1. leht 1-st
Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 21 Juun 2013, 15:57
Postitas Katuseehitus
Vana maja. Katusel täislaudis. Tuleb uus Monier kivikatus.
Osa katusest on niiöelda siis teise elukorruse kaldseinad ja osa katusest on pööning, mida ei kasutata.
Hetkel on vana soojustus 2.korrusel otse vastu täislaudist ja väljastpoolt on täislaudisel peal vana kõdunenud ruberoid.
Ühesõnaga laudise all tuulutus puudub. Tulevikus plaanis ka välja vahetada 2. korruse soojustus.
On siis kaks varianti:
1) Panen katusele mittehingava korraliku ruberoidi (tõrvapapi) - siis pean kunagi 2. korruse kaldseinasid (katust) soojustades tekitama laudise alla ka tuulutusvahe, mis avaneb nii pööningule kui ka tuulekasti räästas.
2) Panen hetkel otse laudise peale Divoroll Universal S hingava aluskatte ja konstruktsioon on kohe õige. Hiljem 2 korruse kaldseinasid soojustades võin uue villa lükata otse vastu täislaudist.
Kumb on ikkagi õigem ja parem lahendus?
Kumb on soojem lahendus?
Kui hästi see Divoroll toimib ikkagi tuuletõkkena võrreldes tuuletõkkeplaadiga (ruberoidi lahenduse puhul paigaldaksin tuuletõkkeplaadi sarikate vahele laudise alla ja jätaksin väikse tuulutusvahe.
Kui veekindel on divoroll võrreldes ruberoidiga ja kumb on vastupidavam?
Kuidas Divoroll siis ikka hingab? Laseb niiskuse välja? Ja tuult sisse ei lase?
Kas on soovitav panna sissepoole kipsi alla ka kile (aurutõke)?
Mis on Divorolli ja mis ruberoidi eelised?
Ja mis vahe on nendel Divoroll Universal S ja Divoroll Universal 2S aluskatetel?
2S on uuem, aga ka kallim.
Teie vastuseid ja nõuandeid oodates

Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 21 Juun 2013, 15:59
Postitas teemaalgataja
Oi kui palju küsimusi sai, loodan et on ikka vastajaid.
Kas see on jama võrreldes Divorolliga?
http://www.katus24.ee/epood/Eurovent-Ma ... -aluskate/
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 25 Juun 2013, 21:00
Postitas teemaalgataja
?????????
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 26 Juun 2013, 08:39
Postitas Monier
Tere
Ei tea kas meie vastust siia ootate, aga kuna keegi ei vasta kah, siis üritan põhipunktidele vastuse leida.
Kumb on ikkagi õigem ja parem lahendus? - Mina isiklikult eelistan 2. varianti kus konstruktsioon on hingav. Eelistaksin ka siis kui Monieri kollektiivi ei kuuluks.
Kumb on soojem lahendus? - vastavalt palju soojustust lisate ja tuule kinni saate.
Kui hästi see Divoroll toimib ikkagi tuuletõkkena võrreldes tuuletõkkeplaadiga (ruberoidi lahenduse puhul paigaldaksin tuuletõkkeplaadi sarikate vahele laudise alla ja jätaksin väikse tuulutusvahe. - väga hästi toimib! Probleeme pole.
Kui veekindel on divoroll võrreldes ruberoidiga ja kumb on vastupidavam? - Divoroll on 4 kuud UV kindel. Selle ajaga peate ta katma katusematerjaliga. Aga ta peab vastu ja võtab kinni kõik vihmad ja peale astumised. Tugevuses küsimust ei ole.
Kuidas Divoroll siis ikka hingab? Laseb niiskuse välja? Ja tuult sisse ei lase? - Just. Täpselt nii nagu seda teevad tänapäeva spordirõivad. (kõik see toimub rõhkude vahest tingituna)
Kas on soovitav panna sissepoole kipsi alla ka kile (aurutõke)? - aurutõke on vajalik.
