Milline ahi vanasse suvilasse?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
drizzle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr 2013, 16:07

Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas drizzle »

Ütlen kohe ära, et olen ses teemas täielik blond ja ei suutnud ka otsinguga midagi leida. Kui sama teema on juba läbi käinud, siis olen tänulik ka linkide eest!

Suvila on vana (ca 40a) ja vajaks põhjalikku renoveerimist aga seda plaanis pole. Seega otsin võimalikult soodsat aga tõhusat lahendust, et maja (ca 60 ruutu, 1 korrus) soojaks saada.

Varem oli seal pioneer-tüüpi laotud pliit aga kuna see oli igatpidi logu, siis sai see maha lammutatud. On ka soojamüür.
Kas laduda üles uus ahi? Kas isehakanud ehitaja saab hakkama jooniste järgi?
Või soetada bursuika/malmahi vmt (ma ei orienteeru nimetustes)?

Ahju ei ole vaja söögitegemiseks, seega piisaks väikesest küttekoldest kuhu puud sisse panna.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas rokikas »

Kui tihti teda peab soojaks saama? Iga päev, nädalavahetused, korra kuus, kevadel ja sügisel vahest, jne.? Kui kaua (mitu aastat) peab see lahendus vastu pidama?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Robi 1 »

Olen ise ehitanud ühte suvila tüüpi majasse sellise ahju, mille sees on kivikeris. Eeliseks on lihtne tegumood, odavus ja tuba läheb väga kiirelt soojaks. Sobib suvilasse just selleks, et kohe peale puude põlemist, saab siibri sulgeda ja avada ahju küljel oleva luugi. Kogu ahju kuumus põrutab otse tuppa ja 20 min. mõõdudes on külm tuba juba päris mõnus...ja võib luugi sulgeda. Peale seda imbub soojus vaikselt läbi ahju seina tuppa, nagu tavaahjul.
drizzle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr 2013, 16:07

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas drizzle »

rokikas kirjutas:Kui tihti teda peab soojaks saama? Iga päev, nädalavahetused, korra kuus, kevadel ja sügisel vahest, jne.? Kui kaua (mitu aastat) peab see lahendus vastu pidama?
Suvila on kasutusel lume sulamisest esimeste külmadeni. Kuna soojustus jätab soovida, siis jahedamal ajal on kütmist iga päev. Talvel ja päevase miinuse ajal seal enam ei käi.
Mõne aasta võiks ikka vastu pidada, sest maja veel päris kokku kukkuma ei hakka.
teadja
külaline

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas teadja »

Kas "Pioneer" pliidi toodetud soojushulk rahuldas? Kui rahuldas, siis lase
ehitada tavaline väike tellisepliit. Selle ehitusega saab hakkama jooniste
pöhjal ka amatöör. Möötudest tuleb kinni pidada.Vaata kasvöi Veski öpikust!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas rokikas »

Või siis metallkamin + sobiv soojamüür.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas motamees »

rokikas kirjutas:Või siis metallkamin + sobiv soojamüür.
Ära nii ütle.
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas kaminahi »

drizzle kirjutas:
Ahju ei ole vaja söögitegemiseks, seega piisaks väikesest küttekoldest kuhu puud sisse panna.
Alus savitelliseid, 100-150 tulekindlat, uks, luugid, topsid,siiber,tuharest, segu, veidi veel lisatarvikuid ja saad puid põletades sooja üles. Hakkajad mehed on suuremaidki ahjusi ehitanud ja siingi ette näidanud. :thumbsup:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas motamees »

teadja kirjutas:
motamees kirjutas:
rokikas kirjutas:Või siis metallkamin + sobiv soojamüür.
Ära nii ütle.
On inimesi, kellel on karjuv vajadus midagi öelda.
Mul on savi (olen ju pottsepp), mis kellegil hingel karjub. Ma ei nimeta nimesid, kuigi me kõik teame, et see on Teadja. :)
Aga OK, ma tahtsin oma postitusega öelda, et kaminat ei paneks ma eluruumi põhikütteks. Olgu sinna taha tehtud siis soemüür, või miskit muu vurr.
Teemaalgataja selgitustest ju selgub, et pidevaks elamiseks kasutatakse seda suvilat, peale talveaaja.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas rokikas »

Kui 7-8 kuud aastast reaalselt elatakse seal igapäevaselt siis ilmselt tõesti pole met. kamin sobivaim.
Kuid kui tegelikuses nendel kuudel harrastatakse suvilaga "üheöö suhet" :blush: , laupäeva lõunast tullakse ja pühapäeva lõunast minnakse, siis peaks ka met. kamin + soojamüür sobima. Lööb kiirelt sooja õhu liikuma aga salvestab ka öö tarbeks "müüri" tiba.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas virgor »

Sellises olukorras on küll kõige parem ja odavam kaminasüdamikust kamin.Seda enam kui soemüür ka juba olemas.Töötavad väga hästi need südamikud soemüüriga.
Ei ole alati vaja ahju.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas motamees »

rokikas kirjutas:Kui 7-8 kuud aastast reaalselt elatakse seal igapäevaselt siis ilmselt tõesti pole met. kamin sobivaim...
See on nii hea ütlemine, et Teadjal pole pole midagi halba kosta, sest Teadja on ju teadja.

