1. leht 1-st
Suvila kütmine
Postitatud: 18 Nov 2013, 23:03
Postitas tom997
Tere
Mind vaevab küsimus, kuidas oleks majanduslikult mõistlik kütta aastarinkselt suvilat? Talvisel ajal käin suvilas harva ja seega peaks seade olema automaatne. Kütmise tulemusel peaks tubane temperatuur olema vähemalt +7 kraadi. Suvila on 1 korruseline ja pindala umbes 75 m2.
Olen lugenud erinevate õhk-õhk soojuspumpade kohta ja rohkem kõlab arvamusi, et antud olukorras seade end ei õigusta!? Kui kellelgi on kogemusi, siis oleksin huvitatud kuulma, mis seadmega ja millise raha eest on võimalik suvilas soojakraade hoida (elektri kulu)?
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 18 Nov 2013, 23:18
Postitas Lauri_s
Tere, kisub küll natukene reklaamiks ära - aga olen sama murega inimestele abiks olnud sel sügisel juba mitmel korral. Kasutame Fibaro koduautomaatika komponente, et jälgida ja reguleerida suvila kütet. Enamasti hoitakse olulistes ruumides näiteks elektriradiaatorite abil temperatuure +4..+8 vastavalt kliendi soovile ja kui plaan suvilasse minna nädalavahetuseks, saab ka distantsilt temperatuuri tõsta. Juhul kui 3G netti suvilasse ei soovi panna, jääb süsteem tööle autonoomselt, etteantud graafikute järgi hoiab temperatuuri. Kõik on ise seadistatav ja ka kergesti laiendatav.
Kui sul on reaalne huvi, siis võta ühendust -
lauri@indome.ee
Kodulehelt leiad ka natukene sisukamat juttu:
www.indome.ee
Lauri
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 18 Nov 2013, 23:45
Postitas Külaline
tom997 kirjutas:
Olen lugenud erinevate õhk-õhk soojuspumpade kohta ja rohkem kõlab arvamusi, et antud olukorras seade end ei õigusta!?
kust seda lugeda saab ja mis siis paremini õigustab???
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Nov 2013, 08:37
Postitas Kalvis
Palju valikuid pole, Soojuspump või pelletikatel (pelletikamin), võibolla õlikatel.
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Nov 2013, 14:04
Postitas tom997
Külalisele vastuseks: mina olen väga rahul, kui soojuspump suudab meie kliimas aastarinkselt suvilat kütta. Kahjuks olen kuulnud vastakaid arvamusi ja seepärast küsin foorumi inimeste kogemusi. Ei ole kahjuks nii rikas, et ise katsetama hakata, kui kinedel ei ole.
Kas keegi oskab öelda, kui palju ainult soojuspumbaga küttes elektrikulu reaalselt on olnud ja kui mitu m2 köetavat pinda oli?
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 20 Nov 2013, 12:14
Postitas keemik
Kui hõre sul suvila on? Õhksoojuspumpadel, millel on see 10 kraadi funktsioon, võib tekkida probleeme sulatusega, kuna toaõhust pole võtta piisavalt soojust , kui välisosa väga jäässe on läinud. Kui sul aga õnnestub valida hea koht pumbale (ei saa täis tuisatud), siis see probleem väheneb. Ära kütta jõuab kindlasti ja on soodsam kui otsene elektriküte.
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 20 Nov 2013, 17:09
Postitas Külaline
Ise küsimus on see, kui kauaks sellest soojuspumbast rõõmu saad tunda ?
Kui sa ise suvilas ei ela ning naabreid ka pole, siis meil, nõukogude tingimustes, kipuvad üksikud seadmed igavuse tõttu ära jalutama !
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 18 Jaan 2014, 22:56
Postitas officer
...variant, et hankida /või ise ehitada/ suure soojust salvestava võimega elektriline küttekeha, mis salvestab soojus
ainult öise elektriga ja loovutab seda siis 24h, abiks seegi

Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Jaan 2014, 02:57
Postitas Veikko
officer kirjutas:...variant, et hankida /või ise ehitada/ suure soojust salvestava võimega elektriline küttekeha, mis salvestab soojus
ainult öise elektriga ja loovutab seda siis 24h, abiks seegi

Hülge möla, mitte aruka inimese jutt.
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Jaan 2014, 09:22
Postitas officer
Veikko kirjutas:
Hülge möla, mitte aruka inimese jutt.
...austatud postitajal on olnud raske lapsepõlv (ilma vitamiinideta)

Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Jaan 2014, 11:18
Postitas Küülaline
tom997 kirjutas:kuidas oleks majanduslikult mõistlik kütta aastarinkselt suvilat
Mida sa pead silmas majanduslikult mõistliku all? Kui on korralikult soojustatud võib väga mõistlik olla elektriga kütmine, väga lihtsalt reguleeritav ja kaugelt juhitav.
Re: Suvila kütmine
Postitatud: 19 Jaan 2014, 12:19
Postitas Külaline
Suht sama olukord, 85m², õhk-õhk Mitsu fd35, 24/7 taga, mõõtja eraldi vahel septembrist-septembrini oli võtnud voolu 3000 kWh, (sisaldab ka suvist jahutust) pumbal veel üks hea omadus õhk käib ringi ja ei tekki seisva õhu lõhna. Pump on pandud "püüdma" 20 kraadi, maja sopiline kõige ligemas toas akna all 18º kaugemas 16º, eelmise aasta dets. oli külm siis voolu öö 390 päeva 310 (sisaldab veel külmkappi, el.boilerit ja "paksevalvurit" vee külmumise vastu). -20º kraadiga tarbib ca 1 KW voolu tunnis, külmaga saab tihedamini kohapeal käidud ja lisaks kütmas. Sama maja kütnud ka õliradikatega, voolu kulu oli suht sama ainult (0,8KW pidevalt + taimeriga 2. radikas lisaks), siis majas oli sooja 10º-12º ja üleskütmine võttis kauem aega. (aastas lisaks ca 5 rummi puid koos saunaga)