1. leht 1-st

suitsuandur

Postitatud: 20 Mär 2014, 17:36
Postitas kusti0
Milliseid suitsuandureid osta, kust osta? Milliseid eelistada jne. Korterisse kasutuseks. Võimalusel e-poest tellimisega.

Re: suitsuandur

Postitatud: 20 Mär 2014, 21:55
Postitas madis64
Liitiumpatareiga ioonsuitsuandur (Tamrexist näiteks) :hello:

Re: suitsuandur

Postitatud: 23 Sept 2014, 13:09
Postitas Külaline
Kõige rohkem inffi on www.suitsuandur.ee paigaldus, koolitus ja müük

Re: suitsuandur

Postitatud: 23 Sept 2014, 20:33
Postitas Külaline
Külaline kirjutas:Kõige rohkem inffi on http://www.suitsuandur.ee paigaldus, koolitus ja müük
Olen ise korduvalt suitsuandur.ee -st ostnud suht asjalik teenindus ja pole pidanud kordagi pettuma

VINGUGAAS- VAIKNE TAPJA!

Postitatud: 31 Dets 2014, 19:04
Postitas EMS
Kui elamises on ahi, puuküttega pliit või kamin, siis kindlasti vingugaasiandur nendessse tubadesse, kus inimesed magavad. On ka kombineeritud andurid, kus on suitsu- ja vingugaasiandur ühes korpuses, ma kasutan sellist. Selliste kütteseadmetega hoonetes, kus toimub mingi kütuse põlemine, võiks olla vingugaasiandur lausa kohustuslik. Kuid samas võib tekkida vingugaas iga tulekahju korral ja vingugaas võib hakata eralduma varem kui suits. Suitsuandur küll arvatavasti hakkab tööle millalgi hiljem, aga kas siis enam on kuuljaid kõrvu...


"Kuna vingugaas on lõhnatu ja värvitu, tungib see iga hingetõmbega salalikul moel organismi ning teeb oma laastamistööd. Eelkõige võtab tulekahjuohvrilt elu vingumürgitus, mitte suits või lahtine leek.
Vingugaas on vaikne tapja, mida ei ole võimalik näha kuulda ega haista. Mürgistus võib saabuda näiteks tulekahju ajal, tuuletõmbuseta telgis, kui seal on lahtised söed, liiga vara suletud siibri tõttu või töötava mootoriga autos.
Ärkvel inimesed võivad tunda peavalu, nõrkust ja õhupuudust, kuid magavad mitte..."

Re: suitsuandur

Postitatud: 01 Jaan 2015, 11:41
Postitas Külaline
Ja kuhu see kombineeritud kaks-ühes andur ka paigaldatud on?
Vinguanduri ja suitsuanduri paigaldusnõuded on ju täiesti erinevad.
Ma arvan, et sest kombiandurist pole mingit kasu, tekitab vaid petliku kindlustunde.
http://www.tamrex.ee/et/tuleohutus/toot ... oldus.html

Re: suitsuandur

Postitatud: 01 Jaan 2015, 12:20
Postitas EMS
Eks soovitatakse panna peade kõrgusele vist seetõttu, et vingugaasi tihedus on suhteliselt sarnane õhu tihedusele ja teoreetiliselt ei pruugi levida kohe lae alla. Nö. kõige lollikindlam variant ongi panna peade kõrgusele ja loomulikult ei jäta seda soovitamata. See aga ei tähenda, et kombineeritud anduri lakke paigaldamise korral võiks öelda, et sellest kasu ei oleks. Kuna vingugaas harilikult ikkagi on soojem kui ümbritsev õhk, kuna tuleneb põlemisprotsessist, siis tõuseb ülespoole. Võibolla kui vingugaas saaks liikuda mingi väga pika teekonna ja selle jooksul piisavalt jahtuda, siis ei jääks lae alla, kuid lae alla mitte sattumine oleks vist võimalik vaid siis kui toas mingit õhu liikumist ei toimu- ei ole ventilatsiooni, ei ole küttekehasid (iga küttekeha tekitab õhu ringlemise ruumis). Seetõttu ma isiklikult väga ei muretse selle üle, et vingugaas laes oleva andurini ei jõuaks, enne kui see magavat inimest ohustama hakkaks, vähemalt mitte oma nö. tavalise kõrgusega lae ehk u. 2,5 m korral.
Kombineeritud andur on mul paigaldatud nagu harilikult suitsuandur, lakke. Ideaalis võiks olla muidugi eraldi andurid, aga kombineeritud andur mul reaalselt on reageerinud vingugaasi peale ja kasu sellest on kindlasti rohkem kui ainult suitsuandurist. Umbes tund aega peale elutoas kamina siibri sulgemist hakkas magamistoa laes olev andur andma vingugaasihäiret, suitsuandur ei oleks teinud piuksugi, sest nähtavat suitsu ei olnud ega poleks ka tulnud.

Re: suitsuandur

Postitatud: 05 Okt 2015, 22:27
Postitas Greete