Kas Virgor võiks ehk vihjata, millise südamiku ta oma suvilasse sellises olukorras paigaldaks?
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas virgor »

Sellise nagu klient osta suudab.Miks küsid Motamees ?
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas motamees »

motamees kirjutas:... millise südamiku ta oma suvilasse sellises olukorras paigaldaks?
Rõhk oli sõnal "oma".
virgor kirjutas:Sellise nagu klient osta suudab.Miks küsid Motamees ?
Eks sellepärast küsin, et saaks jälle riiuotsa üles. :D
Tegelikult tahtsin lihtsalt tehnilist arutelu tekitada. Keegi aga ei soovi detailidesse söövida, äkki tuleb mingi tõde välja.
Mina väidan, nagu alati, et kamin ei sobi eluruumi kütmiseks.
Kaminasüdamiku võimsus hakkab vist 12kw pihta. No kütame siis seda südamikku ja laseme suitsugaasid soemüüri, nagu sa soovitasid. Nagu teemaalgataja kirjutas ei ole ta talvel seal. Tähendab ei ole väga külm õues. Peale tunniajalist kütmist on suvilast saanud "saun" ja edasi pole võimalik puid põletada. Tunni ajaga aga ei jõua soojamüüri veel midagi salvestuda. Puid enam alla ei panda ja tunni aja pärast on jälle külm. Kõik algab uuesti, nagu ennegi...
Ok, ei pane täislaksuga ja piirame õhu juurdepääsu leegile. Saame vähem soojust, raiskame lihtsalt puid ja pigitame soojaseina.
Küsisin südamiku marki ka sellepärast, et vaadat siis tehnilisi näitajaid. Ilmselt on seal kirjas, et kasutegur kuskil 75-80%. No mis jääb sealt sooja seina jaoks? Kui aga ikkagi jääb, siis tähendab poekarlad valetavad. Kui poekarlad ei valeta, siis pole Virgoril õigus. Mis nüüd teeme?
.
Tel 5o9279o
teadja
külaline

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas teadja »

No eks sa Motamees yrita edasi riidu kiskuda, kui sa kohe ei saa ilma. Ka mina
olen valmissydamiku vastane ,see selleks. See ei tähenda seda, et olen kaminate
vastane. Ainult oleneb kuhu neid ehitada ja milliseid. Olen väikese salvestava
soojamyyriga avakaminaid yles ladunud nåiteks eraldi asuvatesse saunakompleksidesse, sauna eesruumidesse ja köik rahul. Antud juhul soovitasin
pliiti just sellepärast, et soojamyyr olemas. Seda soojamyyri aga avakamina taha
yhendada vast väheke liig. Loomulikult vöib kaminale ka ukse ette sättida, aga...
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Koit »

Õhtust.

Koit oli mõned aastad tagasi vastane jah, kui ikka näed sügisel päevast päeva odavatele malmsüdamikele järgi ehitatud soemüüre, siis teeb ikka nukraks ja tigedaks küll. Et selline asi vähegi töötaks võetakse suitsusuunaja välja ja andekamad lõikavad veel õhuvõtuavad ka suuremaks. Kui tahta südamikule salvestavat osa juurde ehitada tuleks juba ostes õige südamik valida, millel väljuvate suitsugaaside temperatuur üle 300 kraadi, või veel parem osta kohe valmis ahjusüdamik. Siis natuke arvutamist, kui palju võib salvestavat massi sinna lisada, et suitsugaas väga maha ei jahtuks ja palun väga, kütteseade olemas. Lisaks tuleks ka korstnalõõri suurust vaadata, kui korstnalõõr liiga suur, siis tuleb kuumemad suitsugaasid sinna lasta. Kõige parem, kui need oleksid enamvähem sama suurusega. Tegelikult soovitaks minagi teemaalgatajale pliiti koos soemüüriga.

