Korruste vaheline sooja liikumine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline10
külaline

Korruste vaheline sooja liikumine

Lugemata postitus Postitas Külaline10 »

Oleks vaja veidi nõu sooja liikumise osas.
Lugu siis selline: vana talumaja, millel on kasutusel olnus 1 korrus, seal asub nii ahi, kui ka pliit soojamüüriga. Nüüd ehitasime üles 2 korruse. Kandepinda on väga halb leida, seega ei saa sinna ahju/kaminat sisse ehitada. Pinda on u. 80 m2. Kuna trepp on ehitatud alumiselt korruselt ainsast ruumist, kus ei ole küttesüsteemi, siis väga sealt sooja ei tule. Kuna soe aga üles liigub siis tuli idee, et äkki piisaks, kui teha ahju kohale soojaauk (ventilatsioonitoru äkki sinna? Kas oleks vaja ka mingit ventilaatorit torusse, mis õhku üles tõmbaks?), siis ehk peaks piisama ka sellest, et ruum soojaks saada.
Teie, targemat ja teadjamad, kas ideest annaks midagi teha? Kuidas täpsemalt ja mida tarvis?
Teine võimalus või siis "varu" võimalus, kui asjaga sooja ei saa oleks õhksoojuspump, kuid sellega kasvab jälle elektriarve ja momendil tahaks odavalt läbi ajada..
Külaline
külaline

Re: Korruste vaheline sooja liikumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas ahjul ja pliidil jääb külmadega pool võimsust üle, et seda võiks teise korrusega jagada? Pärast on kaks külma korrust.
Külaline10
külaline

Re: Korruste vaheline sooja liikumine

Lugemata postitus Postitas Külaline10 »

Jah, 3 toas on pliidi kaudu köetav soojamüür ja 1 tuba kütab siis ahi, kui ahju kütta kurdab toa elanik, et väga palav ja teised toad juba nagunii soojad. Sealt tuligi idee, et kui jagaks seda ahju soojust..
Väike valearvestus tuli kah, ülemine korrus hoopis 50 m2
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11227
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Korruste vaheline sooja liikumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Saab vent.torude (ja vajadusel ventilaator abiks) sooja transportida.
2 korruse jaoks piisab isegi põrandasse augu tegemisest, küsimus rohkem maitses kuidas sellega edaspidi elad. Arvesta vaid, et helid liiguvad väga hästi ventilaatori torude kaudu ja need asisematel lahendustel on summutid lisaks (aga maksavad)
Vasta