pahteldamine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
mark2222
külaline

pahteldamine

Lugemata postitus Postitas mark2222 »

TERE!


Teema selles et renoveerin hetkel maja ning töödega seal maal et kips mis seina pandud on nüüd vaja pahteldada.Kuid ma ise hetkel majas sees ei ela ja praegu ainuke kütte majas on ahi ning temperatuur köigub päris palju kuna ei käi igapäev küttmas.kas selline temperatuuri köikumine mõjub ka pahteldamise kvaliteedile kui jah siis millist temperatuuri ma vähemalt hoidma majas peaksin et tulemus oleks hea



aitähh
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mark2222 kirjutas:...kas selline temperatuuri köikumine mõjub ka pahteldamise kvaliteedile kui jah siis millist temperatuuri ma vähemalt hoidma majas peaksin et tulemus oleks hea...
Võib kui pahtel ei jõua ära kuivada. Heaks tulemuseks peaks kogu aeg stabiilne temperatuur olema, kuid alla +5 ei luba tootjad, aga ise tahan, et kogu aeg oleks vähemalt +10 ja rohkem.
Urmas
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on aga selline küsimus, et mul ukse ava on puidust, küll aga soovin sinna metall nurgad peale panna ja ära pahteldada, need paled. Kas ma tohin kasutada tavalist J pahtlit metallnurkade kinnitamiseks, võib peab eraldi spets puidu pahtel?
villu20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 151
Liitunud: 09 Sept 2011, 19:15
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas villu20 »

Külaline kirjutas:Mul on aga selline küsimus, et mul ukse ava on puidust, küll aga soovin sinna metall nurgad peale panna ja ära pahteldada, need paled. Kas ma tohin kasutada tavalist J pahtlit metallnurkade kinnitamiseks, võib peab eraldi spets puidu pahtel?
Puit jääb metalli suhtes aegade lõpuni rohkem mängima ja midagi püsivat sinna raske soovitada. Kui, siis Saddolin-i Snickeri puidupahtel alla, nurk peale ja klambripüssiga tihedalt veel kinni tippida ning Snicker-ga veelkord siluda nii, et kogu puitosa kaetud. Snickerit väga raske lihvida, saad aimu maalritööde mustemast poolest :P
timburi
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas timburi »

Puit+metallnurgad+pahtel= :?:
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõigepealt tuleks muretsejalt küsida, et miks ta tahab seda metallnurka sinna üldse paigaldada?
Puitnurga puhul kui millegi toekamaga kogemata joosta vastu seda nurka, siis puit+pahtel= kindel mõlk. Ega siin kaks varianti ongi ja eks muretseja ise otsustab, millega riskib, kas mõlkide või võimalike pragudega.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks tahan? Tahan sellepärast, et ukse paled jäävad näha. Ukseks tuleb voldikuks. Mulle isiklikult ei meeldi, et kõik muu on viimistletud, värvitud ja siis ukse paledeks on lihtsalt puit. Võin õhtu jooksul ehk pildi ka lisada, kui keegi ei mõistnud.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See Snickersi idee, iseenesest oli idee. Ei ole lihtsalt kunagi teinud nii. Muid viimistlemis viise nagu ei ole ju, ainult see, et värvin puidu üle või pistan sinna plastik nurgad peale, mis ei ole muidugi see.
timburi
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas timburi »

Eks pilt räägib jah rohkem kui sõnad. Mul oli küll kunagi puidust ukse pale ja viimistletud sein. Ise panin ainult sinna puidust L liistud. Teistpidi ma paneks kipsi puidule peale, ja siis võiks tõesti metall-liistu-pahtli-värviga asja lahendada.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nendest samadest paledest käib jutt. Väliskülgedele sai paigaldatud kips, lujutasin ette, et sisekülge, pole vaja, kuid jah, võib ka sinna panna, kui see teeb asja kindlamaks.

http://www10.speedyshare.com/QXeG5/down ... AG0001.jpg
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas rundll »

Pildi järgi vaadates saan aru et ust sinna ei tulegi? Pane sinna puidu peale kips ja siis asi lahendatud, siis saad viimistleda nagu tavalist välisnurka...
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uks tuleb. küll aga jah, voldikuks. Nüüdseks on siis asi nii kaugel, et jah, panin tõesti ka sinna, kipsi peale. Idee poolest oligi küsimus, et kas võiks neid, ka ilma viimistleda, ilma kipsi panemata?
villu20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 151
Liitunud: 09 Sept 2011, 19:15
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas villu20 »

Kaua sa siin oma aega raiskasid ja kaua vättis aega asja tegemine, mille peale sa olid tegelikult juba ise tulnud? :)
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui vahepealsed kaks magamiskorda välja arvata, siis mitte eriti palju.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Juhin tähelepanu, et kusjuures, ei tulnud ise sellepeale, puidu külgedele sai küll, väiksed kipsi palad juurde kruvitud, aga sise külge mõtlesin, et pole vaja (loomulikult see ei võtnud ka aega) aga siis mõtlesingi, et huvi pärast küsin siit, et kas saab niiviisi puitu viimistleda.
Külaline
külaline

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Plaan teha selline krobeline sein. Kuid, kas pahtli ja värvi võib omavahel segada, et jätta nigu tooniga pahtel?
villu20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 151
Liitunud: 09 Sept 2011, 19:15
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda

Re: pahteldamine

Lugemata postitus Postitas villu20 »

Jah võib, kui tegemist veebaasil toodetega. Pigem ikka, et tee pahtel vedelamaks, kanna rulliga seinale, kuivanuna tõmba lihvari või pahtlilabidaga õrnalt teravad tipud maha ning värvi. Loogika ytleb, et lihtsalt toonituna võib jääda pahtel siiski määrima!?! ... aga pead ei anna :)
Vasta