1. leht 1-st

nurgasae täpsus

Postitatud: 04 Juun 2013, 23:04
Postitas W.K
Tere!

Ostsin elu esimese nurga(miiu)sae Metabo KGS 216m http://www.metabo.ee/Portatiivsete-ja-s ... 93e.0.html. Minu pettumuseks pole saag piisavalt täpne. 0-kraadi asendis ei lõika päris täisnurga all, 25cm lõike peale on vahe nurgikuga mõõtes ca 3-3,5 mm. Ka laser näitab sarnast hälvet.

Kas sellist viga peetakse vastava hinnaklassi (< 250 €) juures normaalseks?

Kas häda on omal käel ravitav? Sellise sae esmane mõte peaks ju olema tagada täpne lõige, seda vähemalt täisnurga all. Või?

Kõike hääd,

Gunnar

Re: nurgasae täpsus

Postitatud: 05 Juun 2013, 00:33
Postitas Külaline
Võib kurta müüjale või leiutada.
Kui panna tera ise täisnurga peale ja tekitada uus joon tehasepunase asemele, et null nulli saada, vb idee poolest toimiks. Kui see üldse on ainult nool, mis nihkes on.
Ma peaks tasa olema, sellega lõiganud pole.

Re: nurgasae täpsus

Postitatud: 05 Juun 2013, 12:07
Postitas saarlane
Sa vaata kõige pealt oma nurgik üle.ega need poes olevad pole alati täpselt 90 kraadises.tõmba ühte pidi joon ja siis keera nurgik
teist pidi ja tee sinna kõrvale uus joon.näed kohe kui palju jooned lahku jooksevad.

Re: nurgasae täpsus

Postitatud: 06 Juun 2013, 00:07
Postitas sashaobrok
Poest täisnurkset nurgikut saada on suht raske. Pigem saad sae täpsust katsetada materjali teisipidi saele pannes ja "ülelõiget" teha proovides.

Re: nurgasae täpsus

Postitatud: 06 Juun 2013, 22:21
Postitas Külaline
Nooh?

Re: nurgasae täpsus

Postitatud: 09 Juun 2013, 00:19
Postitas W.K
Sae täpsust proovisingi nii, et lõikasin läbi ja keerasin ühe tüki ümber. Kuna siis enam sirget ei moodustunud, sain aru, et lõige pole täpne.

Siis hakkasin nurgikut kontrollima (nagu ülal kirjeldet) ja avastasin, et ka nurgik pole piisavalt täpne.

Sael leidsin üle tugiliistu kinnitused ja sain ära reguleeritud.

Nurgiku ostsin Espakist uue. Võtsin vene nurgiku. Testisin poes seda ja sain ennast rahuldava tulemuse.

Kõike hääd ja tänud vastajatele,

Gunnar