1. leht 1-st
dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 08 Veebr 2013, 20:42
Postitas Külaline
elektriline käterätikuivati võimsusega 100W
reguleerimise võimalus puudub, kaasa arvatud sisse-välja lülitamine. Lihtsalt pistik seina ja kärab.
ühesõnaga China.
kas võib sinna dimmeri vahele panna?
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 08 Veebr 2013, 22:30
Postitas trebla
Kunagi sai huvi pärast hõõglambidimmeri pinget mõõdetud. Minimaalasendis oli pinge nimipingest 2x väiksem. Seega käterätikuivati ette ühendades õnnestub sul sellega võimsust reguleerida 25%...100% vahemikus. Peaks sobiv vahemik olema küll?
PS
Sorry, unustasin.
Dimmeritel on minimaalne lubatud koormus, mida neile järele võib panna. Näiteks 60 W. Seega käterätikuivati ei pruugisobida..
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 09 Veebr 2013, 16:26
Postitas tommy4
Dimmer peaks toimima küll, aga ta ei hoia sobivat temperatuuri.
Kui viitsimist pusida ja võimalik kuivati juurde ka termoandur panna, võiks panna põrandatermostaadi koos anduriga.
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 13 Veebr 2013, 15:58
Postitas vtl
Kui see käterätikuivati liiga võimas tundub, siis poole võrra võimsust vähendada saab tavalist dioodi vooluahelasse järjestikku lülitades. Diood peab taluma võrgupinget ja antud koormuse korral vähemalt pool amprit voolu. Dioodi lülitiga lühistades saab nominaalvõimsuse taastada.
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 13 Veebr 2013, 16:01
Postitas vtl
trebla kirjutas:Kunagi sai huvi pärast hõõglambidimmeri pinget mõõdetud. Minimaalasendis oli pinge nimipingest 2x väiksem. Seega käterätikuivati ette ühendades õnnestub sul sellega võimsust reguleerida 25%...100% vahemikus. Peaks sobiv vahemik olema küll?
Kuna klassikaline dimmer ei vähenda pinget, vaid muudab poolperioodi kuju (lülitab pinge peale mitte perioodi alguses, vaid hiljem), siis tavalise testriga seda hambulist pinget mõõtes näeb aiateibaid, aga mitte reaalset väärtust.
trebla kirjutas:Dimmeritel on minimaalne lubatud koormus, mida neile järele võib panna. Näiteks 60 W. Seega käterätikuivati ei pruugisobida..
Kuivati on 100W, see peaks olema piisav võimsus, et suvaline dimmer käima läheks. Probleem võib tekkida mõnevatiste koormustega, kus türistori avanemiseks ei ole piisavalt voolu
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 13 Veebr 2013, 16:05
Postitas vtl
tommy4 kirjutas:Dimmer peaks toimima küll, aga ta ei hoia sobivat temperatuuri.
Ega see käterätikuivati ka ilma dimmerita temperatuuri ei stabiliseeri. Ehk halvemaks ei lähe midagi.
tommy4 kirjutas:Kui viitsimist pusida ja võimalik kuivati juurde ka termoandur panna, võiks panna põrandatermostaadi koos anduriga.
Põrandatermostaadid on dimensioneeritud 20...30 kraadini, käterätikas on suurusjärk 50...60 kraadi. Nii kuuma põranda peal saaks vist ainult tantsu lüüa ja sedagi üsna kiires tempos.
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 13 Veebr 2013, 18:25
Postitas Külaline
see 100w on reaalsuses selline, et katsuda saab rahulikult aga pikemalt käega kinni hoidmine just lõbu ei paku.
see Scneideri dimmer, mille kodunt leidsin, on mõeldud 50-500w, maha keerates teeb klõpsu, ju siis off. Nii et teoorias peaks sobima.
Sorri vtl, aga poolperiood ei ütle mulle kõigevähematki, juba ainuüksi sõna "amper" paneb pea valutama;) Aga paanikaks pole põhjust, ühendused teeb elukutseline.
Lühidalt - pistikut ja mingit töllavat paela ma seinas näha ei taha, jala vahetust lähedusest poen kipsi tagant toosi kuhu läheb dimmer.
Tänud nendele, kes võtsid vaevaks kaasa mõelda!
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 14 Veebr 2013, 19:52
Postitas vtl
Külaline kirjutas:see 100w on reaalsuses selline, et katsuda saab rahulikult aga pikemalt käega kinni hoidmine just lõbu ei paku.
Need kuivatid on kõik sellised. Reaalne temp on ca 50 kraadi. Kätt ära ei põleta, aga kinni hoida ei taha.
Väiksema temperatuuriga pole eriti mõtet mässata, sest see ei kuivata suurt midagi.
Aga kui peremees tahab dimmida, siis mis mul saab selle vastu olla
Külaline kirjutas:Sorri vtl, aga poolperiood ei ütle mulle kõigevähematki, juba ainuüksi sõna "amper" paneb pea valutama;) Aga paanikaks pole põhjust, ühendused teeb elukutseline.
Diood ja poolperiood tähendab seda, et poole võrra saab võimsust vähendada ühe pisikese jubina abil, mis maksab suurusjärk 10...30 SENTI, ei tekita raadiohäireid ja sirinaid (erinevalt dimmerist) ning millel ei haju soojust.
Aga olgu peale, teema lahendatud, mis ma enam vehin.
Külaline kirjutas:Lühidalt - pistikut ja mingit töllavat paela ma seinas näha ei taha, jala vahetust lähedusest poen kipsi tagant toosi kuhu läheb dimmer.
See on viimistlemise küsimus, millel pole tehnilise lahendusega mingit pistmist.
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 14 Veebr 2013, 23:21
Postitas devika
Praegu Devi valget seina spiraali 65W müüvad 30eur alega, ma panin läbi lüliti ta seinale, asi toimib kenasti, milleks dimmer, udama veel hakkab mingi aeg ja otsad annab nagu nii..aja küsimus
Külaline kirjutas:elektriline käterätikuivati võimsusega 100W
reguleerimise võimalus puudub, kaasa arvatud sisse-välja lülitamine. Lihtsalt pistik seina ja kärab.
ühesõnaga China.
kas võib sinna dimmeri vahele panna?
Re: dimmer el.käterätikuivatile?
Postitatud: 15 Veebr 2013, 09:36
Postitas dumbuser
Kas udama tähendab undama ? Need mis mul siiani on olnud ja need mida olen ise teinud undavad nii kõvasti, et kui seal kõrvapidi juures olla on kuulda. Aga meeter eemalt ei ole enam kuulda. Kui see aga segab siis palju õnne väga hea kuulmise puhul.