Elektrihöövli kasutamine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,

Ostsin omale poest esimese elektrihöövli ja nüüd on kasutamise kohta küsimus :)
Nimelt reguleerimine käib seal esimese laadi tõstmise/langetamisega. Nüüd aga kui ma oma höövlit mööda puutükki ilusasti libistan ja hakkan lõpu poole jõudma nii, et too esimene plaat üle ääre läheb siis läheb ka höövel vale sügavuse peale ja lõpp jääb kõrgem/madalam.
Kuda sellist probleemi vältida või kuidas höövlit õigesti kasutada, et nii ei juhtuks?
puutöö mees
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 30 Nov 2012, 18:35

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas puutöö mees »

Su höövlil võivad terad olla valesti paigas, proovi joonlauaga nii 3-5mm peab suutma tera lauda edasi tõsta.
Siis pead terad ise uuesti paika panema.
Kas lõige on sirge või kumer või muud moodi nihkes.
Külaline
külaline

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

puutöö mees kirjutas:Su höövlil võivad terad olla valesti paigas, proovi joonlauaga nii 3-5mm peab suutma tera lauda edasi tõsta.
Siis pead terad ise uuesti paika panema.
Kas lõige on sirge või kumer või muud moodi nihkes.

Eiei, probleem ei tohiks höövlist olla vaid minu kasutustehnikas.
Proovin uuesti seletada, kuna võis veidi segaseks jääda:
Höövli lõikesügavuse regullimine käib tera ees oleva plaadi tõstmise/langetamisega.
Kui ma nüüd höövlit mööda lauda libistan ja jõuan nii kaugele, et too tera ees olev plaat juba üle laua otsa libiseb siis höövel niiöelda kukub toetama ainult tagumise plaadi peale ning tänu sellele tera tera läheb lauale lähemale ning lõikab laua lõppu sügavama süvendi.

Kuidas nüüd seda jama vältida?
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Lõpu jõnksu vältimist peab juba alustama õigesti!
-Alustuseks on hea oma lauda ja varustust veidi tundma õppida. et sa sõidaksid tagumisel kandil...
Max
puutööd
Viimati muutis lMaxl, 16 Jaan 2013, 16:50, muudetud 1 kord kokku.
An-Neljas
külaline

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas An-Neljas »

Ise vaatasin esimest korda võõra höövliga omapead jäädes, ega keegi pealt ei näe, ja tõmbasin laual mingi klotsi pikenduseks höövli teele. Teisel korral lõikasin pärast hööveldamist jõnksu maha. Mingi kord oli höövel üldse surnud kalaga sama nurga all.

Omale ei julge höövlit osta, äkki läheb viltu või ajan alguse ja lõpu sassi..


Pupujuku puiduasjus.
Külaline
külaline

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

An-Neljas kirjutas:Ise vaatasin esimest korda võõra höövliga omapead jäädes, ega keegi pealt ei näe, ja tõmbasin laual mingi klotsi pikenduseks höövli teele. Teisel korral lõikasin pärast hööveldamist jõnksu maha. Mingi kord oli höövel üldse surnud kalaga sama nurga all.

Omale ei julge höövlit osta, äkki läheb viltu või ajan alguse ja lõpu sassi..


Pupujuku puiduasjus.
See on ka nagu ainus asjalik mõte, et pikendus otsa panna ... mahalõikamine on rasikamine :D
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Külaline kirjutas:
An-Neljas kirjutas:Ise vaatasin esimest korda võõra höövliga omapead jäädes, ega keegi pealt ei näe, ja tõmbasin laual mingi klotsi pikenduseks höövli teele. Teisel korral lõikasin pärast hööveldamist jõnksu maha. Mingi kord oli höövel üldse surnud kalaga sama nurga all.

Omale ei julge höövlit osta, äkki läheb viltu või ajan alguse ja lõpu sassi..


Pupujuku puiduasjus.
See on ka nagu ainus asjalik mõte, et pikendus otsa panna ... mahalõikamine on rasikamine :D
Pole mitte, kiidaks just surnud kala nurga ja alguse-lõpu sassiajamise vältimist.
Max
puutööd
An-Neljas
külaline

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas An-Neljas »

Külaline kirjutas:.. mahalõikamine on raiskamine :D
Erinevalt tõsitööinimestest kipuvad mul materjalid algul ülemõõdus olema. Ehk höövel enne lõikamist.

Mis höövel see on, küsija?

PS.
Et keegi ei arvaks nagu ma oleks seliti höövlit kinnitamata kasutanud või seda soovitaks, siis "surnud kala" tähendaks tasapinda põhi ülespidi paika pandud "uputatud" höövlit. Mis juhul seda kasutusnurka või selle nurga vältimist kiita, jääb kasutaja uurida.

