Kuidas saaks nõukaaegset puitpõrandat soojemaks?

põrandad, põrandatööd
Pind
külaline

Kuidas saaks nõukaaegset puitpõrandat soojemaks?

Lugemata postitus Postitas Pind »

Sai äsja soetatud korteris lihvitud kahe toa jagu nõukaaegset puitpõrandat. Tulemus ilus-kena ja peale tahaks kanda vaid puiduõli ja õlivaha. Põrand aga õhkab külma ja põrandalaudade vahed kohati üsna suured ning laudade vahel laiutab tühjus ja sõna otseses mõttes tuul puhub pragude vahelt sisse. Tegemist siis 70'ndate paneelmajaga. Korter asub esimesel korrusel ja all on kelder. Põranda laudade all ilmselgelt soojustust napib kuid ei arvanud et nii külm üks puitpõrand võib olla. Põrandalt õhkab nii palju külma et jahutab toa kiirelt maha ja tuli peaks ööpäevaringselt ahjus olema et toas inimlik temperatuur säiliks. Pidasime naabritega nõu. Nemad plaanivad keldri lakke peno panna järgmiseks talveks. Palungi nüüd targematelt nõu,kas see oleks mõistlik idee ja teeks põranda tiba soojemaks.Samas,mis võiks maksma minna nii umbes 35 ruutmeetrit keldrilage penoga soojustada? Põranda servas täitsin ühe lauavahe silikooniga ära(jääb hiljem põrandaliistu alla).Enam seal tuul ei puhu ja tunne kohe palju soojem. Mõtlesin korra kõik praod silikooni täis panna aga ei tea ka kuidas põranda õli silikoonile peale hakkab. Ja kui silikoon siis mis värvi silikoon?Võimalikult puidutooni või hoopis valge või värvitu? Või on alternatiive? Põrandat nagu väga mäkerdada enam ei tahaks,parim variant olekski midagi otse prakku kanda et taas uuesti lihvima ei peaks.
Vaibad maha panna oleks ka muidugi mõte aga lihvitud põranda ilu tahaks ikka nautida ka mitte vaibaga kinni katta.
Ühesõnaga palun ideid, mõtteid ja ettepanekuid,kuidas lugu tiba soojemaks saada.
Aitäh :)
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 835
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas saaks nõukaaegset puitpõrandat soojemaks?

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Kaldun arvama,selleks,et külm õhk saaks sisse tulla,peab soe õhk kuhugile ära minema.Seega otsi parem kust soe õhk välja pääseb,sest kui soe õhk kusagilt välja pääseb,tuleb külm õhk kust iganes sisse,välisukse vahelt vm.Aga õhku peab sisse tulema,kuna ahi vajab ju ka õhku.Ja parem kui see külm õhk tuleb keldrist,mitte õuest,sest seal on ta maasoojuse tõttu pisutki eelsoojendatud.
Minuarvates tuleks kütteperioodil sulgeda ventilatsiooniava õhutihedalt ja mitte avada ilma tungiva vajaduseta,seda enam,et küttekolle ise tekitab ka paraja ventilatsioonitõmbe.
Ja soovitaks üldse soojusvahetiga ventilatsiooni.
Ja soojustada maja välispiiret ja keldrivundamenti pigem.
Aga ma pole ka mingi ventilatsioonispets,lähtun oma loogikast.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Vasta