Koit.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas virgor »

Just just.Kõike saab kui tahta ja osata.
Motamehele loe esimesest postist,et tahetakse soodsat lahendust,selleks ongi minu pakutud lahendus.60 ruudu jaoks ahi ei ole sugugi soodne.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas kaminahi »

drizzle kirjutas:

Ahju ei ole vaja söögitegemiseks, seega piisaks väikesest küttekoldest kuhu puud sisse panna.
Ma ei mõista, miks soovitada veel pliiti?
Sama kaaluga,loe salvestusvõimega, pliit on ju kindlalt kallim kui ahi ja see soemüür seal, mis olnud aastaid pioneeri järel, seda tahaks ikka näha, et soovitamist mõista. Mõni pilt selgitaks. Pealegi, ahju ehitab amatöör teadja juhendamisel kindlamalt kui pliidi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Koit »

Miks pliiti?? Pliidil mitmeid häid omadusi, tuled õhtul suvilasse, teed tule alla ja 10 minuti pärast soojendab keeduplaat mõnusalt kööki, soemüür soojeneb hiljem ja annab salvestava soojuse. Kui suvila ka pole enam esimeses nooruses, siis selline lahendus mõistlik. Mis ehitusse puutub, siis mõni siine joonestaja teeb õhtuga joonise valmis ja saab ridadekaupa tellijale saata, kui ei taha sellise asja eest maksta, siis tuleb ise raamatuid lugeda ja uurida. Venekeelset kirjandust piisavalt, kus nii pliidi, kui ahjuehitus ridade kaupa välja joonistatud.

Koit
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Koit »

drizzle kirjutas:Ütlen kohe ära, et olen ses teemas täielik blond ja ei suutnud ka otsinguga midagi leida. Kui sama teema on juba läbi käinud, siis olen tänulik ka linkide eest!

Suvila on vana (ca 40a) ja vajaks põhjalikku renoveerimist aga seda plaanis pole. Seega otsin võimalikult soodsat aga tõhusat lahendust, et maja (ca 60 ruutu, 1 korrus) soojaks saada.

Varem oli seal pioneer-tüüpi laotud pliit aga kuna see oli igatpidi logu, siis sai see maha lammutatud. On ka soojamüür.
Kas laduda üles uus ahi? Kas isehakanud ehitaja saab hakkama jooniste järgi?
Või soetada bursuika/malmahi vmt (ma ei orienteeru nimetustes)?

Ahju ei ole vaja söögitegemiseks, seega piisaks väikesest küttekoldest kuhu puud sisse panna.
Kuidas sa suudad siit välja lugeda, et ahi on ainuke variant?
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Leevi »

Mulle jäi silma inimese lootus, et ehk peab ehitis veel 5-6 aastat vastu. Sellisel juhul oleks isegi sobiva võimsusega malmkamin väga hea lahendus. Kui läheb renoveerimiseks, ümberehituseks vms, siis lihtne see lahti ühendada ja, kui enam uude lahendusse ei sobi, mujal kasutusele võtta. Käsitööna ehitatud kütteseadet ei ole nii lühikeseks ajaks mõtet teha.
teadja
külaline

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas teadja »

Leevi kirjutas:Mulle jäi silma inimese lootus, et ehk peab ehitis veel 5-6 aastat vastu. Sellisel juhul oleks isegi sobiva võimsusega malmkamin väga hea lahendus. Kui läheb renoveerimiseks, ümberehituseks vms, siis lihtne see lahti ühendada ja, kui enam uude lahendusse ei sobi, mujal kasutusele võtta. Käsitööna ehitatud kütteseadet ei ole nii lühikeseks ajaks mõtet teha.
No mina sinuasemel nii julgeid otsuseid ei teeks. No äärmisel juhul, kui töesti
möni valmiskamin endale plaanis tulevikus soetada. Kuna soojamyyri pole nähtud
Ja ei tea myyri seinapaksusi ja olukorda siis mina vötaks hoopis Robiga yhendust.
Temalt ehk kaupleks välja mingi kasutatud pliidiraua ja plaadi, pliidiukse ning
kolderesti vähe kosmeetikat asjale. Praeahju pole ju vaja, selle asemel teeks
pliidi salvestava, mötlen paari löörijupiga. Ruumi ju on, et vanasse myyri liiga
tulised ega liiga kylmad gaasid ei läheks. Tahmaluugid vast jöub peremees
osta poest ja asi vask. Kivid, segu ja tööle, kevad käes.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Leevi »

Eks jah, misiganes lahendus valida, kohapeal käimata seda teha ei tasuks.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:Eks jah, misiganes lahendus valida, kohapeal käimata seda teha ei tasuks.
Arvutama ikka saaks hakata :scratch:
Sa Leevi arvutasid siin ühe pliidi, umbse koldepõhjaga jne. Ütle, kes selle kolderesti sinna pliidialla sulle torkas :scratch:
viewtopic.php?f=1&t=38614&p=215514#p215514
Ma olen nõus maksma selle pliidi joonise ja sisu pildi eest sajasega.
Viimati muutis kaminahi, 01 Mär 2013, 10:03, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Milline ahi vanasse suvilasse?

Postitus Postitas Robi 1 »

Ma olen seda ise kogenud, et tihtilugu on uue küttekolde omanik juba nii tark, et ei lase nendel arvutustel ennast lolliks teha ja laseb kasvõi vägisi selle tuharesti sinna panna.
Vasta