1. leht 1-st

plekk-katus suviti kütab

Postitatud: 18 Jaan 2007, 15:45
Postitas martamia
Et plaanis on pööningukorruse väljaehitamine tubadeks, siis niisugune küsimus. Kas piisab tavapärasest katusesoojustusest, et ära hoida ka plekk-katuse alla jäävate tubade ülemäärast soojenemist suvel? Ma kaldun arvama, et vist mitte, sest ka värskelt renoveeritud või välja ehitatud plekk-katuse alustes ruumides, kus olen viimastel aastatel käinud, valitseb suviti ropp kuumus, toa temp. tõuseb õhtuks 25-27 kraadini. Seda nagu ei tahaks hästi. Aga mida peaks siis selle ärahoidmiseks arvestama katuse soojustamisel ja isoleerimisel?

Postitatud: 18 Jaan 2007, 17:37
Postitas Elentino
Katuse aluse soojustamisega saavutad küll selle, et ei toimuks katuse poolt kütmist. Selles soojustamise mõte seisnebki. Küll aga tuleks paigaldada lisaseade, mis jahutab suvel, sest õhu kütab soojaks just akendest tulev päikesekiirgus.

Postitatud: 18 Jaan 2007, 19:50
Postitas martamia
Aga kuidas siis seletada seda, et need tänapäevaseltki soojustatud plekk-katusealused nii kuumaks lähevad - isegi ruloode taga või päevad läbi aknad avatult? Niisugune temperatuurivahe alumise korrusega võrreldes ei saa ju ikka nagu ainult akendest tulla. Või on siis tegemist vale või halvasti tehtud soojustusega? Mis vead need täpsemalt võiksid olla?

Postitatud: 18 Jaan 2007, 21:06
Postitas restauraator
Loomulikult kahtlustatakse puudulikku soojustust, kui toad ülemäära soojaks lähevad. Siin pea ka vahet tegema sellel, et püsivate soojadega lähe ju enamus hooneid talumatult soojaks. Paksude müüridega kivimajas võid seda jahedust kauem nautida.
Katuslae korral on soojustuse paigalduse kvaliteet ja paksus sama olulised, kui mujal välispiiretes. Talvel nagu ikka mingid miinuskraadid suviti aga plusse mitmeid kordi rohkem, tulenevalt katusekatte iseloomust. Sellel muide ka külmal ajal oma plussid, neelab seda vähest talvist soojuskiirgust paremini.
Üks asi millel ei osata tavaliselt vahet teha on tingitud plekk -katuse paigaldusest. Plekk-katust saab paigaldada nn. soojalt(üldiselt enimlevinud), kui ka külmalt st katusealune on ülikorralikult ventileeritud.
Kui päikese poolt kuumaks köetud õhumassid saavad katusekatte alt vabalt väljuda, siis mõjub see ka sisekliimale mõnevõrra paremini, niiskuse välja transportimisest rääkimata.
Põhiline on ikka korralik soojustus alates 300mm, see isoleerib kõigest ilmastiku mõjudest, korralik tuulutus katusekatte all, mis kuivatab ja sellega hoiab soojustuse soojusomadused enamvähem stabiilsena.

Postitatud: 18 Jaan 2007, 21:37
Postitas martamia
Selge, tänan.