pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Külaline
külaline

pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Ehitajad tegid omasõnul lauspahteldamise ja lihvimise, peale seda aga:
seinad pole lumivalged vaid laigulised. Väga väga paljudest kohtadest kumab läbi kipsi hall paber ning osades kohtades ongi välja lihvitud kuni kipsi paberini
Metallnurgad osades nurkades paistavad välja

On see olukord normaalne? Ma nüüd ei tea, kas tõmmatakse veel mingi pahtli kiht peale või mitte. Viimati öeldi, et järgmine töö peaks olema kruntimine(mida iganes selle alla nüüd tehakse)

Tänud.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täiesti normaalne kui sein on sile, ilma muhkude-lohkude-kraapsude ja pahteldusjälgedeta ning see, et mõnes kohas kipsplaadi paber paistab, ei oma mingit tähtsust. Tolmust puhtaks ja kruntvärv peale! Ka kruntvärvitud pind võib jääda kumama-laiguline ja ka see ei oma mingit tähtsust, sest kruntvärvi ülesanne ei ole teps mitte teha pind valgeks, vaid tekitada korralik nakkepind põhivärvile ja ühtlustada aluspinna imavust.
Urmas
Urmas
Külaline
külaline

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Metallnurgad osades nurkades paistavad välja
No see küll normaalne pole? Korralikul pahteldusel nurgad ikka kaetakse pahtliga. Eks värv mingil määral muidugi hajutab nurkade välja paistmise, aga nii need asjad küll ei käi.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Metallnurgad osades nurkades paistavad välja
No see küll normaalne pole? Korralikul pahteldusel nurgad ikka kaetakse pahtliga. Eks värv mingil määral muidugi hajutab nurkade välja paistmise, aga nii need asjad küll ei käi.
Sa pole vist kunagi metallnurki kasutanud.
Urmas
Külaline
külaline

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vastupidi, mina olen korrektselt metallnurgad ära pahteldanud. Nagu ma aru saan on nurkade paistmine normaalne jah? Miks see normaalne on???
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on nurgad samuti metallini välja lihvitud ja teen seda ka edaspidi. Peale tuleb ju kiht kruntvärvi ja 2x põhivärvi. Muidugi on nurki erinevaid, osad rohkem kumeramad, osad teravamad. Ise eelista terava nurgaga, aga kui näiteks aknapale ja sein lähevad ühte tooni, siis võib olla ka ümarama nurgaga. Teravamad eelistatud kui tapeedi puhul, sest ümarama nurga puhul võib tapeet jääda kergelt irvakile.
P2140483.JPG
P2140483.JPG (70.54 KiB) Vaadatud 2750 korda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Vastupidi, mina olen korrektselt metallnurgad ära pahteldanud. Nagu ma aru saan on nurkade paistmine normaalne jah? Miks see normaalne on???
Kas ei ole normaalne või paistab midagi?
P2140484.JPG
P2140484.JPG (51.58 KiB) Vaadatud 2746 korda
Külaline
külaline

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Serva lihvin minagi.
Sain ise valesti aru vist lausega ''nurkades paistavad välja''. Mõtlesin mitte ainult servadele.
villu20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 151
Liitunud: 09 Sept 2011, 19:15
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas villu20 »

Külaline kirjutas:Serva lihvin minagi.
Sain ise valesti aru vist lausega ''nurkades paistavad välja''. Mõtlesin mitte ainult servadele.
Olge palun tähelepanelikumad ... liiga palju esineb siin foorumis juhtumeid, kus esmalt kukutakse targutama- sõimama- maha tegema, kuid hiljem kõrvad lontis, silmad häbi täis: ´´UPS, sain valesti aru!!!, ´´Lugesin möödaminnes ja ei saanud jooksvalt poindile pihta!!!´´, ´´
A.Non. kirjutas: ... aga vaatasin ise vähe valesti jah...sry rokikas.
´´, jne.
Külaline kirjutas:Tere

Ehitajad tegid omasõnul lauspahteldamise ja lihvimise, peale seda aga:
seinad pole lumivalged vaid laigulised. Väga väga paljudest kohtadest kumab läbi kipsi hall paber ning osades kohtades ongi välja lihvitud kuni kipsi paberini
Metallnurgad osades nurkades paistavad välja

On see olukord normaalne? Ma nüüd ei tea, kas tõmmatakse veel mingi pahtli kiht peale või mitte. Viimati öeldi, et järgmine töö peaks olema kruntimine(mida iganes selle alla nüüd tehakse)

Tänud.
Nurk, kui konkreetne välimine osa (tipp või kuidas iganes keegi seda kutsub- no see osa kus on hea oma selga sygada, kui juhtud yksi olema ning läheduses puudub pikkade kyyntega olevus- naine läks shoppama, kassil algas jooksuaeg jne.) lihvitakse alati välja. Meil myydavad on alumiiniumist, mis ei roosteta, idane ega ka mädane. Kuna lihvimisel saab see osa ka piisavalt karestatud, siis ei pea toda osa eraldi metalli värviga hakkama kruntima- lõpuni värvima!!!
Ja paberi väljalihvimise pärast ei tasu ka enne kruntimist muretseda. Kui too töö ka tehtud siis astud kaks meetrit seinast eemale ja vaatad kas on karjuvaid lohke- kynkaid. Kui ei, siis peale esimest lõppvärvikihti teed sama ja otsustad, kas kutsuda maalermeistrid tagasi garantii korras tööd ymber tegema!

:amen:
SimoM
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 06 Veebr 2013, 23:42
Kontakt:

Re: pahteldamine(kas korrektselt tehtud)

Lugemata postitus Postitas SimoM »

Ei juhtu midagi kui alumiiniumnurk nähtavale lihvida. Ja üldiselt nad peale pahteldamist ja lihvimist jäävadki pahtli alt läbi kumama. Kui pinnad kruntida ja 2 korda värvida ei jää see nurk läbi kumama kohe päris kindlasti mitte. Ise üldiselt kasutangi vaid alumiiniumnurkasid, minu meelest parem paigaldada ja tulemus on siiani jäänud alati korrektne ja hea. Paber- metall nurgad võivad hakata ajajooksul väsima ja minu meelest ei ole nii vastupidavad ka. Samuti paigaldusel on oht, et nö. õhumullid jäävad alla ja paber võib vähese pahtli korral lahti lüüa. Kindlasti on tegijaid kes just kiidavad pabernurki ja väidavad, et see ainuõige lahendus jne. Aga lõppkokkuvõttes on maitseasi kumbki variant pole vale. Pigem asi lihtsalt eelistustes ja harjumustes kinni.

http://www.skigrupp.com
Vasta