Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Milles probleem on, selgelt on öeldud, et
Tulumaksuseaduse § 15 lõiget 4 täiendati uue punktiga 12 ja § 15 uue lõikega 41, mida rakendatakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2022.

Tulumaksust on vabastatud tulu taastuvast energiaallikast elektrienergia tootmiseks kasutatava kuni 15 kW netovõimsusega tootmisseadmega toodetud elektrienergia müügist. Vabastus hõlmab lisaks päikesepaneelidele ka näiteks tuuliku abil toodetud elektrienergia müügist saadud tulu.
Maksuvabastust kohaldatakse ka juhul, kui nimetatud tulu on saadud elektrienergiat müüva korteriühistu liikmena ja tootmisseadme netovõimsus ei ületa 15 kW ühe liitumispunkti või 8 kW ühe korteriomandi kohta.
Kui sul on üle 15 kW inverter, siis nii ütlegi. Kuid siis tekib küsimus, kas ei ole siis ettevõtja?
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Kõik jõustus 17.03.2023, tagasiulatuvalt 01.01.2022.

Enne seda polnud seaduse tasemel ühtegi erisust. Ehk kehtis tavaline tulumaksu seadus, mille järgi mahaarvata ei võinud midagi. Eksisteeris palju juttu, artikleid ja isegi mingid lõigud EMTA lehel, aga seaduse järgi ei kehtinud erisust.
:read:
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas võhik »

Kui sul on üle 15 kW inverter, siis nii ütlegi. Kuid siis tekib küsimus, kas ei ole siis ettevõtja?
miks ma peaks olema ettevõtja...?

Mul tuttaval naisterahval 10 kW maja katusel ja 8 sauna katusel ja ta isegi ei tea, palju tal on.. mees pani, aga sellest ta lahutas ära. Ning ta ei tea ka, palju ta toodab või kui palju tarbib ...

Kui eelmisel aastal kehtis tavaline tulumaksuseadus, siis mina tegingi tavalise seaduse järgi - eraisiku tulud käivad kassapõhise arvestuse põhimõtte järgi. Ehk siis deklareerisin vaid selle, mille deklareeritaval aastal välja võtsin. Sest kuskil kurat teab kus seisev raha ei ole eraisiku tulu enne, kui see tema pangaarvele või rahakotti laekub.
Kui nüüd on see kehtestatud tagasiulatuvalt, siis peavad kõik oma 22.-se aasta deklaratsioonid ümber tegema, ja samal ajal 21-sest 22.-se ning 22- st 23-ndasse ülekandunud ettemaksu pole vaja arvestada...
Jõudu maksuametile tuhandete mikrotootjate kolme aasta deklarite ümbertegemisele...
Ja kuna omatarbe mõõtmise kohustus puudus, siis järelikult soetamismaksumus läheb 100 %-ga kuludesse...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Keegi midagi ei tea?! Jutt oli, et kriteeriumiks on inverteri netovõimsus (paneele olgu või 1000 tükki), vaadaku EL-i portaalist siis andmeid või helistagu infotelefonile. Ja kui ta sul tuttav on, no aita siis.

Kas sul endal on mingi reaalne mure sellega või lihtsalt kerid?
Ja miks ei võiks olla oü sellisel puhul, ei pea oma peakest vaevama. Esitad korra aastas aa ja muud muret pole.
Kas tõesti on Elektrilevi lepingu järgi üle 15 kW inverteritega eraisikutest mikrotootjaid tuhandeid? Seinal võib ka olla 30 kW. Tähtis on EL-is kirjasolev võimsus (netovõimsus), mida võib võrku anda.
TuMS-i tehakse eraisikule ilmselge soodustus ja inimene ikka pole rahul...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

võhik kirjutas: 20 Veebr 2024, 18:56 ... Kui eelmisel aastal kehtis tavaline tulumaksuseadus, siis mina tegingi tavalise seaduse järgi - eraisiku tulud käivad kassapõhise arvestuse põhimõtte järgi. Ehk siis deklareerisin vaid selle, mille deklareeritaval aastal välja võtsin. Sest kuskil kurat teab kus seisev raha ei ole eraisiku tulu enne, kui see tema pangaarvele või rahakotti laekub.
Kui nüüd on see kehtestatud tagasiulatuvalt, siis peavad kõik oma 22.-se aasta deklaratsioonid ümber tegema, ja samal ajal 21-sest 22.-se ning 22- st 23-ndasse ülekandunud ettemaksu pole vaja arvestada...
Artikkel eelmisest aastast:
https://www.err.ee/1608827833/rahandusm ... 20kasutada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tuleviku elektrihinnast räägitakse praegu Delfi TV-s
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12027 ... duma-peaks
Taastuvenergia tootmisseadmete ehitamine polevat kuna olnud nii odav kui praegu.....
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

