Truubitoru arvutamine

tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Tere,
Kuna mul oma krundile sissesõit saab olema üle kraavi siis vald on projekteerimistingimustega ette näinud alljärgneva:
2.5 Sissesõit õuealale kinnistut läbivalt metsateelt lahendada ehitusprojekti koosseisus. Kuivenduskraavi ületamine lahendada truubiga. Projekti koosseisus esitada truubiava dimensioneerimise lahendus koos vajalike parameetritega.

Kelle poole peaksin pöörduma, kes oleks pädev truubiava dimensioneerima? Kontaktid teretulnud.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Vee- ja kanalisatsiooniinseneri poole.

Vallavalitsus on muidugi vindi kõvasti üle keeranud, eks nad õpi oma vigadest ja igaks juhuks nõuavad arvutust.

Aga sa tee lihtsalt: esita neile mingi rehkendus, naljaga pooleks, aga nii, et nad näeksid, et teemaga on tegeletud. Mõõda kraavi ristlõikepindala ja vee voolukiirus, paigalda 200...300mm koormust kandev truubitoru, ja arvuta seda läbiv vee vooluhulk m3/h jne. Toru läbimõõt peaks olema kraavi ristlõikepindalale vastav, kui on ikka palju vett, ei tohiks truup saada takistuseks. Pane pilt kraavist, max veetaseme ajast.

Arvan ma.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Tänud kaasamõtlemast.

Ka mu enda arvamus on, et vald nõuab liiga palju. Krunt asub hajaasustuse piirkonnas, on maatulundusmaa, seda läbiv tee on kruusakattega metsatee, kraavi algus on kõigest 200m kaugusel ja vesi kraavis on vähemalt visuaalsel vaatlusel täiesti seisev. Ja nüüd ma pean siis esitama vallale truubitoru dimensioneerimise, et oma maa ühelt osalt teisele pääseda.
Aga eks ma pean uurima, kust see arvutus saada. Vaevalt vald aktsepteeriks mu enda koostatud arvutuskäiku.
Külaline
külaline

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks see diameeter vooluhulgaga ja toru täitega seotud on. Veevoolu mõttes on see kohttakistus. Üldiselt oleks nadi kui peaks kellelegi veel raha maksma, et sellist asja dimensioneerida. Pigem uurida KOV-st, mis nende mõtted on. Ehk selle reaalne arvutamine võib ju anda tulemuseks, et truup pagana peenike tuleb. Kindlasti on antud külas või läheduses mõni truup, mis neile varemast ajast sobinud. Ehk leppida lihtsalt kokku, et paned samasuguse läbimõõduga ja korras.
Külaline
külaline

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Inimesed õpivad ülikoolis aastaid ja siis tuleb keegi ehitusfoorumist, et pane umbes, eks käib küll?!

Truubi arvutuse tarvis on loodud palju erinevaid softe, kallimad kui keskklassi auto. Oskaja inimene muidugi suudab piisavate algandmete olemasolul asja ise ka välja rehkendada (vaevalt KOV suudab neid puudutavad algandmed ette anda).

Kuna tegu kuivenduskraaviga siis VK insener MTR registreeringu mõttes ei tohi jooniseid allkirjastada, peab olema maaparanduse MTR, "kingitus tartu põllumeestelt".

Uuri üles- ja allavoolu truupide läbimõõtusid ja pikkuseid. Kui samad juhtuvad olema siis pane projekti ka samad väärtused. Kui keegi KOV mölisema hakkab siis nõua keeldumise põhjust, las siis selgitavad, miks vahepeal vaja oluliselt suurema läbilaskevõimega truupi.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Külaline kirjutas:... Uuri üles- ja allavoolu truupide läbimõõtusid ja pikkuseid. ...
Mis täpsemalt on ülesvoolu truup?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
fgh
külaline

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

See keel on seesugune naljakas asi, et võib olla voolu ja ka voolu. Seega kästi kopeerida olemasolevaid truupe. Kui nüüd algandmena võtta, et kraavi algab 200 meetrit truubist, siis sobib sinna suvaline piisava kandevõimega toru, mis ei ummistuks esimeste puulehtede ja konnade peale.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

rein113 kirjutas:Mis täpsemalt on ülesvoolu truup?
See tähendab seda truupi mis on eelmine, sealtpoolt, kust vesi voolab. Allavoolu tähendab jällegi seda, mis on voolu suunas edasi, järgmine. :hello:
eiolekasutaja
külaline

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas eiolekasutaja »

Mina arvan, et pane pigem suurem kui väiksem truup sest vastasel juhul rikub tulvavesi su juurdepääsutee sootuks ära...
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Ootan hetkel vastust, kas võin lähtuda lihtsast loogikast, et kasutan allavoolu oleva truubi diameetrit ja dimensioneerimisarvutusi ei esita. Loodetavasti ollakse piisavalt mõistvad. Nagu mainisin, on kraavi algus kõigest 200m kaugusel ja veevoolu pole suutnud ka kevadise suurvee ajal selles kraavis tuvastada. Praegusel soojal ajal on see kraav mingit rohelist ujuvat taime täis kasvanud ja suvel kuivab ilmselt üldse ära.
Külaline
külaline

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... neid dimensioneerimisarvutisi ei oska niikuinii suurem osa KOV töötajatest kontrollida. Kasuta allavoolu oleva truubi läbimõõtu. Kui väga tahad kindel olla siis võid ju kirjutada seletuskirja, et vee voolamise kindlustamiseks on valitud truup vähemalt sama läbimõõduga, mis järgnev.
mortenx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 29 Jaan 2009, 13:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas mortenx83 »

kas truubitoru projekteerimine sai lahenduse?
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Nõuded dimensioneerimise kohta oli vald mulle eksitavalt edastatud. Mingi aeg sai selgeks, et neil ei ole vaja otseselt truubitoru dimensioneerimist, vaid seda, et mul oleks truubi tegemiseks kooskõlastus põllumajandusametiga. Viimastele tuli edastada joonised truubi asukoha ja konstruktsiooniga. Toru dimensioneerimist ei nõutud, saadi aru, et tegemist ei ole nii tähtsa kraaviga. Kokkuvõttes minu jaoks mõistlik lahendus.
mortenx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 29 Jaan 2009, 13:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas mortenx83 »

Valla nõudmised on jah kohati väga huupi. Kord tuli üks nukker ehitama hakkav klient minujuurde jutuga, et vald nõuab talt geoloogilisi uuringuid, et ehitama hakata, et need uuringud maksavad ~10000eur. Küsisin siis vallast, et miks nad nõuavad sellist asja, kui seadus seda ei nõua(antud kohas). Vallaametnik siis ütles oih et andis vale projekteerimistingimuste paberi, et ei ole vaja tegelikult.
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Truubitoru arvutamine

Lugemata postitus Postitas gamla »

Mul öeldi vallast,et oma maal tee ,mis tahad ja nii ehitasingi ise omale sissesõidutee,samuti üle kraavi
Vasta