1. leht 1-st

Välivalgustid.

Postitatud: 17 Dets 2013, 23:37
Postitas empudogy
Tere, mure järgmine. Paigaldasin 4 x 35w valgustid ümber maja. Voolu olin sunnitud võtma ühest olemas olevast välivalgustist, kuna ei tahtnud seina auku puurida ja kapis ka vaba kaitset polnud. Valgustisse tuli kolme soonega juhe N,L ja maandus. Olemas olev juhe oli 1mm2 läbimõõduga, ehk siis 3x 1mm2. Pea magistraali vedasin aga 1,2mm2 põhjus jällegi lihtne, kuna see kaabel oli olemas. Ühenduse tegin lambi sisse ja korraliku juhtme klambriga. edasi läks siis juhe juba mööda maja seina pimedusandurisse, kust edasi tuli esimene väljavõte. väljavõtte tegin peenema juhmega, milleks oli 1mm2. ja magistraal edasi, nii veel siis 2 lampi ja viimane lamp on magistraali otsas. Kõik nagu peaks olema ilus ja kena, ning toimibki, kuid mingil hetkel, umbes 4-5 tunniga lööb elektrikilbist kaitsme välja. Proovisin pimedusreleed lollitada ja näitasin lambiga valgust, ning tuled kustusid ja kustutasin lambi siis läksid põlema. Sellel hetkel, aga kaitset välja ei löönud. Kas peaksin hakkama otsima viga praegusest kaitsmest, ning asendama selle tugevama vastu või on mõtet veel midagi enne üle kontrollida.? Kui mälu ei peta oli praegune kaitse 10A. Sama kaitsme all on ka veel 2 sisevalgustit. mõlemad 60w

Ettetänades
Martin

Re: Välivalgustid.

Postitatud: 18 Dets 2013, 10:19
Postitas Kalvis
Füüsikas puudusid koolist kui oli elektriosa?
4x35+2x60=260 W, vool I=P/U=260/230= 1,...A Kaitse on kestva koormusega 10 A, sul aga tarbitakse vaid 1A. Seega kaitse süüdi pole, süüdlane on kuskil ahelas.
Muidugi käivitusvool on kordades suurem aga kaitsel on selle jaoks ajaline hilistus. Seega on ikka ahelas mingi poolpidune element, on selleks kas isolatsioonirike eriti koostöös niiskusega või ka mingi valgusti element. Isolatsiooniriket aitaks avastada RVK, see on välisühenduste puhul tungivalt soovitav kasutada. Kui RVK hakkab välja lööma siis on niiskunud isolatsioon süüdi.

Re: Välivalgustid.

Postitatud: 18 Dets 2013, 23:44
Postitas empudogy
Olin füüsikas täitsa kohal ja ei ole päris mööda läinud see osa. Selle arvutuse tegin ma kohe kui ma hakkasin üldse kaableid vedama ja ühendama. Majal endal on RVK olemas, kuid proovin otsida elektriprojekti üles, et saaksin sealt välja uurida, kas ka see antud ahel on sellesse ühendatud. Ise kahtlustasin alguses et äkki on antud olukorras süüdi keskkütte katel, mis on siis õli ja täis automaatne. Igakord, kui katel taha läheb, siis majas vool kõigub, kuid kuna lampide kaitsme väljalülitus toimib 4-5 tunni või enama aja möödumisel, siis ei ole ära taibanud, millal see täpselt välja lööb. Eks käin antud ahela otsast alates läbi ja vaatan lambid endid ka üle. Imelik on asja juures just see ,et see väljalöömine käib nii pika viitega.

Re: Välivalgustid.

Postitatud: 19 Dets 2013, 09:37
Postitas tommy4
empudogy kirjutas:Olin füüsikas täitsa kohal ja ei ole päris mööda läinud see osa. Selle arvutuse tegin ma kohe kui ma hakkasin üldse kaableid vedama ja ühendama. Majal endal on RVK olemas, kuid proovin otsida elektriprojekti üles, et saaksin sealt välja uurida, kas ka see antud ahel on sellesse ühendatud. Ise kahtlustasin alguses et äkki on antud olukorras süüdi keskkütte katel, mis on siis õli ja täis automaatne. Igakord, kui katel taha läheb, siis majas vool kõigub, kuid kuna lampide kaitsme väljalülitus toimib 4-5 tunni või enama aja möödumisel, siis ei ole ära taibanud, millal see täpselt välja lööb. Eks käin antud ahela otsast alates läbi ja vaatan lambid endid ka üle. Imelik on asja juures just see ,et see väljalöömine käib nii pika viitega.
Alusta siis juba oma maja sisestuskaabli ja kilbi korrastamisega. Kui juba sellise väikese koormuse, nagu õlipõleti sisselülitus, tekitab majas "voolu kõikumise", on kusagil probleem kas halva kontakti või liiga peene kaabliga. Samast veast võivad tuleneda ka kõik muud ebanormaalsed kaitsmete rakendumised jne.

Re: Välivalgustid.

Postitatud: 19 Dets 2013, 10:28
Postitas Kalvis
Siiski kaitse rakendumist põhjustab tema ahelas kas vigane element või isolatsioonirike, viimane on täitsa võimalik, lisa RVK. Isolatsiooni saab mõõta.
Aga vilkumised jne. viitavad halbadele kontaktidele, kehvale maandusele või peenikestele kaablitele, et pole paha lasta korrasta elektrisüsteem.