võhik kirjutas: 20 Veebr 2024, 18:56 eraisiku tulud käivad kassapõhise arvestuse põhimõtte järgi. Ehk siis deklareerisin vaid selle, mille deklareeritaval aastal välja võtsin. Sest kuskil kurat teab kus seisev raha ei ole eraisiku tulu enne, kui see tema pangaarvele või rahakotti laekub.
Ei vasta tõele.
:read:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ja miks ei võiks olla oü sellisel puhul, ....
Kuuldavasti Võrklaev hakkavatki OÜ-tamistega tegelema.., seega on eraisikuks jäämine vast rahulikum... :scratch:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin on juba vastulöök antud - OÜd süüdistavad Riiki laimamises. Üks selline oli peaministri naine, kes tegeles aktiivselt just OÜtamisega. On ka Maksuameti kommentaar olemas varasemast - "Maksude optimeerimine OÜkaudu ei ole kuritegu, see on ikka konkreetse seaduse sätte tahtlik rikkumine". See lause käis klassikalise juhtumi kohta kus OÜ maksab omanikule dividende aga ei oma ühtegi palgalist töötajat. see on klassikaline OÜtamine.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Minu arust OÜ-tamine on see, kui ettevõttel tegelikult on sisuliselt töötajad olemas, aga formaalselt, et mitte nende pealt tööjõumakse maksta, töötavad need töötajad selle tööandja jaoks töövõtjatena (töövõtulepingu alusel) näiteks FIE-dena. Ja see töösuhe pole mitte sellepärast selline, et töötajad tahaksid olla pigem FIE-d ja ise endi pealt makse maksta, vaid ikka selleks, et OÜ optimeerib niiviisi maksukulusid ja sisuliselt saab maksude võrra tööjõu odavamalt kätte. Tööinimene aga saab palka maksude võrra vähem kuna peab maksud ise oma "tuludelt" (sisuliselt ikka palgalt) tasuma ja lisaks on kaelas tal ka veel lisa kohustused ning ettevõtjariskid.
Samas, ega ettevõtjaid ei saa ka väga alati süüdistada. Kui ikka on valiku ees, kas olla või mitte olla, siis hakataksegi hädaga skeeme välja mõtlema.
Ja kusjuures piiri on raske kusagile tõmmata, sest mõned inimesed tegelikult tahaksid olla omaette ettevõtjad (FIE-d või ühemehe OÜ-d). Küsimus selles, milline osapool sellest kaotab või võidab. Üldjuhul on võitja tugevam osapool.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

..........minu vana-vanaemal Lätis pole OÜ'd aga ta oskab häid pannkooke teha :yahoo:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

