1. leht 1-st

kolle

Postitatud: 05 Apr 2013, 18:37
Postitas ahjumees
Tere,tõstatan esiteks siia uue teema nimelt hakkan ehitama katlale kollet võimsusega umbes 0,6mw,yritan igapäevaselt panna ka pilte ylesse,ootan asjalike kommentaare.Sai esmalt kiirelt yhepäevaga kokku klopsitud ajutine kolle vanadest samottidest,kolde põhjasuurus tuli umbes 1,5ruutu,kolle sai yhendatud valmis katlaga 250mm metallist toruga,mis sai isoleeritud kenasti villaga.Korstnaks on 30meetrine tellis korsten siselõõri suurus umbes meeter,vahel on veel ventilaator.See ajutine kolle peaks vastu kestma vast paar nädalakest.Siit nyyd natuke mõtisklemist,nagu uus ajutine kolle valmis sai kohe sai tehtud tuli alla ja kytma umbes tunniga 100kg puid.Kartsin kyll et nyyd puruks aga võta näpust ei tekind isegi kuskile yhtegi mõra sisse,vanad samotid said laotud tavalise saviseguga,et kokkuhoida.Temperatuur mis koldest katlasse läks oli kuskil 1000kraadi,ei usuks kui poleks ise näind.Loodan et uuel nädalal saan hakata panema pilte ylesse ja tuleb asjalikke soovitusi

Re: kolle

Postitatud: 08 Apr 2013, 18:07
Postitas ahjumees
selline siis tulevase katlakolde mõõtmed

Re: kolle

Postitatud: 11 Apr 2013, 18:16
Postitas ahjumees
Nyydseks koldepõhi valmis katel hakkab tööle hakkepuiduga,mis peaks hakkama automaatselt katlasse peale jooksma.Teoorjas peaks hakkama tigu hakket sisselykkama.Hakkekanali valasin tulekindlastbetoonist,sisesaalungiks sai tehtud õhukesest plekist kumer toru mis peaks välja tulema.

Re: kolle

Postitatud: 11 Apr 2013, 18:19
Postitas ahjumees
Üks pilt veel suudmest kust hakkab hake sisse minema

Re: kolle

Postitatud: 11 Apr 2013, 18:55
Postitas ahjupealne
Tere
Tekkis küsimus: kuidas on plaanis lahendada koldesse antud hakke segamine/liigutamine ? Kas see toimub mehaaniliselt nt. roobitsatega või on mõni muu lahendus ?

Andres
antik67@gmail.com

Re: kolle

Postitatud: 11 Apr 2013, 19:27
Postitas ahjumees
ahjupealne kirjutas:Tere
Tekkis küsimus: kuidas on plaanis lahendada koldesse antud hakke segamine/liigutamine ? Kas see toimub mehaaniliselt nt. roobitsatega või on mõni muu lahendus ?

Andres
antik67@gmail.com

Otsest segamist ei toimu,kuna hake vajub resti pinnale laiali,kui tekkib miskipärast vajadust,siis on võimalik uksest natuke soputada,tegin katsetuseks primitiivse kolde kõigepealt,kuhu sai labidaga haket visata hunnikusse põles ilusti ja kiiresti ära.loodedavasti koldeskuumus yle 1000kraadi ja koldesse suunatakse veel lisa soe õhk ,mida hiljem hakkab reguleerima automaatika.Korsten on suur tehase korsten pikkusega 30meetrit läbimõõduga seest 600mm.Enne korstnasse suundumist on veel tõmbe ventilaator lisaks.

Re: kolle

Postitatud: 11 Apr 2013, 21:10
Postitas ahjupealne
Plaanitav asi on päris huvipakkuv. Minul on aastate tagune kogemus fees- ja tükkturba kateldega, kus kütus anti liikuvale restile.

Re: kolle

Postitatud: 12 Apr 2013, 19:23
Postitas ahjuke
Tigu lükkab hakke koldesse ja põlemine toimub ju hakke kuhja peal ja segada pole seal midagi.

Re: kolle

Postitatud: 13 Apr 2013, 07:33
Postitas ahjumees
ahjuke kirjutas:Tigu lükkab hakke koldesse ja põlemine toimub ju hakke kuhja peal ja segada pole seal midagi.

Põhimõtteliselt jah,aga kuna restid on kaldu peaks hake laiali vajuma,olenevalt sellest kui palju vaja võimsust siis nii kiiresti hakkab tigu lykkama,asja peaks hakkama juhtima arvuti.Muidugi tegu märja hakkega nii,et vaja suurt kuumust,et saaks vajaliku tepmeratuuri kätte,selleks suunan koldesse veel kuuma lisa õhku,enne suitsugaaside suundumist katlasse tuleb veel pisike järelpõlemiskamber,et saaks viimasegi kätte.

Re: kolle

Postitatud: 14 Apr 2013, 19:37
Postitas ahjuke
Kas poleks mõttekas haket eelnevalt kuivatada?Ega see märg taha kuidagi põleda.Lähen ka hakke küttele üle ja seda tavalises halupuu katlas,katlast väljub 150-200C ja täiesti läbipaistev suits ,peale kütmist katla lõõristik tuhast valge.Hea mugav lahendus.

Re: kolle

Postitatud: 04 Mai 2013, 22:16
Postitas stupiduser
Mina tahaks seda arvutit näha!
Päriselt!

Igati ambitsioonikas projekt!

Re: kolle

Postitatud: 05 Mai 2013, 08:30
Postitas Kalvis
Tööstuslikel kateldel ongi prügi ja märja hakkele eelkuivatus, st kaldteed enne koldesse soojendatakse väljuvate suitsugaasidega alt.