SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
svensson1
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas svensson1 »

Tundub et Daikin teeb come backi, sest on ju see Jaapani üks suurimaid soojuspumba tootjaid ja paljude freoonide leiataja patendiomanik :) Igatahes Soomes on seda Daikinit ka mökkide seintel päris palju näha. Mitsul läheb vist elu raskeks varsti
pump1234
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas pump1234 »

Plaan oli see Ururu endale soetada, kuid tekkisid mõned küsimused seoses nende lisadega.
Esiteks ventilatsioon, nagu ma aru saan siis on see lihtsalt toru kust tuleb külm välisõhk siseseadmesse, mingit soojustagastust seal vist pole. Ehk see oleks sama kui panna siseosa alla seinale ventikas õhku sisse puhuma? Või olen ma millegist valesti aru saanud.
Sellest samast torust peaks siis tulema ka niiskus, kuid kas selle toru sees ajapikku elu ei hakka tekkima? Ja kuidas seda niiskust eraldatakse, mingi küttekehaga või ultraheliga?
Lisaks vaatasin et andmetes on kirjas "Tarbimisvõimsus kütmisel 100-2530 W " :shock: et millal ta seda 2,5KW siis tarbib?

Kui algul olin oma valikus kindel siis natuke mõeldes tekkis hulk kahtlusi, ehk mõni spetsialist lükkab need kahtlused ümber, või soovitab siis midagi mõistlikumat.
ururuomanik
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas ururuomanik »

mõned sõnad siis parimast SCOP ga saada olevast õhksoojuspumbast, mille omanik olen.
Värske õhu reziim töötab väga edukalt ja ventileerim meie 80m2 toa kenasti ära, selge see et ventilatsiooniagregaati see ei asenda aga asi seegi kui ventilatsioonist polnud enne soojuspumba soetamist "lõhnagi" . Pealegi kus sa olemasolevas majas need vendi torud peidad, 2000eur maksab normaalne vendi masin pluss torud ja töö juurde! Niipalju kui juhendist lugesin toimib niisutus ilma vett lisamata -15 kraadini, eks varsti saab proovida, peamine et vett ei pea kuhugi kallama. Usun et tarbimisel 2,kW on küttevõimsus ka päris suur, nagu teame Inverterite puhul palju tarbib, nõnda annab!
Igatahes senini tundub seade ja pult soliidne, eks näis pärast käredat külma.

edu valikutel
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas trebla »

Palju see "ventileerimislisa" hinda juurde paneb?
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ururuomanik kirjutas:mõned sõnad siis parimast SCOP ga saada olevast õhksoojuspumbast, mille omanik olen.
Värske õhu reziim töötab väga edukalt ja ventileerim meie 80m2 toa kenasti ära ....
Krt, vendimehed on ikka jobud küll, kui seintesse suuri auke puurivad!? Piisab ju vaid 20mm läbimõõduga torukesest :good:
KliimaSalong
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 30 Okt 2014, 08:10
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas KliimaSalong »

Mehed ururu sarara juba minevik Daikinil juba kõvasti uuemad mudelid turul :D
Olen eestis edasimüüa ja paigaldaja ning julgen soovitada rippuva soojusvahetiga uut mudelit FTXL-S/RXLS-M õhk-õhk soojuspump
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas officer »

...aga paku siis andmeid ja hinda?
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KliimaSalong kirjutas:Mehed ururu sarara juba minevik Daikinil juba kõvasti uuemad mudelid turul :D
Olen eestis edasimüüa ja paigaldaja ning julgen soovitada rippuva soojusvahetiga uut mudelit FTXL-S/RXLS-M õhk-õhk soojuspump
Veidi üle 1 kuu tegutsenud firmalt tahakski kõike ilusat osta (eriti ettemaksuga!) :cool: Money comes, money goes ....
KliimaSalong
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 30 Okt 2014, 08:10
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas KliimaSalong »

Mis ma oleks pidanud siis firma tegema kohe 10aastse tegutsemis ajaga? LOTO!See ei puutu asjasse kuna tööd tehtud sellel ala juba piisavalt,et teada mis on hea ja mis mitte.Lihtsalt nüüd tundus hetk õige olevat,et ise oma teadmiste pagasiga inimestele pakkuda oma teenust.