vuuk kirjutas: 23 Veebr 2024, 13:01 Minu arust OÜ-tamine on see, kui ettevõttel tegelikult on sisuliselt töötajad olemas, aga formaalselt, et mitte nende pealt tööjõumakse maksta, töötavad need töötajad selle tööandja jaoks töövõtjatena (töövõtulepingu alusel) näiteks FIE-dena. Ja see töösuhe pole mitte sellepärast selline, et töötajad tahaksid olla pigem FIE-d ja ise endi pealt makse maksta, vaid ikka selleks, et OÜ optimeerib niiviisi maksukulusid ja sisuliselt saab maksude võrra tööjõu odavamalt kätte. Tööinimene aga saab palka maksude võrra vähem kuna peab maksud ise oma "tuludelt" (sisuliselt ikka palgalt) tasuma ja lisaks on kaelas tal ka veel lisa kohustused ning ettevõtjariskid.
Samas, ega ettevõtjaid ei saa ka väga alati süüdistada. Kui ikka on valiku ees, kas olla või mitte olla, siis hakataksegi hädaga skeeme välja mõtlema.
Ja kusjuures piiri on raske kusagile tõmmata, sest mõned inimesed tegelikult tahaksid olla omaette ettevõtjad (FIE-d või ühemehe OÜ-d). Küsimus selles, milline osapool sellest kaotab või võidab. Üldjuhul on võitja tugevam osapool.
Kui ettevõtja esitab arveid nii, et ta tööjõumakse ei arvesta siis on ta pehmelt öeldes lollakas. Vähemalt miinimumi pealt peaks ikka arvestama ka maksud arvele juurde.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vuuk kirjutas: 23 Veebr 2024, 13:01 Minu arust OÜ-tamine on see, kui ettevõttel tegelikult on sisuliselt töötajad olemas, aga formaalselt, et mitte nende pealt tööjõumakse maksta, töötavad need töötajad selle tööandja jaoks töövõtjatena (töövõtulepingu alusel) näiteks FIE-dena. ...
See oli see Rahandusministri üllitis. Oli vist hüpooteetiline Jüri, kes tegi tööd tööettevõtulepingu korras.
Pole keelatud tööd teha mistahes OÜ omanikuna. Palga võtad välja dividendidena. Kõik on seaduslik. Üks viga on - enamus ei viitsi iseendale OÜd teha...
FIE ei tule kõne allagi - kohustatud oled maksma soots.maksu - OÜl seda kohustust pole.
Kuid üks õnnetu kohtulahend on kah. Mingi raamatupidaja osutas ainuisikuliselt ettevõttele raamatupidamise teenust. Maksuamet andis kohtusse. tõestuseks igal tööpäeval oli raamatupidaja oma punase Opeliga tööandja juures, istus tema kontoris ja tegi ettevõttele raamatupidamist. Kohus leidis -see on töösuhe ja määras sundmaksud mõlemale. See juhtum oli segane - kui raamatupidaja poleks punase autoga kontoris käinud vaid teinuks kodukoontoris... Või oleks olnud kasvõi miski muu äritegevus lisaks, või oleks olnud tema õnnetu punane käru OÜ nimelgi...
Päikesepargi puhul on OÜl palju eelised - saad ehituskulud maha arvata, tulumaksu maksma ei pea, paljud kulud samuti tuludest maha, sõidad OÜ autoga. Ainus miinus - pead aruandeid maksuametile genereerima.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kalvis kirjutas: 23 Veebr 2024, 18:22
vuuk kirjutas: 23 Veebr 2024, 13:01 Minu arust OÜ-tamine on see, kui ettevõttel tegelikult on sisuliselt töötajad olemas, aga formaalselt, et mitte nende pealt tööjõumakse maksta, töötavad need töötajad selle tööandja jaoks töövõtjatena (töövõtulepingu alusel) näiteks FIE-dena. ...
See oli see Rahandusministri üllitis. Oli vist hüpooteetiline Jüri, kes tegi tööd tööettevõtulepingu korras.
Pole keelatud tööd teha mistahes OÜ omanikuna. Palga võtad välja dividendidena. Kõik on seaduslik. Üks viga on - enamus ei viitsi iseendale OÜd teha...
FIE ei tule kõne allagi - kohustatud oled maksma soots.maksu - OÜl seda kohustust pole.
Kuid üks õnnetu kohtulahend on kah. Mingi raamatupidaja osutas ainuisikuliselt ettevõttele raamatupidamise teenust. Maksuamet andis kohtusse. tõestuseks igal tööpäeval oli raamatupidaja oma punase Opeliga tööandja juures, istus tema kontoris ja tegi ettevõttele raamatupidamist. Kohus leidis -see on töösuhe ja määras sundmaksud mõlemale. See juhtum oli segane - kui raamatupidaja poleks punase autoga kontoris käinud vaid teinuks kodukoontoris... Või oleks olnud kasvõi miski muu äritegevus lisaks, või oleks olnud tema õnnetu punane käru OÜ nimelgi...
Päikesepargi puhul on OÜl palju eelised - saad ehituskulud maha arvata, tulumaksu maksma ei pea, paljud kulud samuti tuludest maha, sõidad OÜ autoga. Ainus miinus - pead aruandeid maksuametile genereerima.
Häda on nendega kes kusagil mujal ei tööta. Kui on töökoht kus makstakse sotsiaal ja tulumaks siis OÜ omamine ja omale dividendide maksmine pole probleem. Olen ise 2 OÜ juhatuse liige (1-s 50% osalust ja teises 100%) ja tean neid asju üsna hästi.
Dividendide maksmise eelduseks on ka ettevõtte asutamiseks sissemakse tegemine - 2500€. Sissemakseta asutatud ettevõttest dividende välja võtta ei saa enne kui sissemaks makstud.
OÜ autoga ei viitsi jamada - lihtsam on oma autot omada. muidu täidad sõidupäevikut jne.
Vko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Veebr 2024, 13:15

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Vko »

