Oleks vaja nõu automaatkaitselülitite valiku ja liinide jaotamise asjus. Iseenesest ei ole tegu väga suure ja ilmtingimata hädavajaliku muudatusega ühes hoones. Plaan oli välja vahetada vanad veneaegsed kahesoonelised alumiiniumkaablid, aga kui olin välja selgitanud maja elektriskeemi, siis oli ilmselge, et kaablite vahetamisest jääb väheks. Samas ei taha segaseks ka minna, et iga tuba eraldi liini alla jne... siinkohal olekski nõu vaja.
Lihtsustatud maja plaan koos praeguse skeemiga.

Boiler ja pesumasin asuvad vannitoas kumbki eraldi liinidega, ning pliit ja kubu on köögis samuti eraldi liini all. WC ja vannitoa valgustus on B16 kaitselüliti all, sama liini all kus köök jne...
Tubades A,B,C ja D pole ühtegi kohtpaigaldist peale televiisorite, digibokside, valgustuste, muusikakeskuste ja ruuteri. Peamiselt leiavad kasutust ainult televiisorid ja valgustus ning ka ruuter. Aeg ajalt on kasutusel ka tolmuimeja. Samas peaks arvestama siiski võimalusega, et nendes tubades võib tulevikus kasutusel olla mõni suurema käivitusvooluga seade nagu ketaslõikur vms.
Köögis ja kuuri all asuvad külmkapid (1 kummasgi), köögis veel lisaks televiisor, digiboks, veekeetja, mikrolaineahi ja valgustus. Pööningul, keldris ja kuuris on ainult üks valgusti, kuid kuuris olevast pistikupesast võib aeg ajalt vaja minna võimsamate seadmete käivitamiseks voolu. Viimati sai veneaegne õunte purustaja sealt toidet, mis töötas korraliku kahefaasilise mootoriga.
Majas pole ühtegi RVK-d ja maandatud on ainult elektripliit,boiler ja pesumasin. Tubades B ja C sai hiljuti tehtud remont, selle käigus paigaldasime ka 3x2,5 kaablid. Toas D tehti remont palju varem ning sinna paigaldati 2x2,5 kaablid. aga probleem on siiski selles, et need kolm tuba on 6 amprise kaitselüliti taga... ime, et siiamaani pole rakendunud. Samuti tuba D-st jookseb läbi kahesooneline kaabel, mis tuleks asendada kolmesoonelisega, et tubadesse B ja C saaks maanduse pistikupesadesse ja valgustitele.
Pesumasin, boiler ja pliit+kubu on minu arust mõistlik jätta eraldi liinidele ja neile tasuks lisada ka RVK. Boiler on samas C10 kaitsme taga, boiler võtab umbes 2KW. Kas taoliste majapidamises kasutusel olevate boilerite jaoks on mõistlikum B või C tunnusjoonega kaitse?
Suurem peavalu on ülejäänud liinide jaotamisega... probleemiks on ka eelarve, niiet enamus tubade valgustuse ja pistikupesade eraldi liinide alla viimine oleks omaette ooper.
Kas on üldse mõtet tubasid lahku lüüa, või tasuks jätta nii nagu on ja piirduda RVK lisamise, mõne kaitselüliti ning kaablite välja vahetamisega?
Iseenesest oleks hea kui ka külmkappidele saaks RVK lisatud.
Ja ehk oskab keegi öelda, miks pole kaitselüliti C6-e termiline vabasti siiamaani rakendunud, isegi kui täiskoormusel on kolmes toas kokku tarbivus umbes 2000W või enamgi olnud?
Tänud kõigile, kes on valmis aitama.