Jõudu!
Firmat ei hakka soovitama - see oleks erapoolik, eks ole!
Aga pööra tähelepanu järgmistele
tehnilistele asjaoludele:
1) Raami-lengi profiilide sügavus - mõõt õuest tuppa. Kui on vähegi tegemist energia kokkuhoiu taotlusega, siis ei ole otstarbekas vaadata nt saksa akna 58...68 mm profiilisüsteemide poole. 68 mm süsteemidesse on võimalik 3-kordne pakett sisse pigistada, kuid ma isiklikult ei pea seda kõige õigemaks lähenemiseks. Seega 78 mm või veelgi sügavamad.
2) 3-kordset klaaspaketti juba nimetasin: ehk siis 2 selektiivklaasiga 3x pakett, milles argoon sees. Ug < 0,64 W/m2K; loomulikult on ju ka 2x klaaspaketiga võimalik saavutada tuntav efekt, eeldusel, et hoone energiatõhusus on ikka väga ajale jalgu jäänud... Aga ma ei hakkaks sellele teemale rohkem veebiruumi kulutama.
3) Klaaspaketis on olulisel kohal ka vaheliist: alumiiniumi soojuserijuhtivus on väga suur, seega muutub klaasiserv jahedaks (et mitte öelda suisa külmaks). Küsi nn sooja serva liistu - nt Swisspacer, Chromatec jmt.
4) Kui võimalus on, siis puitalumiinium akna kasutusmugavus on selle võrra parem, et pulbervärvitud aluprofiilide välimine hooldus piirdub pesemise ja soovi korral vahatamisega
5) Läbipaistvad lakk-viimistlused on suurema hooldusvajadusega (eriti lõunapoolsetel külgedel, kus intensiivne päike peale paistab). See tähendab, et suure tõenäosusega 3...4 aasta jooksul tuleb hakata viimistlust turgutama, et puit jätkuvalt kaitstud oleks. Seega on otstarbekas eelistada välimisel küljel katvat värvi või alukatet.
6) Ehitad passiivmaja? (Või on renoveerimisega selline taotlus...) Otsi endale sertifitseeritud passiivaken.
7) Valguse hulga suurendamise ja energia kokkuhoiu seisukohast on lisaks profiili sügavusele oluline ka profiilide laius - ehk siis millisel aknal on sama lengi laiuse-kõrguse juures rohkem klaasi pinda? Üldjuhul on täna veel tootjatel profiilide soojusjuhtivus suurem kui klaaspaketil. Seega, mida rohkem on pindalast klaasi, seda soojem on lõppeks kogutulemus.
8 ) Sisse- või väljapoole avanevad aknad? Omad eelised on nii ühel kui teisel süsteemil. Üldjuhul on väljaavatav aken nö saledama profiiliga; samas tüüpiline saksa aken võimaldab suuremat sügavust õuest tuppa. Viimasel reeglil võib olla ka erandeid - kui uudistad Viking Window ja Aru Grupi kodulehti, küllap näed joonistelt.
9) Siis on veel kaheraamsed nn soome aknad. Eestiski on tegijaid (Fenestra; Viljandi Aken ja Uks). Isiklikult ütlen, et aken ongi selline traditsiooni kaup - erinevates piirkondades erinevad tava ja omad argumendid.
Lähteandmete puudumisel rohkem ei oskagi kommenteerida...
Kui võtad pakkumised erinevate tootjate käest, siis püüa need küsida võimalikult sarnaste lõpptulemuste peale. Nii on võimalik asju võrrelda ka.
Tervitades,