Mis on Divorolli ja mis ruberoidi eelised? - Nagu ka ise kirjutasite saate Divorolliga kohe õige lahenduse. Lisaks on selline ehitus aja ja ressursi mõttes vähemnõudlik (odavam)
Ja mis vahe on nendel Divoroll Universal S ja Divoroll Universal 2S aluskatetel? - Divoroll Universal S ei ole enam tootmises. Juba päris mõnda aega. Toodetakse ainult 2 teibiga 2S versiooni. NB! Aluskatte ühe teibiga on riskivalik. Mina ei soovitaks. Ise ei paigaldaks endale ka siis mitte kui tasuta antakse. Kindel ühendus on liim-liimiga ühendus. Nii ei tule paanid lahti ja nii ei pääse vesi sisse. Võimalik, et hoiate kokku 5 eurot, et soetada suvaline 1 teibiga aluskate, kuid tasub üle mõelda mis võivad olla selle tagajärjed ja ohud kui ühendus ei ole piisavalt tugev ja tuleb lahti.
Universal S ja Universal 2S hinnas vahet ei ole - see toode vahetati lihtsalt portfellis välja.
Edu!
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 26 Juun 2013, 12:03
Postitas paneelikas
Selles et katusekivi "põlvest põlve" 50 ja enam aastat vastu peab ei kahtle ilmselt keegi... Aga miskine high tech poorne liimiga paigaldatud naftaprodukt seal all? Kas Monier paneb käe südamele ja ütleb et see kile on näiteks 75 aasta- ok, 50 aasta pärast pärast täpselt samasuguste omadustega kui praegu ega näe välja kui pilpaküla kasvuhoone lennujaama taga?
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 26 Juun 2013, 14:16
Postitas Monier
Kas paneelikas paneb käe südamele et miskit üldse 75 aastat kestab?
Ei - 75 aastat teeb kinldasti oma töö. Aga kindlasti mitte hullema töö kui bituumeniga.
Ma julgen kinnitada (ka käsi südamel), et Divorolliga lahendus on minu arvates parem.
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 27 Juun 2013, 00:08
Postitas pold
Lisan juurde, et ruberoidiga lahenduse puhul jääb sama sarikapaksuse puhul soojustusele tuulutusvahe ja tuuletõkke võrra vähem ruumi. Kuna teise korruse väljaehitamine ei ole vist täiesti kindel sündmus, siis on ka ruberoidiga katuse tegemine täiesti mõistlik, eks esialgne postitaja peab ise oskama hinnata, kuivõrd võimalik see on ja palju selle eest maksta tahab.
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 07 Aug 2015, 01:15
Postitas Metsanurgapass
Tere! Mul täpselt sama teema. Ainult selle vahega, et ma kavatsen kindlasti praeguse soojustamata pööningu eluruumideks ehitada ning pärast uue katusekatte (tsementkiud laineplaat) vahetust jäi selle alus nii, et seal, kus vaja vahetasin vana ruberoidi uue vastu. Selle all on roovituseks kohati tihelaudis, kohati on vahed 5 cm ümber. Tahan sarika vahed villaga soojustada ning minu küsimus on, et mis põhjusel on vaja jätta laudise ja soojustuse vahele õhkvahe? Olen kuulnud, et õhkvahe peab olema siis, kui on oht, et nt katuse aluskatte alumisele pinnale tekib kondents ja selle välja ventileerimiseks see õhkvahe jäetaksegi. Ruberoidil ei tohiks ju sellist kondentsi tekkida, mis villa sisse läheks. See kõik muidugi eeldusel, et sissepoole, enne villa, on pandud aurutõke ja ruberoidist mitte mingil põhjusel vihma läbi ei tule. Targemad, palun parandage, kui vaja.
Iseenesest jah ei tahaks nagu ilmaasjata selle õhkvahe tõttu tube kitsamaks teha.
Olen jällegi ühelt soojustusmaterjale müüvast ettevõttest eelnevat juttu kuulnud.
Silver
Re: Ei suuda otsustada, kuidas oleks õigem?
Postitatud: 08 Aug 2015, 09:02
Postitas rokikas
Metsanurgapass kirjutas: See kõik muidugi eeldusel, et sissepoole, enne villa, on pandud aurutõke
Kas oled veendunud et suudad paigaldada aurutõkke absoluutselt veatult ning see ka jääb selliseks kuni maja kasutusea lõpuni?
Kui ei siis tasuks hoolitseda selle eest et toast läbi villa liikuv aur kuskilt ka välja tuulduks mitte ei hakkaks konstruktsioonis kondenseeruma.