuletõkkest küll. Muide ise elan, juba pikemat aega sihukeses majas (kivi asemel on ainult laudvooder) ja see isegi nagu vanasti, ilma tuulutusvaheta.
Postitatud: 06 Veebr 2007, 14:52
Postitas Kalvis
See on hulk tühja tööd väikse kasuteguriga. Maja soojustus paraneb kaduvvähe, tööd on kui palju.
Esiteks - palke pole vaja takutada, sest tuuletõke ülesanne on tuult kinni pidada. Milleks siis veel topelt töö.
Telliskivi müür hoiab ise palju tuult kinni, kuigi mitte kõiki. Arvestades töö mahtu, on odavam kanda tuulistel ilmadel väikest lisaküttekulu, kui matta raha tehtavasse töösse.
Küll aga tasub teha kogu tööd siis, kui lisad soojustust. Palk pole mingi ime soojapidavusega, seega lisa villakiht teeb ainult head. Kui ikka tahad tööd ette võtta siis mina paneks 10 cm villa juurde (sobib ka 5 cm). Uba on selles, et vaid tuuletõkke jaoks peaksid nagunii loodimiseks karkassi tegema, nüüd saad kaks kärbest ühe hoobiga - lisasoojustuse ja tuuletõkke karkassi. Edasi tuleb tuulduv õhuvahe ja välisvooder. Tellliskivist uuesti voodri ladumine on ropp töö, ma asendaksin selle laudvoodri või muu nägusa kiviplaadiga sõltuvalt maitsest, rahakoti paksusest ja ilumeelest.
Postitatud: 06 Veebr 2007, 15:51
Postitas zoja uba
Suured tänud nõuannete eest.Olen lihtsalt märganud mitmel pool sellist tempu tehtavat,et palksein kaetakse vaid tuuletõkkega.Tuleb välja et vehivad tühja
Postitatud: 11 Apr 2007, 14:26
Postitas zoja uba
asi nüüd niikaugel,et tellisvooder eemaldatud ja 5x5 prussidest vertikaalne karkass sammuga600 loodimisel.Karkassivahe täidan parociga,seejäral horisont.5x5 ja paroc vahele.Mis marki tuuletõket soovitav kasutada? Ise tahaks panna tuuletõkkekipsi aga kindlasti on tegureid mida ma ei tea selle kohta.Kipsi sellepärast,et väidetavalt mängib vähe ja närilistele raskem läbi minna

Postitatud: 11 Apr 2007, 22:18
Postitas restauraator
Postitatud: 12 Apr 2007, 10:48
Postitas zoja uba
nii,lugesin läbi.Selle jutu põhjal peaks kõvasti kaaluma kipsi kasutamist.No aga mina oma peaga jäängi seda kaaluma.