Nupule vajutades vesi kerisele

saunad, santehnika, boilerid jne
ingmar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Jaan 2008, 12:35

Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas ingmar »

Nupule vajutades vesi kerisele. Kas keegi on proovinud midagi sellist ehitada kas siis mehaaniliselt või elektriliselt? Mehaanilsel peaks siis muidugi miski nöör või peenike tross olema nupu asemel, millest saab vajalikku hooba venitada. Olen mehaanilist varianti kunagi Viljandis ühes saunas isegi näinud, aga see oli ammu ja tol hetkel see vigur väga ei huvitanud ning ei mäleta sellest enam miskit. Ise mõlgutan mõtteid magnetklapi suunas. Süsteemi täiendades miski auto klaasipesu mootoriga saaks ehk aroomigi veel eraldi peale lasta :lol: Harvial on küll see äge süsteem juba ka olemas, aga hinda ei leidnud kuskilt ja kaldun mingil põhjusel arvama et see on siiski kalliks kujundatud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Poes müüdava tavaträni osas on hea ja odav lahendus olnud mingi pange moodustav iluvidin (N:laev) kerise kohal, mille täidad klassikaliselt lõhnastatud veega ja siis see tasakesi tilgub otse kerisele.
kennn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 31 Dets 2012, 18:11
On tänanud: 2 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas kennn »

Mõned asjad nagu saunas leili viskamine ja tagumiku pühkimine peaksid siiski automatiseerimisest kõrvale jääma :)
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Jaapanis on automaatne tagumiku pühkimine ja kuivatamine kuuldavasti igapäevane standard.

Aga proovi sellise survenupp-kraaniga, nagu pissuaaride juures kasutatakse, ja nupule puitkorpus peale. Voh, veel parem: tee nagu auto gaasipedaal, jalaga lülitatav. Või eriti friigi lahendusena: pedaalina tuleb vajutada ühte lavalaua otsa :) Ja sealt edasi, saun on siis nagu orel: erinevate lavalaudade vajutamisel saad erinevat lõhna :thumbsup:
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
timburi
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas timburi »

Autoklaasipesu düüsid on kõik plastikust, seetõttu on neid nats halb kasutada. Ma ise kujutaks ette küll mingit mingit suhteliselt minimaalset roostevaba toru, mis tuleks kerise tagant ja pihustaks vett kerisele, äge oleks. Aga siis peaks sauna stiil ka vastama sellele. Ise kui sellele mõtleks, siis viiks juba sauna ehitades juhtmed nii, et saaks laval istudes seinast nuppu vajutada, mitte ei peaks koguaeg ikkagi siis paar sammu astuma ja kuskilt kerise piirde pealt vajutama, nagu harvial tootefotol.

Harvia süsteemi nimi on AutoDose, selle letihind peaks olema 350 ringis. Samas sisaldab kogu vajalikku süsteemi kahe nupuga, nii tavaleili kui aromatiseeritud leili jaoks. Samas ma arvan, et mingi tehnikahuviline fanatt nikerdaks kasvõi tavalise leilisüsteemi mingi väikese veepumba, lüliti, timeri ja toru abil valmis kindlasti ca poole vähemaga.
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas heints »

On kasutatud kerise kõrval laes olevat aasa millest tõmmates avad kraani. Toimib hästi kuni katlakivi selle torustiku ära ummistab
Heino Soon. Kuressaare
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kalvis kirjutas:Poes müüdava tavaträni osas on hea ja odav lahendus olnud mingi pange moodustav iluvidin (N:laev) kerise kohal, mille täidad klassikaliselt lõhnastatud veega ja siis see tasakesi tilgub otse kerisele.
See laevuke päris :thumbsup: asi. Olen taolises saunas käinud. Laevuksese sisse kulbiga vett ja siis kerge kõlks ka et vesi tilguks natuke rohkem laiali. Ja täpselt paras oli koguaeg. Aegajalt pidi laevukest täitma, aga noh eks peabgi mõned asjad jätma ikka automaatikast eemale.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

...Võiks küll, aga kui juba kiusatusele järgi anda, siis häälkäsklus...
Max
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas siiber »

Kunagi nägin ühes saunas sellist, mis tehtud nõukaaegsest loputuskasti pronksventiilist, varda küljes oli puidust vars. Paigaldatud oli sedasi, et sai varbaga lavalt vajutada.
Külaline
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lMaxl kirjutas:...Võiks küll, aga kui juba kiusatusele järgi anda, siis häälkäsklus...
Max
Asi siis pole üks magnetiga tõmbrelee (?) plaksutusele reageerivale lülitile taha panna ... ainult sellisel juhul ei tohi sauna kõlarist kosta NLKP 25. kongressi Brežnevi kõnet.
Urmas
Külaline
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Leilvee pihustamise intervalli saab programmeerida helisalvestise mängimise kiirusega...Brežnevi käivitamiseks paned nipsuti.
Max
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas randolfe »

päris hea teema ja aina vingemaks ettepanekud lähevad.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
valaskalakene1
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas valaskalakene1 »

