1. leht 1-st

kivimaja soojustamine - kas termovaht või penuovill?

Postitatud: 03 Juul 2013, 14:45
Postitas Külaline
Küsin nõu.

Kivimaja 90ndate algusest, silikaattellis. Sein seest poolt - kaks kivi; õhuvahe 10-12cm; 1 kivi. Õhuvahe *peaks* olema mineraalvilla täis aga 100% kindel pole. Termokaamera näitas ühel seinaosal probleeme soojustusega...ehk seda justkui ei olnud - või siis saab külm õhk kusagilt seina vahele - nurgad olid ka jahedamad.

Soojustamiseks minu meelest 2 varianti: 1) termovaht 2) villaplaadid või peno väljastpoolt + krohv

Küsimused:
1. Kas kellelgi on reaalselt kogemusi termovahuga või PUR vahuga - mis selle riskid on? Kas see sellisele seina tüübile see vaht sobib? Kuidas niiskus selles seinas koos selle vahuga liigub - kastepunkt? Hetkel mingeid hallituse vms probleeme pole - kas pärast vahu paigaldust võib mingeid probleeme tekkida?

2. Kui lisaks vahule ca 10cm peno või villa välisseina kleepida? Kuhu kastepunkt liigub? Võib mingeid probleeme tekkida?

Re: kivimaja soojustamine - kas termovaht või penuovill?

Postitatud: 03 Juul 2013, 15:06
Postitas Kalvis
Vaht tekitab lokaalse tõkke niiskusele. Vähemalt need termovahud tootja andmetel on siiski niiskust piisavalt läbilaskvad, et justkui võiks lubada. Muidu on olemas kohalikus netis niiskusarvutuste kontrollvalemid, kus teades niiskustakistuse parameetreid sai teha kontrollarvutusi kas konstruktsioon on ohtlik või mitte (valem oli lihtne ja iga füüsikat oskav oskaks arvutada). Aga üks spetsialist siin foorumis väitis, et need valemid tema teada pidid lausvaled olema, et ise tead keda usaldad...
Kui lisad villa või vahtplasti väljapoole siis liigub kastepunkt väljapoole ja tavaliselt on sellise lahenduse puhul ta villa või vahtplasti sees. Ehk ohutus kohas.

Re: kivimaja soojustamine - kas termovaht või penuovill?

Postitatud: 03 Juul 2013, 19:43
Postitas Külaline
Tere. Lausa kadedaks teeb selline sein!! 48 cm + õhuvahe + 12 cm. See oleks peaaegu ideaalsein. Sellisel seinal on tohutult palju plusse ja ainukene miinus (hind) ei tule enam arvesse 20 aastase maja puhul. Sellise seina niiskusreziimi ära rikkumiseks peab ikka väga palju vaeva nägema. Ehk kastepunkti tekitamiseks peab ikka väga kapitaalseid vigu tegema. Väljapaktud lahendused ei kuulu kindlasti nende hulka. Seega kui pole kastepunkti, siis ei ole ka midagi kuhugi liikumas. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: kivimaja soojustamine - kas termovaht või penuovill?

Postitatud: 05 Juul 2013, 16:33
Postitas Külaline
Pilt
Oletaks, et 80-ndate lõpus 90-ndate alguses ehitati sarnaseid "silikaatseinu" (fasaad,ventileeriv vahe, soojustus tuuletõkkega, sisemine müüritis)?
Ehitatud seinte ja ka kogu konstruktsiooni halva koostekvaliteedi puhul on nende parandamine (ka lihtsalt muutmine) keeruline ja ressursimahukas.... arvan ma.

Tekst pildil ei tee minu silmis firmale au, aga ega müüma peagi minule ;)

Imelik (kasutaja).