Plaanis ehitada onn ca 150m2 "eluruume" + ca 75m2 "abiruume" (kus talvel hoitakse madalamat temperatuuri). Hoone energiaklass tuleb ilmselt B. Küttesüsteemi idee hetkel selline:
- gaasikatel (kondensaat) (~25kw)
- veesärgiga kamin (~15kw)
- vertikaalsed päikeseküttepaneelid 5-6m2
- soojustagastusega vent
Praktiliselt kogu pinnal põrandaküte (ca 200m2).
Loogika on järgmine:
Gaasikatel kuna gaasitrass on ja maaküttele pinnas ei sobi. Gaasikatel oleks siis mugavuse pärast et kui ei viitsi parasjagu puid kaminasse loopida on kõik muretu ja automaatne.
Veesärgiga kamin kuna naisele meeldib kaminat põletada ja sedasi on peale silmailu sellest muud tolku ka + tuppa ei tule saun. Lisaks on omal mets ja puud odavalt käes. Täiendav boonus et isegi kui võrguelektrit ega gaasi pole saaks ka ainuüksi sellega maja enam vähem köetud ja sooja vee tehtud. Seda muidugi eeldusel et on mingi elektriallikas mis suudab pumpasid ja automaatikat toita.
Päikesepaneelid selle pärast et majal tuleb üks rõdu millel peaks olema läbipaistmatu piire, tõenäoliselt mingist tumedast klaasist. Keegi seda rõdu piiret tasuta tegema ei hakka - siit tekkis mõtte miks mitte panna selle asemel mingeid odavamapoolseid paneele.
Kuna tuleb ca 500L vann siis see on hea koht kus kamin/paneelid saaks katelt toetada.
Paneelid poleks kasutud ka suvel kuna märgruumides ma põrandakütet kunagi päris välja ei lülita ja vanni kasutatakse ka suvel. Perspektiivis pole välistatud ka väiksem bassein terrassil vms.
Katel oleks ilmselt mingi Junkers, neil on "päikesevalmidusega" mudelid olemas.
Akupaak või nende süsteem peaks siis suutma tagada nii tarbevee kui põrandakütte. Nt sisemise tarbevee paagiga akupaak.
Küsimused:
Kas selline süsteem tundub ratsionaalne? Eriti just arvestades kasutusprofiili - kaminat põletatakse palju nii ehk naa, ja sooja vett kulub samuti palju. Põrandaküte on osaliselt sees ka suvel.
Kas on kogemusi analoogse ülesehitusega süsteemiga?
Kas gaasikatla "aladimensioneerimine" on mõttekas kui võtta kohustuseks ekstra külma ilmaga korra päevas korralikult kaminat kütta või on see pigem küsitav säästu koht (15kw vs 25kw ei pruugi väga suur hinnavahe olla).
Kes eestis suudaksid tarnida eri-mõõdus (ja värvis?) plaatkollektoreid (soodsalt;)
Kas vertikaalse plaatkollektoriga on mõtet põdeda selle pärast et suvel kuumeneb siiski üle ja rakendada mingit spets lahendust selle vastu. Kollektorid tulevad lõuna suunas.
Asi on alles rohujuure tasandil seega arvutusi pole julenud läbi viia veel - äkki selgub et tühi jänt kõik
