1. leht 1-st

veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 20 Jaan 2014, 16:17
Postitas eraisik
Tere

räägiks veelkord keldri hüdroisolatsioonist. Siin sellelaadseid teemasid palju aga ei leidnud ühtegi sobivat lahendust enda probleemile.
Mul maja all 2,2m sügavune 3x3m suurune ruum, nö kelder. Projekti järgi planeeritud katla ruumiks. Asukoht praktiliselt maja keskel. Kelder ise asub paepinnasesse süvendatud augus, põhjas kruus, sealpeal betoon. Põrand on hüdroisoleeritud. Samuti on olemas õhutustoru mis keldri põranda alust peaks ventileerima, toru on juhitud õue (avaneb maapinnast u 60cm kõrgusel). Keldri seinad on fibost ja väidetavalt seestpoolt ka hüdrotõkkega (?) tehtud - seinad sellised beezikad pruunid, mitte värvi ega segulaadne aine.

Tavapäraselt on ruumi seinad kuivad kuid suure sulaga/pikkade vihmadega tõmbab osad nurgad niiskeks - vt pilte:

Pilt Pilt Pilt Pilt

2012 suvel suurte vihmade ajal õnnestus näha sellist pilti - vesi tõusis keldris 12h jooksul ca 30cm kõrgusele:

Pilt

Algselt sellele ruumile rakendust ei olnud kuid nüüd tahaks õhk-vesi soojuspumba seadme tõsta sinna, mis ehitamise ajal paigaldati ajutiselt tulevasse saunaruumi. Pumba kompressor asub maast 20cm ja ujuvasse keskkonda seda arvatavasti planeeritud ei ole. Pumbale ei ole võimalik ka täiendavaid jalgu alla panna kuna seadme kõrgus on täpselt ruumi kõrgus.

Kuna väljastpoolt isoleerimine ei ole mingil moel võimalik siis kas/millega/kuidas saaksin selle ruumi veekindlaks? Ise mõtlesin hüdromastiksiga seinad veelkord üle teha ja lõpuks plaatida ära - kui palju selline lahendus tagab, et vee saab pidama?

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 20 Jaan 2014, 18:35
Postitas vesirott_22
Paksust roostevabast keevitatud pütt oleks vas ainus lahendus, mis vee piisavalt pikas perspektiivis eemale hoiab.
http://et.wikipedia.org/wiki/Kessoon
Seinapeale määritavad möginad ei hoia seda vett kuidagi märkimisvääerselt kinni.
Ise korraldaksin selles olukorras pumba ja automaatika ja mingi sõltumatu alarmi puhuks kui viimased tuksi lähevad.

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 20 Jaan 2014, 19:48
Postitas eraisik
Kessoonist surutakse vesi välja rõhuga, selles ruumis seda teha ei ole võimalik. Aga igasugused "plekkkausid ja -vannid" jms lahendused ei ole teostatavad kuna erinevatest seintest siseneb-väljub piisav kogus torusid ja nende isoleerimine on mission impossible. Ning alarmist on vähe kasu, alati ei ole võimalik nii kiiresti koju tulla. Pigem oleks backup variant teha maja kõrvale ca 3m sügavune drenaaskaev, mis teoorias võiks liigvee enne sissetungimist vastu võtta ja seejärel selle sealt välja pumbata kanalisatsiooni. Teistpidi hakkab sinna kaevu imbuma kindlasti ka aeda langevad sademed mis pinnasesse tungida ei suuda, see omakorda tähendab pidevat "pumpamist". Ja sellesse pinnasesse millegi süvendamine on piin.

Ma käisin veidi aega tagasi keldris olukorda vaatamas. Tundub et lekivad fibode liitekohad - tuli mõte, et puuriks-puhastaks lekkekohad lahti ja pahteldaks mingi sobiva seguga täis. Seejärel hüdroisolatsioon ja plaat peale. Sama tehnikaga on kaetud põrand ja see ei leki. Bad idea?

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 20 Jaan 2014, 21:28
Postitas Andresto
eraisik kirjutas: ... Tundub et lekivad fibode liitekohad - tuli mõte, et puuriks-puhastaks lekkekohad lahti ja pahteldaks mingi sobiva seguga täis. Seejärel hüdroisolatsioon ja plaat peale. Sama tehnikaga on kaetud põrand ja see ei leki. Bad idea?
Kas ikka on fiboseinad!
Ma usun, et selline puhastamine ja pahteldamine ei aita. Usun ka, et "eraisikul" pole kättesaadavad sobilikud materjalid / kogemused, just sellise olukorra likvideerimiseks.
Küll on olemas firma(d), kes selliste juhtumitega, nagu keldrite hüdroisoleerimine tegelevad.
Usun, et sellise "uputuse" kordumistel, ei kesta ka olemasolev hüdro plaaditud põranda all,
aga kindlasti ei kesta siis, kui seinad peaks vettpidavaiks saama.
Vähegi võimalik siis mõistlik oleks drenaaz ja ka pinnakalded, vihmavesi... majast eemale.
30cm vett keldris pole hea, ei keldrile ega majale. Andres