DAIKIN FTXLS35K/RXLS35M hind:1 320.00€ sis.käibemaksu (saan hetkel teha ilma käibeta)

Andmed: 3,5kw-st seadmest on välja pigistadud siis 5,4kw nominaali,ehk siis võib teda võrrelda teiste tootjate 5kw-te seadmatega.
Ja võrreldes 5kw-te seadmetega hind suht sama,aga energia kulud väiksemad.Kasutegur on ka sama mis 5kw-sel


5,4 kW (nominaalne) / 7,2 kW (maksimaalne küttevõimsus) SCOP A++
RXLS-M välisosadele tehtud uuendused:
· Maksimaalne küttevõimsus -15°C välistemperatuuril 4.63 kW, vähendatud seadme mõõtude juures;
· Täiustatud sulatus tänu vabalt rippuva soojusvaheti tehnoloogiale;
· Kõrge kütte energiatõhusus SCOP = A++;
· Inverter kompressori vähendatud minimaalne võimsus väldib on/off tsükleid;
· Madal müratase;

Loodan,et saite nüüd natuke targemaks :D
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KliimaSalong kirjutas:Mis ma oleks pidanud siis firma tegema kohe 10aastse tegutsemis ajaga? LOTO!.... Loodan,et saite nüüd natuke targemaks :D
Noo-jaah, kes sai targemaks, kes juba seda kõike teadis.... Asi lihtsalt selles, et hüva kauba ja hinna pakkujaid on ennegi soojuspumba foorumis olnud, aga kui mingi probleem tekib, pole firma tel-nr-l kedagi kätte saada. Mõnel sellil selliseid soodukafirmasid kümmekond tagataskus. Kui firma nii uus, tutvusta tooteid ja paigalduskvaliteeti oma, kogenud paigaldaja nime all ka! Muidu norin edasi :jooma
jäneda mees
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas jäneda mees »

KliimaSalong kirjutas:Mis ma oleks pidanud siis firma tegema kohe 10aastse tegutsemis ajaga? LOTO!
Tahaks teie salongis pakutavate seadmetega veidi lähemalt tutvuda. Mis kell võiks tulla?
maksuametist
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas maksuametist »

Ma tulen ka... :club:
KliimaSalong
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 30 Okt 2014, 08:10
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas KliimaSalong »

maksuametist kirjutas:Ma tulen ka... :club:

Tule aga!Lihtsalt pole veel kehtivat käibemaksukohustuslase numbrit,Tegemisel

Nimeks on Kristjan ja ei tulnud siia müüma kõige odavamalt.Vaid et klient saaks oma tahtmised ja nõudmised rahuldatud kõik ühest kohast.
Sry teema solkimise eest:
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KliimaSalong kirjutas: · Täiustatud sulatus tänu vabalt rippuva soojusvaheti tehnoloogiale;
· Inverter kompressori vähendatud minimaalne võimsus väldib on/off tsükleid;


Mida?
mari_kalda
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas mari_kalda »

kas tõesti vastab see jutt nüüd tõele et Daikin on parem kui Mitsubishi, mida aastaid kasutan.
Igatahes 2 firmast, kust olen pakkumise võtnud soovitatakse küll soojalt Daikinit sest, pidi mingi jäätumisvastane välisseade olema, kes oskab kommenteerida?
Saabsc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Nov 2014, 13:58

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Saabsc »

Plaanis siis ka soetada omale õhksoojuspump ja kaldun sinna Daikini pumpade poole, kuna neid on kiidetud ja tundub, et on kanda kinnitanud ja populaarsust kogunud Soomes ning Rootsis.

Ururu Sarara tundub hetkel olevat liiga kallis võrreldes teiste Daikini pumpadega. Kas kvaliteedi vahe on sama suur kui hinnavahe, see jäägu asjatundjate otsustada.
Endal jäi silma Pärnu soojuspumpade poolt pakutav Daikin FTXS50K, mida teiste Eesti firmade tootevalikus üldse pole näinudki. Levinumad on muidu FTXS25K ja FTXS35K. Ei olegi nüüd täpselt aru saanud, aga erinevate soojuspumpasid müüvate firmade lehtedel on need mudelid eri tähistusega. Ühes kohas on FTXLS ja teises FTXS. Põhimõtteliselt peaks tegemist olema identsete tootesarjadega.
Huvitav on ka see, et Daikin FTXS35K nominaalküttevõimsus varieerub erinevatel lehtedel 3,8 kW-st kuni 5,4 kW-ni. Millist numbrit siis tõepähe võtta? Kas tõde jääb sinna keskele 2 numbri vahele või on miinimum nominaalvõimsus see õige(ehk siis 3,8 kW nom)?

