1. leht 1-st

Mitu lõõri?

Postitatud: 22 Jaan 2007, 07:26
Postitas susi*
Ei teagi, kumma teema alla küsimust panna, kas siia või ventilatsiooni juurde.
Mitme lõõriline korsten peaks olema, kui majja tuleb keskkütte katel, kamin ja sauna keris? Olen kuulnud, et peaks ühe lõõri jätma ventilatsiooni jaoks, projekteerija on plaaninud ka 3-lõõrilise korstna, aga mida ta täpsemalt ventileerib? Köögist läheb pliidikubu vist otse välja, samuti ka vannitoast väljatõmme. Sisse tuleks õhk fresh klappide või siis mikrotuulutus avade kaudu.
Pm võiks vist need 3 küttekeha ühendada 1 lõõri, 60 cm vahedega, kõiki köetakse sama kütusega. Aga 1-lõõrilist pole ilmselt mõtekas teha?

Re: Mitu lõõri?

Postitatud: 22 Jaan 2007, 07:59
Postitas Hiid
susi* kirjutas: Aga 1-lõõrilist pole ilmselt mõtekas teha?
ma tegin just sellise.
Sisse läheb ahi, pliit ja saunaahi.
Tõmbe üle ei kurda.
lõõr on 250x250
kõrgus ~8m.

Postitatud: 22 Jaan 2007, 09:56
Postitas tommpomm
Kesküttekatel tuleb panna eraldi lõõri ja metallist hülss(toru)sisse,kamina ja saunaahju võid panna ühte lõõri.Ühte lõõri mitte mingil juhul!

Postitatud: 22 Jaan 2007, 10:06
Postitas susi*
Seda ma kartsin jah, 1-lõõriga välja ei vea :P, kuna olen kuulnud jah, et keskküttekatlale ei soovitata tavalist telliskorstent, ja parem oleks panna nt fibo moodulkorsten, aga need on 1 ja 2 lõõrised. Sellepärast tekkiski küsimus, et kas ja kui väga on vaja kolmandat ventilatsioonilõõri?
Hinna poolest arvan tuleks soodsam 2 lõõrine fibo kui 3-lõõrine tellis+metallist toru sisemusse? Palju sellise toru jm umbes on?

Postitatud: 22 Jaan 2007, 11:09
Postitas Dolby
susi* Uuri LaFargest. Sain kolme lõõrilise Shiedel korstna. Kaks kuuma (200, 160) ja vent ka veel. Maksma läks natuke rohkem kui Fibo kahe lõõriline.

Korsten Shiedel Rondo. Ja kolme lõõriline. Üks vent lõõr.

http://www.schiedel.fi/index.php?id=1558

Postitatud: 22 Jaan 2007, 11:52
Postitas Kalvis
Igal juhul soovitan loobuda ventilatsioonilõõri ehitamisest. Tänapäeval ehitatakse see odavast plekist (oma efektiivsuselt on see kivikorstna lõõrist palju parem) ja saad raha kokku hoida, kokkuhoitud raha kulutad sundventilatsiooniseadme ehitamiseks.
Kui mitu lõõri ehitada, sellele annab vastuse vastav tuleohutuse standard. sellele on muudest foorumites küll viidatud, vaata vanemaid postitusi.

Sinu juhtumil piisab kahelõõrilisest korstnast küll.

Postitatud: 22 Jaan 2007, 16:59
Postitas kaidu
minul tuleb nii nagu tommpomm kirjeldas, ning ügte lõõri ventilatsioon.aga kuidas ,kui pikalt panna katla tuor kas toleb sinna toru panna ja selle ümber korsten laduda .Tänud.

Postitatud: 22 Jaan 2007, 17:21
Postitas tommpomm
Kaidu,toru pannakse täies ulatuses sisse,olemasolevasse korstnasse lastakse
toru katusel korstna otsast nööriga sisse(1lüli pikkus 1-1,2m)torud needitakse omavahel kokku,torud nii ümarad kui kandilised.Alla katla juurde
raiutakse auk korstnasse kuhu läheb kolmik millega katel ühendatakse,kolmikus katla sisendi all puhastus luuk põlemisjääkide eemalduseks,tuleks ka piisavalt vaba ruumi jätta hilisemateks hooldustöödeks,kui hülss ja kolmik paigas müüritakse korsten uuesti kinni.
Toru võib panna ka korstna ladumise käigus sisse.

Postitatud: 22 Jaan 2007, 20:06
Postitas kaidu
kui paksu seinaga se toru peab olema, ei kujuta üldse ettegi.mul planeeritud lõõri suurus 1tellis ehk siis vist220x10 täpselt ei tea praegu.kas see liiga väike siis ei tundu teile.nagu näete pole ma asjaga üldsegi kursis. Tänud vastajatele.

Mitu lõõri?

Postitatud: 22 Jaan 2007, 23:57
Postitas Abistaja
Kaidu. Parim on sisse müürida ümmargune roostevaba (oleneb kütusest-puit, kivisüsi ,gaas, turbabrikett ) toru Mida õhem seda parem. Toru ja tellise vahe le isolatsiooni,mis talub kõrget temp. Erinevad kütused annavad erinevaid happeid pölemisgaaside kondeseerumisel. Näit.odav kütteõli sisaldab ohtralt väävlit mis õhus sisalduva veeauruga ühinedes annab väävelhappe jne. jne.... EDU

Postitatud: 23 Jaan 2007, 07:43
Postitas kaidu
tuleb puiduküte, vähemalt plaanis on. 100 toru ,kas ta väikseks ei jää läbimõõdult. Kui sinna ümber tuleb veel isolatsioon, pean ühe lõõri suurema laduma. Ise mõtlen kas oleks nii keegi teinud-120toru +isol,ja korstna siseava 200x200 kuskil(11 kivi asemel läheb ritta 13-3lõõri).

Postitatud: 23 Jaan 2007, 09:48
Postitas tommpomm
Kaidu toru ei tohi olla peenem kui katla väljund,puiduküttel kateldel peaksid jääma vahemikku(150-200mm),korstnatellistest laotud korstna puhul pole isolatsjoon vajalik kuna korstnakivi talub ise kuuma,silikaadist korstna puhul
on isolatsioon kohustuslik kuna silikaat kuuma ei talu.Soovitan lasta see töö mõnel spets firmal ära teha siis on kindel et asi saab õige.Mõtle ka selle peale et 10 aasta pärast äkki tahad õlikütet panna,siis vajalik happekindel mis nõksa kallim, võib olla mõtekas kohe selle peale minna,muidu tuleb toru
vahetada tavaline toru hapet ei talu.EDU.

Postitatud: 23 Jaan 2007, 10:25
Postitas trumm
tommpomm

palun kas võtaksid ühendust - küsiks nõu või soovitust firma kohta, kes seda teha võiks.

mul sama lugu - tellisest täiskivilõõr (siis vist 25x25), mille sisse tuleb puidugraanulkatla jaoks toru lasta. tahaks, et töö tehtaks korralikult ja õigesti. asukoht keila.

elfriide att hot.ee

Postitatud: 28 Jaan 2007, 13:49
Postitas Kalvis
Kui juba happekindlalt ehitada siis võiks kohe palja korstna roostevabast teha ning villaga ära isoleerida. Kaunistuseks kipskarkass ümber ja rahvas ei teagi, et sul on roostevaba toru.
Tellistest korsten tasub tänapäeval teha vaid siis kui kütad kindlalt vaid kamina või ahjuga või ajad traditsiooni taga.