See lumelaudsepa raamat, selle küll paneb siin üks vana paks eluohtlike variantide veergu..
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Ega see nurk nüüd nii hea ka pole et seda vältida ei võiks, aga noh... Raamatu osas olen päri.
Max
puutööd
Viimati muutis lMaxl, 16 Jaan 2013, 16:46, muudetud 1 kord kokku.
An-Neljas
külaline

Re: Ajaröövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas An-Neljas »

lMaxl kirjutas:..
-Alustuseks on hea oma lauda ja varustust veidi tundma õppida..../../
.. et sa sõidaksid tagumisel kandil...
Tuleb välja, et kõik raamatud ajavad sama. Olgu spordi, puutöö vm.
Võtsin mingi kolmanda ja seal ka tagumisel sõitmine..

Kui tagumine põhjaplaat jõuab lauani, suru höövli tagaosale. See on eriti tähtis, kui ligined teisele servale - muidu kaevub höövel liiga sügavale.
Ju siis ärgitatakse harjutama, kuni lihtsalt suudad jõnksuta sõita abinippideta.
Piirajaid, suunajaid, abikotse ma ümber ei trüki. Höövlimarki ka enam teada ei taha.

Mingis teises raamatus keelati höövliga improviseerimine. Lugemine on tõesti ohtlik.. tööd tegemata, elu elamata.

Kle Max, kas Sul see viimane postitusse juurdeilmunud kala on mingi illustratiivne või juba puhtkulinaarne?
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elektrihöövli kasutamine

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

.
Viimati muutis lMaxl, 16 Jaan 2013, 16:44, muudetud 1 kord kokku.
An-Neljas
külaline

kala ära vabasse vette või uue nimega Kelluke

Lugemata postitus Postitas An-Neljas »

Ma kustutasin oma postituse enne segasemaks, mis improviseerimisse puutus. Enne oli, kuda asjassepuutuvas raamatus elektrihöövlit mainiti ja ühes neist oli höövli tagurpidi kasutamise kohta see improviseerimise keeld, vaevalt küsijal õige pink võtta on. Viltuse höövliga otse liikumine oli raamatus ka, ma ise nii olen teinud, arvasin seni, et lohakusest, kuigi nii ka kõnealust jõnksu ei tulnud.

Lihvijat näiteks keeran küll rahuga ümber, kuigi see võib niisama järgitegija laualt üsna ohtlikult minema sõita või lindilt asju eemale tulistada. Sellepärast ma ei ütlegi otse, et keeraku ümber, siis ei pea pärast vastutama, kui mingi häving on. Hea pärast öelda, et mina mainisin lihtsalt kala ja kui keegi teadjam kinnitab ja ära seletab, siis hea, kui mitte, siis iga koll ikka iga mittespetsialisti (nagu ma) sõna peale lollisti järgi proovimise peale ei tule. Kui otsib infi juurde või välja mõtleb, siis pole koll kah. Äkki rebib end spetsialistiks, hangib või ehitab höövli uputamiseks nõuetekohase pingi ja saab talt endalt head nõu.

Küsisingi, mis höövli inimene ostis, et kui varustus hea, saab midagi järeldada, nt kui edenema ei hakka, saaks saboteerivat nõu anda ja öelda, et viska höövel minema ja ütle kuhu. Eriti, kui höövlil mingi vigur pakendis kaasas oli, mis joonel püsimist hoidnuks või manuaalis kirjas, et pandagu mitu detaili tihedalt järjestikku. Manuaale on guuglis ja jutuubiski. Ise katsetasin variante (1-höövel viltu, 2-jõnks maha, 3-pikendus, 4-kui jõnks lõpus, tee siis 2 algust) muude tööde pealt järeldades, seepärast ei tahagi vastutada. No ja 5-höövli tagaosa surve raamatust. Vast küsijagi käed töllakil ekraani ees lahendust ei oodanud, kui materjali katsetamiseks jagus..

Tänan, Max, kuule jah, eks ma puu- ja muutöödes kuskil veerul suman, sõidan, ülesalla rullin ja vahest niisamagi puid vahin või sääski söödan, kuda hooaega ja viitsimist on... Kuramuse pottsepasegu küsimuse jaoks peab vist foorumis tõesti mingi mäepileti võtma, et ise küsida, teenus tellida või peaks kõik läbi lugema. Õnneks mõnel veel kivid logisevad, kelle teemast saaki otsida.

See kalade ja konservijutt, ega jah vist ei peaks meelega kuhugi kala tegema ><((("> Kui pea alati küllalt kiirelt ei lõika, läheb keeruliseks :lol:
Nüüd rookisin oma kalad vähemaks. Rahvast ju palju, igasugu allergiaid võib olla.

Küsija, usun, et kui ikka ei toimi või siin midagi ohtlikku jõnksu osas on, jõutakse targemate poolt hoiatada või parandada.

----------
Mäesport selges eesti keeles on killer, kui käeluud puru, eks höövelda ja keera raamatulehti pärast varvastega .. Tasandikuloom.
Andku valu, kes selleks sündinud ja treeninud!
Vasta