1. leht 1-st

Vana ristpalkmaja ehitatud maakividest vundamendile ...

Postitatud: 03 Dets 2006, 12:03
Postitas copper
Alleaa!
Maja on aastast ~1930 (maja alune pind 100 m2). Tundub, et vundament on ~50 cm sügavusel. Maja mõlemad küljed on vajunud (loodetavasti rohkem ei vaju). Plaanis maja aastaringselt elatavaks muuta ja välja ehitada ka katusealune.
Mis arvate, kas piisab kui maakividest vundamendile mõlemale poole "uud küljed" valada (~20-30 cm paksused) ning hiljem penoga korralikult soojustada (+ lisaks vähemalt 1m penot ka maapinnale)?
Suhteliselt keeruliseks ja kalliks läheb vist uue täisvundamendi valamine juba olemasoleva maja alla ... !?

Postitatud: 07 Dets 2006, 14:16
Postitas Chef
natuke hapu tundub, külmumispiir on ikka tunduvalt allpool ju. see hor. peno ei pruugi ära hoida külma pugemist uue vundamendi alla ja siis tulemuseks ju külmakerked. pinnasest sõltub ka muidugi. kui on liivpinnas, heade dreenivate omadustega ei tohiks probleemi olla. see mis praegu tundub vajumisena aastate jooksul , ei pruugi nii olla, see maja võib tõusta ja vajuda iga aasta. mis konstruktsioonis seinad on? kogu vundamendi alla valada tõesti keeruline, ehk on võimalik valada mingi maa tagant postid?

Postitatud: 07 Dets 2006, 14:27
Postitas copper
Krt. ega ta roosiline ei tundu jah ...
Ise kah arvasin, et palkide ristumiskohta valan igaks juhuks postid (kaevan lihtsalt nurkade alla augud ja valan täis).

Postitatud: 07 Dets 2006, 14:45
Postitas Chef
sõltuvalt piirkonnast arvesta külmumissügavust sellise töö puhul kindlasti. mis piirkonnaga tegu on?

Postitatud: 08 Veebr 2007, 18:54
Postitas copper
Piirkond lõuna Eesti (Tartust ~25 km).
Kas oleksid tööst huvitet?