1. leht 1-st

Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 19:44
Postitas disko71
Tere,
Kas keegi oskab öelda, kui suur peaks olema Eesti Energia poolt paigaldatud peakaitsme suurus ? Probleem nimelt selles, et meie kahele korterile paigaldatud peakaitse suurus on 16A mis on jagatud kahe korteri voolumõõtja vahel. Ilmselt on tänapäeval 8A ühe korteri kohta vähe. Kas on olemas mingi miinimum amperaaš ühe korteri kohta, mille peaks tagama Eesti Energia ?

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 20:01
Postitas madis64
disko71 kirjutas:Kas on olemas mingi miinimum amperaaš ühe korteri kohta, mille peaks tagama Eesti Energia ?
Kelle nimel on leping EE-ga - korteriomaniku/majaomaniku/ühistu?

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 20:48
Postitas disko71
majas on kaks korterit,ning lepingud on kahe korteriomaniku nimel

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 20:55
Postitas Veikko
disko71 kirjutas:majas on kaks korterit,ning lepingud on kahe korteriomaniku nimel
Ja mis on lepingus kirjas palju on eesti energialt ampreid soetatud. Ampreid ei anta niisama ja tunde järgi neid ostetakse vastavalt vajadusele ja tehniliste tingimuste võimalustele.

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 20:59
Postitas madis64
Kuna te olukorra tekkeloost midagi ei kirjuta, siis ainuke järeldus on, et tegemist on "ajaloolise pärandiga", mida EE/Elering vaevalt omast taskust "parandada" soovib.

Ega vist muud üle ei jää, kui esiteks üritada tuvastada, kas on kogu aeg niimoodi olnud või on mingil ajal mingil põhjusel näiteks maja peakaitset (kokkuhoiu mõttes) vähendatud ning seejärel Eleringist võimsust juurde taotleda.

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 21:39
Postitas disko71
meie käsutuses oleva esimese lepingu ühe korteri peakaitseks oli 20a.eesti energias leiti hilisem leping,kus oli märgitud 16a kahe korteri peale.kuna mõiste amper oli lepingu allkirjastale nagu hiina keel,siis tema küsimusele ,kas see on piisav vastati talle jaatavalt.

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 22:42
Postitas madis64
disko71 kirjutas:eesti energias leiti hilisem leping,kus oli märgitud 16a kahe korteri peale.kuna mõiste amper oli lepingu allkirjastale nagu hiina keel,siis tema küsimusele ,kas see on piisav vastati talle jaatavalt.
Siis tõmmati uue lepingu allkirjastajale kott pähe. Mis aastal see võis toimuda?

Re: Peakaitse

Postitatud: 18 Veebr 2013, 23:07
Postitas madis64
Heakene küll, mis tehtud, on kunagi tehtud, kuid ehk õnnestub midagi vaidlustada kui rõhuda tehingu (ampritest loobumise) käigus ilmnenud vastuolule heade kommetega:

Tsiviilseadustiku üldosa seadus:

https://www.riigiteataja.ee/akt/12806823

"§ 67. Tehingu mõiste
(1) Tehing on toiming või omavahel seotud toimingute kogum, milles sisaldub kindla õigusliku tagajärje kaasatoomisele suunatud tahteavaldus.
"

Kellegi (energiamüügiettevõtte) tahte tõttu vähenes uue lepingu sõlmimisel (toiming) korteriomaniku poolt õigus kasutadaoleva ressursi - peakaitsme lubatud amprite hulk - mahule.

Tehingu (lepingu muutmise) teiseks osapooleks oli ebakompetentne isik, kellele antud selgitused (et 8 amprit on korterile piisav) olid ilmselt väärad:

"§ 86. Heade kommete või avaliku korraga vastuolus olev tehing
Heade kommete või avaliku korraga vastuolus olev tehing on tühine.
"

ja

http://www.riigikohus.ee/?id=1232

"Tsiviilkolleegium selgitas krediidilepingu tühisust heade kommete vastasuse tõttu

21.06.2011

Riigikohtu tsiviilkolleegium käsitles esmakordselt TsÜS § 86 lg 2 ja 3 kohaldamist. Nimetatud säte reguleerib tehingu tühisust heade kommete vastasuse tõttu „liigkasuvõtmise“ tunnustel.

TsÜS § 86 lg 2 järgi on tehing heade kommetega vastuolus muu hulgas siis, kui pool teab või peab teadma tehingu tegemise ajal, et teine pool teeb tehingu tulenevalt oma erakorralisest vajadusest, sõltuvussuhtest, kogenematusest või muust sellisest asjaolust (sundolukorrast), ja kui tehing on tehtud teise poole jaoks äärmiselt ebasoodsatel tingimustel või on pooltele tulenevate vastastikuste kohustuste väärtus heade kommete vastaselt tasakaalust väljas."

Ehk on mõttekas seda lõnga natuke kerida?

Re: Peakaitse

Postitatud: 19 Veebr 2013, 08:41
Postitas disko71
esmane leping sõlmiti 2000 a. järgmine 2003.a Probleemid ilmnesid siis,kui majja sai sisse veevärk koos veeautomadiga,ning vannituppa põrandakütte koos veeboileriga.

Re: Peakaitse

Postitatud: 19 Veebr 2013, 20:40
Postitas madis64
disko71 kirjutas:esmane leping sõlmiti 2000 a. järgmine 2003.a
Siis on natuke nadisti, kuna EE võib väita, et nad on tegelikult aastal 2003 head teinud ning soovitanud sobilikku peakaitsmesuurust, mis hoidis kliendile kõigi nende aastate jooksul palju ampritasusid kokku ning tegelikkuses vastas ka tarbimisvajadusele.
Ning et kui nüüd soovite oma tarbimist suurendada, siis peate lihtsalt "ampreid juurde ostma".

Sellises olukorras konsulteeriksin ma igaks juhuks tarbijakaitse ja/või mõne õigusbürooga - et kas annab 10 aasta taguse tehingu osas midagi ette võtta või on kogu teema lootusetult aegunud.

Re: Peakaitse

Postitatud: 19 Veebr 2013, 21:02
Postitas disko71
konsulteerisn ühe EE hingeelu tundva spetsialistiga,kes arvas et kõige taskusõbralikum oleks tellida 3 vaasiline ühendus ja osta sinna juurde 4 amprit.Vahepeal oli majas kainud EE tehnik,kes fikseeris olkukorra,mis tema sõnul oli pehmelt öeldes porno.Ta pidi oma tähelepanekud ülemustele edasi andma,ning nemad pidid oma seisukoha võtma.Loodame,et EE pakub välja mõne mõistliku lahenduse.Tänan kõiki kes abiks olid.