madis64 kirjutas:Koolifüüsikat meenutades - ruutjuur kahest

Jah - koolifüüsikast on kasu, iseasi, kui kaugele keegi selle füüsikakursusega jõudis. Newtoni seadustest ei piisa.
Termovabasti rakendumisel (ehk siis ülekoormusel) ei ole vahet, sest vahelduvvoolu puhul opereeritakse ju teatavasti efektiivväärtustega, mis lihtsama definitsiooni kohaselt ongi selle vahelduvvooluga sama suure töö ära tegeva alalisvoolu väärtus.
Lühise puhul tulevad juba mängu siirdeprotsesside diferentsiaalarvutused. Lihtsa ruutjuur 2-ga siin läbi ei saa, aga vähemalt ABB moodulkaitselülititel tuli magnetvabasti rakendumisvool alalisvoolu korral korrutada 1,5-ga, nii, et umbes sinnakanti küll. Tolle tootja ühepooluselist tavalist moodulautomaati kannatas kasutada kuni 72 V DC-ni, kaks poolust järjest pannes 125 V DC.
On ka eraldi seeriad puhtalt DC puhul kasutamiseks, seal on mängus juba püsimagnetid ja oluliseks muutub automaadi ühendamise polaarsus.
Samas saab pooluse kohta vist 220V DC pinget rakendada.
Sinu toodud schneideri linki mu arvuti hetkel miskipärast ei ava, aga tüübitähise järgi võib arvata, et tegemist on samuti spets DC automaadiseeriaga. Seega vana hea soovitus - kui enam mitte miski muu ei aita, siis lugege instruktsiooni...
PS
Sain selle sinu lisatud lingi lahti- see dokument käib küll minuarust tavaseeria vastavusest Ameerika standardite kohta, aga vihjest IEC 60947-2 põhjal saab järeldada, et samuti siis 60V DC pooluse kohta - kaks poolust järjestikku 125V .
PS2
ABB vastav kokkuvõtlik leht tavaautomaatide koht on siin (tagapool on ka rakendumiskarakteristikud):
http://www05.abb.com/global/scot/scot20 ... 2_view.pdf
spets alalisvooluseeria S200 ..UC kohta siin :
http://www05.abb.com/global/scot/scot20 ... 2D0206.pdf
Kui kõrge alalispingega on tegemist?