1. leht 1-st
palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 03 Dets 2013, 13:31
Postitas VanaPalkMaja
Tegu renoveeritava palkmajaga, Nõmmel. Palgi paksus ca 130 mm, takutatud, rõhtpalk.
Majas ahjuküte (2 ahju minu käsutuses) ja 4 korstent (ventilatsiooni sahtidega)
Kas selline kontruktsioon põhjustab probleeme (niiskuse kahjustusi seinale ja elu teket):
Seest välja kipsplaat kinnitatuna reikadele, reikad kinnituvad palkidele. Reikade vahele tuuletõkkeplaat (viisnurk näiteks).
Siis palk, palgil 50*100, mille vahel vill. Villal tuuletõke, reikad ja uus laudis.
Tean - U'arv ei ole ok. Lepin suuremate küttearvetega.
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 03 Dets 2013, 13:58
Postitas fgh
Sellise konstruktsiooni korral võite südamerahuga ka 50mm villa sissepoole panna. Tuleb odavam, seina lihtsam teha ja lõpptulemus raha ja energiaefektiivsuse suhe kõvasti parem.
Kui sisse panete 50mm villa, võite ka puitkiud plaadi panna, raskem lihtsalt teostada, siis seina U arv tuleb tegelikult päris hea.
Et saada võimalikult head tulemust, siis tasuks panustada seina õhutihedusele. Ehk mõelda mõnele õhutõkkele maja sisse. Eriti pöörata tähelepanu seinte nurkadele, lae, põranda,avatäidete ühendustele.
Üks võimalus on paigutada ka vill topelt rooviga, st 50x50 roov horisontaali ja 50x50 vertikaali peale. Tuuletõkkeplaadina kasutaks 25mm paksu varianti. Villa valiku võiks ka hoolikalt teha, villade soojusjuhtivusteguris on praegu eri tüüpide vahel rämedad käärid. Parim on vist isoveri uus vill ja rockwooli kivivill. Mõlemad 0,33 Täpsustage ise üle. Väikene lisaraha võib seina lõikes tähendada 5 cm väiksemat soojustuse kihti. Töö jääb samaks, lõpptulemus, aga tublisti parem.
Saaks maksimumi võtta neist algandmetest.
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 03 Dets 2013, 20:51
Postitas Külaline
Peaks ikkagi arvutama, kas sisse 50mm villa pannes ei teki näiteks palgist väljapoole jäävates kihtides kondensaati. Tuuletõket sisse poole panna pole mõtet. Tuuletõkke eesmärk on vähendada konvektiivset soojakadu ehk enamasti külma välisõhu läbipuhumist tarindist. Seega on tuuletõkke õige asukoht pärast palkseina ja villa.
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 03 Dets 2013, 22:45
Postitas Külaline
Sisse, reikade vahele võib ikka tuuletõkkeplaate lõigata, kui neid üle juhtub olema. Soodsam tuleks sama pehmet(pruuni) puitkiud plaati osta, mis pole tuuletõkke plaadiks töödeldud.
taastaja
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 04 Dets 2013, 10:43
Postitas fgh
50mm villa paigaldamisel ei juhtu mitte midagi.
Siinkohal pean vabandama tuuletõkkeplaat pole päris õige lahendus. Standard plaat on seda küll.
Tuuletõkkeplaat on nimelt immutatud ja ei tohiks kasutada siseruumides. Katmisel kipsiga on see muidugi vaieldav, aga pigem ei- pealegi on standard plaat odavam.
Puitkiud plaadi paigaldamine palgi sisse on minu meelest ainult positiivne . Elimineerib võimalikud vabaõhuliikumised(puhumised) läbi palgi ja mõte on päris suur. Plaadi paigaldamisel võiks kõik ääred montaaživahuga tihendada, et oleks võimalikult õhutihe(pole küll õige sõna) sisesein.
Ise läheksin ikkagi 50mm villa või 50mm puitkiud plaadi teed. Hõlbustaks tööd ja tulemus palju parem. Raha ja efektiivsus on paigas.
Külaline kirjutas:Peaks ikkagi arvutama, kas sisse 50mm villa pannes ei teki näiteks palgist väljapoole jäävates kihtides kondensaati. Tuuletõket sisse poole panna pole mõtet. Tuuletõkke eesmärk on vähendada konvektiivset soojakadu ehk enamasti külma välisõhu läbipuhumist tarindist. Seega on tuuletõkke õige asukoht pärast palkseina ja villa.
Selle jutu üle võiks natuke mõelda. Mitte teemaalgataja vaid selle postituse tegija. Eriti esimese lause üle.
Ilmselt pole veel kooliraamatut kinni saanud ja juba õpetamas.
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 04 Dets 2013, 11:09
Postitas VanaPalkMaja
Tänan härrased, nii ma siis teengi, standardplaat reikade vahele. Vahuga plaanisin loomulikult kõik kinni lasta.
Re: palkseinad - tuuletõke sissepoole ?
Postitatud: 04 Dets 2013, 20:26
Postitas rokikas
Kui raatsid ~15 mm. tuba väiksemaks teha siis kõigepealt löö kogu sein "pappplaadiga" üle ja reika paigalda sellele peale. Saad hea tiheda kihi ning ruumi kust juhtmeid vedada ja pistikupesigi parem paigaldada.