* mänguasjapoest veepüstol. enne lavale ronimist täidad ära
* suurem plastsüstal, nõela pole vaja, täidad samast veenõust kust kulbiga vistates
* (kuul)kraan lava peal käepärases kohas, sealt toru kerise kohale. Otsa lööd/pigistad lapikuks, et laiali pihustaks.
Külaline
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

valaskalakene1 kirjutas:... * (kuul)kraan lava peal käepärases kohas, sealt toru kerise kohale. Otsa lööd/pigistad lapikuks, et laiali pihustaks.
On olemas täismetallist duššiotsikud (eelmisest sajandist). Endalgi vedeleb üks töökorras isend kusagil garaažis.
Urmas
timburi
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ma tean küll, et sellest postitusest pole midagi kasu, aga ma pidin ikkagi välja ütlema. Ma olen kokku ca tund-poolteist selle asja üle mõelnud, ja tuleb tunnistada, et fantaasia on nii lendama hakanud, et ma töötasin selle ajaga välja 3 ülivinget lahendust, üks kaasaegse noobli sauna jaoks, teine humoorikam vanakooli sauna jaoks ja üks harju keskmine, mis sobib igalepoole. Kuna aga see on minu mõttetöö vili (loe: leib:)), siis ma paraku ei saa hakata seda detailsemalt kirjeldama ;)
An-Neljas
külaline

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas An-Neljas »

See, mis sobib igale poole, on niikuinii nupp, mille kus iganes olles vajutamise järel on tunne nagu peale head leilisauna.
Kannad kaasas ainult nuppu.
ahto42
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 04 Apr 2021, 18:33
On tänatud: 1 kord

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas ahto42 »

Võibolla olen kehv otsija, aga hetkel ei märka kaubanduses sellist laevukest
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Ju nad siis otsa said, 11a möödas ka. Laevukese asemele on nüüd kerisekivide ülakihti paigutatavad vidinad. Seda ei pea näppima. Läheb keema, doseerib ise.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ahto42 kirjutas: 05 Jaan 2024, 15:52 Võibolla olen kehv otsija, aga hetkel ei märka kaubanduses sellist laevukest
Minu arvates on juba 10 aastat tagasi kasutaja kenn oma kommentaaris väga ilusti öelnud idee mõtekuse kohta.
kennn kirjutas: 07 Jaan 2013, 09:54 Mõned asjad nagu saunas leili viskamine ja tagumiku pühkimine peaksid siiski automatiseerimisest kõrvale jääma :)
.
:thumbsup:
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

https://sivona.ee/toode/leili-dosaator- ... 4x17x13cm/
seal poes veel erinevaid tilgutajaid
a1b2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Jaan 2016, 11:30
On tänanud: 4 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas a1b2 »

Nähtud sellist lahendust:
Kerise kõrvale toodud trassivee ots. Sinna otsa keeratud sarnane "kraan" kui on kompressorite paakidel kondentsi välja laskmiseks. Kraani rõnga küljest edasi nöör või varras ja kui seda lükata või tõmmata, piserdas trassivett kerisekividele.
Kerise kuumus 10 a jooksul väidetavalt "kraani" tihendeid ära ei kärsatanud, ju siis vesi seestpoolt jahutas piisavalt.
Kuna trassitoru oli ca meetri jagu kerise kõrval ja leiliruumis, ei olnud ka seda suurt muret, et leili "visataks" külma veega vaid vesi jõudis torus kenasti soojeneda leili "viskamise" vahepeal.
klem38
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 30 Dets 2008, 18:23
On tänatud: 1 kord

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas klem38 »

Kui seda nuppu on vaja sellepärast, et on huvi just sellise ägeda tehnilise vidina vastu, siis kõige lihtsam ja odavam variant on aretada süsteem auto klaasipesu süsteemi matkides. Vajutad nuppu ja pihustab. Kel mõistus peas, saab ise aru, kus tohib plastdetaile kasutada ja kus roostevaba.
Kui aga tahad head leili, siis googelda sõna "leilikatalüsaator", saad parema leili, kui igasuguste tilgutitega.
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Mul viskas nüüd "filmi jooksma" nagu Urmasel juhtub. Kunagi ammu olid kaubanduses komplektid rool+pedaalid. Midagi sarnast https://img.fruugo.com/product/4/63/184238634_max.jpg aga Salvo toode. Näärivana tõi, sai tuusalt tuutu lastud :thumbsup: Tagasi teemasse - "päris" rooli(samba) küljes on autentne veetõmbamise hoob. Lisaks nupud valguse, muusika, telefoni juhtimiseks...
klem38
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 30 Dets 2008, 18:23
On tänatud: 1 kord

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas klem38 »

Eks igaüks mõtleb oma rikutuse astmelt :D
Ok, püüan kirjutada hästi aeglaselt, et oleks võimalik ikka järjel püsida :) Vajalikud materjalid: 220V/AC -> 12V/DC alaldi, veeanum ja 12V veepump, kuumakindel voolik (kerise juures peenike roostevaba toru) pumbast kuni keriseni, lüliti ja vajalikus pikkuses juhet. Ülejäänu sõltub juba tegijast, kel mõistus peas ja käed otsas saab hakkama, midagi keerulist seal ei ole.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Nupule vajutades vesi kerisele

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Miks rõhu all olevat vett peab veel pumpama?
Vasta