1. leht 1-st

Soojustamisele projekt?

Postitatud: 21 Jaan 2014, 10:10
Postitas ronn01
Kas maja soojusatmiseks on vaja projekti?

Re: Soojustamisele projekt?

Postitatud: 21 Jaan 2014, 15:31
Postitas Veikko
Kui oled nii tark, et oskad ise välja arvutada soojustuse soojapidavuse, paksuse, kinnitused, külmasildade vältimise jne siis poleks nagu vaja. Iseenesest mida nõuab kohalik omavalitsus, kui aga maja metsas siis pole see ka nende asi.

Re: Soojustamisele projekt?

Postitatud: 24 Jaan 2014, 20:47
Postitas ronn01
Siis on mulle natuke arusaamatu foorumis suured soojustamise arutelud, projektis peaks ju kõik olema ära näidatud, mida see eramaja soojustuse projekt üldse peaks sisaldama ja mis hinna kategooriasse ta on?

Re: Soojustamisele projekt?

Postitatud: 24 Jaan 2014, 21:42
Postitas Veikko
ronn01 kirjutas:Siis on mulle natuke arusaamatu foorumis suured soojustamise arutelud, projektis peaks ju kõik olema ära näidatud, mida see eramaja soojustuse projekt üldse peaks sisaldama ja mis hinna kategooriasse ta on?
Kui teed uuele majale projekti siis see ka sisaldab soojustust ja kogu energia kulu, määratakse hoone energiaklass. Tähtsam on enda jaoks selgeks teha mis on soojustus ja kuidas see mõjutab minu eelarvet järgmiste aastakümnete jooksul. Alles peale seda tellid projekteerijalt projekti selliste andmetega soojustuse.

Re: Soojustamisele projekt?

Postitatud: 02 Veebr 2014, 13:03
Postitas ronn01
Eelarvele mõjub halvasti, väikse maja soojustamisel võib paberimajandusele kuluv summa on sama mis materjalidele kuluv summa. Mis juhtuv kui soojustada ilma projektita.

Re: Soojustamisele projekt?

Postitatud: 02 Veebr 2014, 15:11
Postitas Külaline
Tere. "Projektil" võib olla mitu mõistet:
1. paberile kantud joonised ja tekstid, mida on vaja kuskil mingi loa saamiseks (võib valmis teha ka antud valdkonnas mittepädev arhitekt-projekteerija); reeglina ei sisalda informatsiooni, mille järgi kvaliteetselt ehitada - enamus otsuseid on jäetud ehitaja-tellija kokkuleppe tasemele, kus tellija on nõrgemas positsioonis
2. teadmiste kogum, mida on vaja antud soojustuse tegemiseks, mis omakorda võib olla : 2a) pädeva projekteerija tehtud joonised, seletuskirjad, detailjoonised, tehnoloogia kirjeldused, majandusarvutused , jm (kalleim, aga lollikindlaim)
2b) kirjalikult fikseerimata ehitusettevõtte teadmiste kogum, mis kipub (tänu tellijapoolsele hinnasurvele ja kehtivale "ehitustavale") olema kesisevõitu
2c) tellija enda kogutud teadmised. On tellijale kõige vaevalisem, kuna vajalik orienteeruda väga paljudes nüanssides, millede teadasaamiseks kulutatakse väga palju aega. Aga võimalik.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld