Korstnakivi kvaliteet

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
liiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Apr 2014, 10:19
On tänanud: 4 korda

Korstnakivi kvaliteet

Lugemata postitus Postitas liiva »

Tere!
Paluksin nõuannet kivi kvaliteedi hindamisel.
Ostsin 5-6 a tagasi korstnakive jaekaubandusest alusega( ei taibanud ise minna sorteerima), ei mäleta kas olid Lode või Aseri omad ja kohaletulnud ahjusepp laitis need hirmsalt maha. Nimelt kividel olid mõnede külgede peal oma tavavärvusest tumedamad laigud, mõnel suuremalt mõnel vähem. Ütles, et need tekivad, kui kivid ahjus liiga kõvasti kuuma saavad.
Sorteerisin siis enamuse neid räigete värvimuutustega kivid välja ja vähema värvimuutustega kasutasin korstnaladumisel siiski ära. Tänaseni pole veel väliselt silmaga midagi näha, et nendes kivides mingi muutus oleks tekkinud.
Kuu tagasi ostsin poest Aseri kive ja need olid küll ilusad ühtlase värviga. Sellised oranzikat karva punased.
Mis värvi siis need head kivid on või need tulevadki tehasest sellist värvi, kuidas jumal juhatab? Alusega enam tellida ei julge poest.
Kas tehasekive ei saa siis eriti usaldada ja tuleks käsitöökive osta?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstnakivi kvaliteet

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Seda tahaks mina ka teada, et mis selle kiviga siis korstnas juhtuma peaks, kui ta on põletusahjus rohkem kuuma saanud`? Ma olen näinud vanu korstnaid, kus osad kivid lausa klaasistunud aga vastu peavad nagu uued.
Ainuke koht, kuhu sellist kivi ise ei paneks, on slepe suudme tagune, mis võib suuremat kuuma sada. Muus osas ei oska küll põhjust leida, et miks neid siseruumides kasutada ei võiks?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Korstnakivi kvaliteet

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui kivi on kuuma saanud siis sellist kivi müürihaamriga raiuda on piin aga täiskivina kasuta julgelt. Vastupidi, kivi on kestvam.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstnakivi kvaliteet

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kivide töötlemine on muidugi eraldi asi veel...aga see mille eest mind näiteks on varem hoiatatud, on ikka see, et sellised rohket kuumust saanud kivid on haprad ja ei pea vastu kuumuspaisumistele. Veel olevat paha see, et meie kivid sisaldavad liiva... Ma tõesti ei tea...sest vanad korstnad ju seisavad. Pole väga märganud, et kivid oleks ära pragunenud.
Isiklikult arvan, et selliste kividega ei juhtu isegi ahjus midagi, sest ahjul on sees eraldi vooder, mis kaitseb tugeva kuumuse eest. Vaadates voodri sees olevat termomeetrit, siis mingit ohtu seal ei tohiks olla ( voodri ja kivi vahel on max 150C).
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Korstnakivi kvaliteet

Lugemata postitus Postitas keemik »

Pigem on mulle jäänud mulje, et ahjud lähevad laiali, kuna pottsepp on kehv, mitte kivi.
Vasta