1. leht 1-st
Trapetsprofiil
Postitatud: 27 Juul 2013, 21:09
Postitas Kysija
Tere!
Seest välja:
soojustatud lagi, külm pööning, täislaudis, ilma kivipuisteta bituumen rullmaterjal, trapetsprofiil plekk.
Täislaudis, kuna katuse kalle ei ole teab mis suur ja tahaks, et aluspind oleks tugev.
Kas selline konstruktsioon toimiks?
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 27 Juul 2013, 22:17
Postitas Külaline
Ma paneks kahekihilise bituuumenmaterjali või ainult trapetsprofiili. Pigem siiski rullmaterjali, kuna profiilpleki võimalikke läbiviike, neelukohtasid harjasid jne. on eriti madala kaldega suht keeruline vettpidavaks saada. Aga plekk bituumeni peal roostetab tõenäoliselt ennem just altpoolt läbi..
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 29 Juul 2013, 23:45
Postitas mnjah
Trapetsprofiil sobib tööstushoonetele. Elumajadele seda ei panda.
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 30 Juul 2013, 07:59
Postitas Kysija
Katuse kalle on 8 kraadi, ehk umbes 1:7. Vaatasin, et eterniidi (nt Balti Laine) paigaldusjuhised lubavad koos tihendusnööriga isegi 7 kraadi ehk 1:8.
Kas on kellelgi kogemusi sellise kaldega eterniitkatusega?
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 30 Juul 2013, 18:10
Postitas AHEL
mnjah kirjutas:Trapetsprofiil sobib tööstushoonetele. Elumajadele seda ei panda.
Kus see kirjas on?
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 30 Juul 2013, 21:32
Postitas pold
mnjah kirjutas:Trapetsprofiil sobib tööstushoonetele. Elumajadele seda ei panda.
Kas see on kaunim või inetum kui nt laineprofiil (eterniit või asbestivaba laineplaat)? Kas ruut on inetum kui ring? Kolmnurk kaunim ristkülikust?
Pelk fakt, et seda kiire paigalduse, väikese omakaalu ja soodsa hinna tõttu tööstushoonete juures kasutatakse, ei tähenda veel, et see elumajale ei sobiks. Maja tuleks vaadelda tervikuna, siis koos naabritega ja alles siis anda hinnang.
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 31 Juul 2013, 09:14
Postitas Kysija
No kui välimusest rääkida, siis profiilplekkide seast on minu eelistuseks võltsprofiil Klassik. Aga pean trapetsprofiili võrreldes Klassiku ja kiviprofiilidega ausamaks ja ehtsamaks variandiks.
Oskab siis keegi ikka seda eterniidi asja kommenteerida(külm pööning, täislaudis, ruberoid, eterniit)? Paigaldusjuhised lubavad 7 kraadi koos tihendusnööriga, kas on kellelgi isiklik kogemus?
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 08 Sept 2013, 13:30
Postitas Lame
To kysija
8 kraadi peaks küll pidama jääma eterniidiga,
selle inglise õpetuse järgi peaks ka 5 OK olema. 5 on palju lamedam kui 8. Tolle Profile 6 laine kõrgus on u sama kui Balti lainel ja Klassikul.
http://www.marleyeternit.co.uk/Profiled ... ile-6.aspx
Re: Trapetsprofiil
Postitatud: 08 Sept 2013, 18:26
Postitas Robi 1
Ingliskeelseid õpetusi ei saa alati meie oludes arvestada. Meie kliima on teine. Sama asi ka näiteks hingava aluskattega. Poolas toimib kenasti aga meil tegelikult mitte, sest külma aega liiga pikalt ja elu näidanud, et talvel tekivad probleemid.