1. leht 1-st

Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 01 Okt 2013, 10:38
Postitas Külaline
Tere, plaanis maja sokkel väljast viimistleda lubikrohviga näit proovida kindakrohvi - kas kasutada ainult valmis lubikrohvi segu või lisada juurde tsementi,liiva jne? ja mis vahekorras?
Tänud

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 01 Okt 2013, 20:58
Postitas Külaline
See aasta juba hilja selliseid töid teha.

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 09:14
Postitas kreeklane
miks hilja?pakaseni on veel hulk aega,nii täitsa sobiv aeg.kasuta valmis lubikrohvi,midagi juurde segada pole tarvis

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 12:06
Postitas keemik
ukusavimaja lubikrohv on väga hea kvaliteediga, täitsime soklil vuuke. Silikaadi segu oli jama. Kui krohvida tahad kindlasti, siis pane raabitsv¨rk alla, saab kestvam. Tsementi ära lisa, hakkba niiskuse väljakuivamist takistama. See on ka päriselt nii. Kui eemaldasin vana lubitsementkrohvi soklilt, siis soklikivid olid niisked selle taga. Kus krohv oli varem pudisenud, seal olid ilusad kuivad kivid. See niiskus aga hakkab alumist palki mädandama.

Ma kardan, et sel aastal vïb hilja olla. Öösiti juba kålmetab ja see tahab saada kivistumiseks mitu päeva. Parem on niikuinii teha kahes kihis kui kasutad v¨rku.

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 12:16
Postitas Külaline
Tere. Kõige nõrgem ja ilmastikule kõige ohustatum kõigist krohviliikidest (lubikrohv) ei sobi tehniliselt sokli krohvimiseks, kui just ei soovita iga aasta harrastada sokli remontimist. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 12:21
Postitas Külaline
Tere, millist segu siis kasutada kui -
Kõige nõrgem ja ilmastikule kõige ohustatum kõigist krohviliikidest (lubikrohv) ei sobi tehniliselt sokli krohvimiseks, kui just ei soovita iga aasta harrastada sokli remontimist. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 13:13
Postitas Külaline
Tere. Tsemendirohket lubi-tsementkrohvi. Soklil on palju probleeme, millest raskeim on olematu hydro vundamendil. Seetõttu ei ole võimalik tagada ka parima krohviga kauakestvat soklit, aga lubi-tsement püsib kauem kui lubi. Ja lubjatöödeks on septembri keskpaik äärmine daatum. Lugupidamisega. Alar Piirfeld.

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 13:50
Postitas keemik
Ahhh issand. Ma ju kirjutasin, et hakkab soklis niiskust kinni hoidma (endal sona otseses mottes käega katsutav kogemus olemas). Muide, savikrohv on veel norgem. Kui on tegu vana majaga (ma eeldan seda), siis puudub palgi/kivi vahel horisontaalne hådroisolatsioon. Mädanev alumine palk on 100 korda hullem kui åle paari aasta uuesti krohvida. Kui on uus maja, kus vajalikud hådrod olemas, siis tasuks muidugi v¨tta tsemendi baasil krohv, sest see kestab seal kauem ja on kiirem/lihtsam.

Parim on mu arust åldse mitte krohvida, täita vuugid seguga (kui vuugis on sees lubimört, siis peab sinna peale ka minema vaid lubimört) ja jätta kivi välja paistma. ise läksin seda teed.

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 14:08
Postitas Külaline
Tere. Lubi-tsementkrohv ei ole hydro, et vett kinni hoiaks. Difusioonikonstantide võrdluses on lubjal jah tsipa parem, mis antud kontekstis on praktilist väärtust mitteomav eelis. Hoopis tähtsam on veetõrje, mis lubi-tsemendil on kordades parem kui lubjal.
Savikrohv välistingimustes ei kõlba üldse, mistõttu selle mainimine on teemaväline.
Ei loe kuskilt välja, et tegemist pn palkmajaga.
Samuti ei loe välja, et puudu on hor-hydro.
Kui need mitteväljaloetavad asjad esinevad, siis oleks õige soovitus mitte raisata energiat ja raha väikesele probleemile (sokkel) vaid tegeleda tõsise probleemiga (hor-hydroga). Sest selle puudumine on juba kurjast igasuguse soklikrohvi korral. Külma mineraalse pinna kokkupuude puiduga on alati ohtlik, mitte ainult soklipiirkonnas.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 02 Okt 2013, 14:51
Postitas keemik
Siin peaks nååd olema infot, et teha materjalivalik igasuguse olukorra puhul. Valikuks on ka mittekrohvimine.

Parimat!

Re: Sokli lubikrohvimine

Postitatud: 14 Okt 2013, 07:08
Postitas Robi 1
Lubikrohv ei ole minuarust kuidagi vilets sinna aga nagu mainitud, siis aeg ei ole sobiv enam. Tegelikult ta tahaks paar kuud rahulikult soojas ja niiskes keskonnas kivistuda, siis kannatab ka külma jne. Tavaliselt ongi probleemiks see, et segu lihtsalt kuivab seinas ära ja tegelikult kivistumine on olematu. Kuivanud segu aga imab talvel endasse niiskust ja külmub puruks.
Õige viis oleks teha seda tööd kevadel, pinnad niisutaqda ja kaitsta hiljem pindu päikese ja liigse kuivamise eest ( hilisem niisutamine).
Kui on olemas sobivat liiva, siis tasub muidugi lubikrohvi ise segada. Näiteks vahekorras 1:3 ...ja töö kiirendamiseks kellutäis tsementi masina peale...see ei tee veel kurja.