Puitlaastplaadile isetasanduv segu?

põrandad, põrandatööd
Külaline
külaline

Puitlaastplaadile isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Mustamäe paneelmaja, plaan paigaldada esikusse uus põrandakate. Varasemalt on olnud lineoleum vms, paneksin laminaadi. Linoleumi eemaldades tuli vastu saepuruplaat, nii umbes 20mm paks. Tundub korralik (ei vetru, ei vaju) kuid kohati lohkus - loodides on ca 15mm erinevusi. Tahaks uue põranda teha sirgena, samas ei tahaks kapitaalselt ülesse kiskuma hakata - kas ma võin sellele saepuruplaadile peale valada isetasanduvat segu? Kui jah, siis kas Sakreti BAM sobib?

Mõte on valada alus sirgeks, lõplikuks silumiskihiks peale panna roheline põranda tasandusplaat, siis mullikile ja laminaat.
kriips
külaline

Re: Puitlaastplaadile isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas kriips »

Jah kui aluspind ei vetru/liigu. Aga sakreti bami ära kasuta, Mira X Plan on mõistlikum, elastne ja fiibriga ning mängib kaasa kui mingil põhjusel aluspind liikuma peaks. Enne valamist tee aluspind puhtaks ja kata nakkedispersiooniga üle.
Külaline
külaline

Re: Puitlaastplaadile isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

milleks raisata 18 euri per kott mira peale kui uninaksi isetasanduv tasandussegu on sama hea aga maksab 6 euri? eriti kui sul pole põrandakütet plaanis sinna lisada ja temperatuur on pidevalt ühtlane. mul endal esik ja köök samal meetodil lahendatud, ainult "kalded" olid natuke suuremad - köögi üks nurk oli peaaegu 3cm allpool kui teine. köögi 8 ruudu tasandamiseks kulus 150kg ehk 6 kotti - ühe kotiga sai ca 1,5cm tõsta m2 kohta. esikusse läks vähem, 3 kotti vist.
aluspinna karestasin kettaga ära, puhastasin lahtisest sodist, tegin kaks krunti nakkedispersiooniga ja valasin meetriste paanidena et vajadusel oleks käiguruumi ja jõuaks piisava kiirusega uut segu peale teha. arvesta et peale vee lisamist ja läbimikserdamist on sul ainult loetud minutid selle segu valamiseks ja kaabitsaga enamvähem ühtlaselt laialitõmbamiseks. servades kasutasin seda pehmet betoonpõrandate valamisel kasutatavat vuugilinti, lõikasin 10cm lindi kääridega 5cm paanideks ja surusin seina ning puitlaastplaadi vahele. see osa mis lindist jäi ülessepoole tasandust, on praegu põrandaliistu taga peidus.
nüüdseks poolteist aastat ja ei mingeid probleeme, kaks jõnglast igapäevaselt "hüppavad" mööda põrandat ringi ja trambivad nii et vähe pole.
Vasta