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 22 Jaan 2014, 01:58
Postitas eraisik
Kindlasti on fiboseinad. Ning põrand ei uputa. Vihmavesi on ammu juhitud majast eemale, samuti on maja ümbrus kaetud pinnase alt spetsiaalse kangaga, mis juhib (peaks juhtima) räästa ja rennidevee vundamendist vähemalt 10m kaugusele (ei lase imbuda). Pinnakaldest ei ole mõtet paeplaadi puhul rääkida. Maja vundamendile keldri vesi mõju ei avalda kuna kelder ei ole vundamendi osa, keldri seintele ei toetu ükski kandepunkt majast.
Mul on endal kaks kätt küljes - garantiid tulemusele sellisel tööl ei anna ükski ehitusfirma, seega ei näe mõtet ehitajat palgata tööle millega ise hakkama saan.
Ühesõnaga, ma arvan et leidsin ka vajaliku materjali - Penetron Penecrete, müügil Estpakis. Võtan natuke vuuki lahti ja täidan sellega seguga ära. Seejärel Penetroni võõbaga üle ja plaat peale.

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 22 Jaan 2014, 05:59
Postitas Urmas
eraisik kirjutas:... Mul on endal kaks kätt küljes - garantiid tulemusele sellisel tööl ei anna ükski ehitusfirma, seega ei näe mõtet ehitajat palgata tööle millega ise hakkama saan ...
Loomulikult võid saada ka ise hakkama, aga siiki on olemas firmasid, kes annavad oma tööle ka garantii. Üks nendest http://www.injekteerimine.eu/teenused . Neid firmasid on veel ja märksõnaks on "injekteerimine".

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 22 Jaan 2014, 06:56
Postitas rokikas
eraisik kirjutas:Kindlasti on fiboseinad.
Foto põhjal kus plokid näha pakuksin siiski et tegemist betoonplokkidega. Aga eks võin ka eksida.

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 22 Jaan 2014, 18:33
Postitas cartman
Vuukide tihendamine jne on ainult enese petmine. Ega kivi pole ju veekindel. Ainuke lahends on epoxi baasil hydrot6kked.
Mul maal on veneaegne lahendus keldris,s ellisele murele. Keldri keskele on kaevatud l6igatud auk, betoneeritud ja seal sees on pump, mis hakkab vajadusel vett välja pumpama. Auk on umbes 50cmX50Cm

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 23 Jaan 2014, 11:12
Postitas Külaline
eraisik kirjutas: Ühesõnaga, ma arvan et leidsin ka vajaliku materjali - Penetron Penecrete, müügil Estpakis. Võtan natuke vuuki lahti ja täidan sellega seguga ära. Seejärel Penetroni võõbaga üle ja plaat peale.
Anna kindlasti hiljem selle Penetroni osas ka tagasisidet. Kirjelduse järgi tundub huvitav asi, kas ka toimib, seda tahaks teada!

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 24 Jaan 2014, 10:42
Postitas Penetron
Tere

Olen Penetron materjali ametlik Paigaldaja Eestis.

Minu hinnangul on tegemist ka Betoon õõnes plokkidega.
Aga kui võimalik siis tuleksin vaataksin selle probleemi oma silmaga üle ja annaksin teile lahenduse kuidas see probleem likvideerida.
Siis saate ise otsustada kas tahate ise teha või soovite, et meie teeks selle töö.

Võtke julgelt ühendust!

Kristjan Sõna
58181188
www.penetroneesti.ee
facebook.com/penetroneesti

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 24 Mär 2014, 12:52
Postitas iseehitaja
Endal pisike kelder ka regulaarselt vett täis. Puurisin betoonpõrandasse ümmarguse augu, panin sisse sellise suurema plastikust värviämbri ning kruvisin, mäkerdasin seguga kinni. Põrand kergelt kaldus ka ning kogu vesi jookseb ämbrisse, kust tavaline mustaveepump selle täitudes õue pumpab. Siiamaani töötab.

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 01 Mai 2014, 22:07
Postitas todoolen
Ruum on võimalik veekindlaks muuta spetsiaalsete segude ja hüdroisolatsiooniga, mida pakuvad Tallinnas Primostar OÜ ja Langeproon. Ei ole eriline raketiteadus.

Re: veelkord keldri hüdroisolatsioonist

Postitatud: 16 Sept 2014, 18:58
Postitas Maintassets
Tere, Lugesin sellest probleemist ja enda praktika alusel saan soovitada;
a) vaada üle drenaazi ja sadevete ärajuhtimise võimalused - kõige kindlöam lahendus kuid vajab komplektset lähenemist,
b) juhul kui meedet a pole võimalik üldse teha, mitte mingis mahus, siis oleme paigaldanud pinnavee kogumiskaevu pumbaga, mis töötab automaatses reziimis ja ei lase tasemel tõusta üle etteantud kriitilise kõrguse - hinnalt vist kõige odavam lahendus (al.500-700.-),
c) saab teha ka veekindlat kessooni, enamasti kasutatakse tööstuslikus ehituses, kuid see on ilmselt vast kõige kulukam ja ebamugavam lahendus.

Edu,
roman@maintrassets.ee