Korter, kuhu plaanin õhksoojuspumpa muretseda, on 74,5 m2 ja avatud planeeringuga läbi maja. Nagu olen aru saanud, siis 5,4-6 kW pump oleks minu puhul normaalne ja siis saaks pumpa kasutada ka põhiküttena läbi talve. Pumpa toetaksid veel õhkküttekamin ja paar elektriradikat.

Nii et hetkel olen jäänud pidama Daikin FTXS50K peal, kuid paraku pakub seda Eestis vaid üks firma. Vähemalt rohkem ma ei suutnud neid otsingutööd tehes leida.

http://www.kliimakeskus.ee/upload/file/ ... p4y3w7.pdf - siin lehel on FTXS tootesarja kõik mudelid välja toodud.

Kui keegi teab midagi nende Daikini pumpade kohta kosta, siis igasugune info on teretulnud, kuna üsna varsti lähebki endal ostmiseks.



/Parandus/
Siiski olen leidnud ka teisi firmasid, kes pakuvad seda Daikini haruldast FTXS50K pumpa.
Kylaline31
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Kylaline31 »

Daikini FTXLS on uus mudel, saabus eestis müüki 2014 september.
FTXS on 2014 aasta alguses tulnud mudel.

Siseosa disain on neil sama.
Välisosa on väga erinev. Samuti on uuemal mudelil tunduvalt suurem võimsus.

Pigem soovitaksin FTXS-50K asemel uuemat ja võimsamat FTXLS-35K see annab näiteks -25kraadi juures nominaalse küttevõimsuse 3,5kW.
pumbasoetaja
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas pumbasoetaja »

Huvitav kas mitsul ei ole uut soojuspumpa tulemas, sooviks ka seotada soojapumpa aga ei suuda nende Daikini mudelite vahel valida
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kylaline31 kirjutas:...FTXLS-35K --- see annab näiteks -25kraadi juures nominaalse küttevõimsuse 3,5kW.
Lase näha mõned erapooletud testitulemused - seni saadaval vaid tootjapoolsed reklaamandmed. Sarnaseid võib leida poole odavamate "hiinakate" kohta.
TGLT! tean, et Daikin on üks külmaseadmete tootmise alustaladest ja liidritest. Objektiivseid, tunnustatud testi-keskuste andmeid tahaks näha siiski!
Külaline
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saabsc kirjutas:
Nii et hetkel olen jäänud pidama Daikin FTXS50K peal, kuid paraku pakub seda Eestis vaid üks firma. Vähemalt rohkem ma ei suutnud neid otsingutööd tehes leida.

http://www.kliimakeskus.ee/upload/file/ ... p4y3w7.pdf - siin lehel on FTXS tootesarja kõik mudelid välja toodud.

Kui keegi teab midagi nende Daikini pumpade kohta kosta, siis igasugune info on teretulnud, kuna üsna varsti lähebki endal ostmiseks.
Muidugi on Daikin hea valik, aga kas ikka vaatasid tabelit korralikult !? FTXS50K max küttevõimsus +7C juures küll 6,5 kW, aga see suht kahtlaselt/liialt lähedal! +7C nominaalile (5,8 kW) , COP +7C juures aint 4,0; SCOP Kesk-Euroopa tingimustes aint 4,1. Ise ootaks veidi suuremaid max küttevõimsuse piire miinuskraadidele minekul ja paremat SCOP-i.
tiina_yxy
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas tiina_yxy »

Kes saaks mulle Daikini soojuspumba kohta pakkumise teha
tiina
mitsubitsu
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas mitsubitsu »

daikinit peaks päris paljud müüma, tallinnas vist citykliima ja kodukliima olid
Viljandimees61
külaline

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas Viljandimees61 »

Mõõtsin oma Ururu-Sarara el.kulu.
24/25 detsembri öösel kulutas õhtust hommikuni keskmiselt 0,6kW/h, seadistatud oli ruumis +23 ja õues oli õhtul magama minnes -3 ja hommmikul ka sama. Võibolla oli vahepeal soojem või külmem.
Ehk siis 9h jooksul kulutas pump kokku 5,5kW.
Maja on ca 110m2, keskmiselt soojustatud nagu vanasti ikka, ehitatud 1983.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: SCOP=5,9 Ururu Sarara Daikin vs Mitsubishi

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Realistlikum tundub siiski 0,6 kW ja 5,5 kWh.
Vasta