Kalvis kirjutas: 23 Veebr 2024, 18:22 Päikesepargi puhul on OÜl palju eelised - saad ehituskulud maha arvata, tulumaksu maksma ei pea, paljud kulud samuti tuludest maha, sõidad OÜ autoga. Ainus miinus - pead aruandeid maksuametile genereerima.
Kogu rahalt, mille omale ükskõik milllisel viisil välja maksad (palk, dividendid...), läheb ikka tulumaks. Mida rohkem on igasuguseid kulusid, seda väiksem on kasum ja seda vähem saad dividende maksta. Kuna üks keskmine päikesepark niikuinii suurt kasumit ei saa toota, siis ei imestaks kui juba üsna väikeste pidevate kulude korral tuleb kahjum, mitte kasum. Sel juhul ei saa dividende üldse maksta. Päikesepargi "haldamiseks" OÜ-le auto... sel juhul tuleb kindlasti kahjum. Samuti ei või selle autoga siis muid sõite teha kui ainult päikesepargiga seotud sõidud, millised need peaks olema (vähemalt maksuameti jaoks välja nägema)? Käid iga päev kusagilt kaugelt paneele puhastamas (sel juhul elukoht ja paneelide asukoht peaks suhteliselt kaugel olema üksteisest)? :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vko kirjutas: 24 Veebr 2024, 23:03 Kogu rahalt, mille omale ükskõik milllisel viisil välja maksad (palk, dividendid...), läheb ikka tulumaks.
Kuigi teema on läinud korraks OT-ks, siis ka minu poolt üks OT. OÜ-lt riik ei saa oma kasutusse vist ainult sotsmaksu? Aga miks peaks riiki huvitama OÜ-taja poolt mittemakstav sotsmaks kui OÜ-taja maksab oma arstiarved ise ja teda pensioni suurus ei huvita? OÜ-taja eraarsti visiidele minnes vist maksab visiiditasu ja mitte vähe ja see on nagu oleks ka OÜ-taja panus. Muidugi eeldusel, et OÜ-jast eraarst maksab ka ikka tulumaksu ega soovi tulevikus riiklikku pensioni. Või kuidas? Või kogu Eesti Vabariik OÜ-tab? Miks valitsus erastas mingi aeg Töötukassa rahad? Kas valitsus omal ajal ei võtnud ka Haigekassa rahasid oma kasutusse? Mis on meite valitsuse OÜ-jate pigistamise eesmärk? Planeedi Maa päästmine kliimasoojenemisest nagu osaline "automaksu" põhjendus? :scratch: ;)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Dividendide tulumaksust ei pääse. Enamusel on kas teine töökooht või kui ei ole siis tehakse miinimumpalgaga töökoht.
autosõit on kõige väiksem mure, asi siis sõidulehte pidada. alati saab kõik töösõiduks teha. Ja autoks ei osta Lamborginit vaid tavalise pesoo piruka. Aga jah paneelide puhastamine on õige näide.

Riik tahab rohkem makse saada. Aga ta saab vaid nõuda vastavalt seadustele. OÜ asju saab kenasti seaduseid täites koorraldada. Siit oongi - Riik püüab näidata, et OÜd on justkui seaduse rikkujad aga tegelikult pole. Seadus ongi selline.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas võhik »

...Päikesepargi puhul on OÜl palju eelised - saad ehituskulud maha arvata, ...
Muide - siin see ongi - eelmisel aastal üllitati enne märtsi igasuguseid artikleid igasuguste võimalustega,(sh, paljude tarbimiskohtade summaarse elektrikulu mahaarvamisega müügitulust) ja tuleb välja, et lõpuks hakkas kehtima 01.03 seadusemuudatus , ehkki tuludeklaratsioone sai justkui tegema hakata nagu tänavu 15.02 alates...?

Ja samas on seaduses nüüd kirjas ka eraisikutele soetuskulude mahaarvamise ja veel mitme aasta peale laialijagamise võimalus, millest eelnevates artiklites minu mäletamist üldse juttu ei olnud...? Selline asi eraisikule (erinevalt firmadest) on üldse suht ebatavaline asi...

Kusjuures - kui ma tänavu üritasin leida kohta, kuhu ma nende algsete soetuskulude jäägi peaks kirja panema, siis mina igatahes seda ei leidnud.... Et ajalist piirangut sellel mahaarvamisel kah seaduses pole märgitud, siis jätsin kõik need kulud mainimata - eks kasutab siis kui kunagi tulevikus rohkem tulusid peaks tekkima ..

Lõpuks pole see mulle eriti olulne - kui leitakse, et olen valesti deklareerinud, eks siis teatavad ja saab ümber teha..

Minu kokkupuuted maksuameti personaliga on siiani väga meeldivad olnud - nad on aidanud vigu lahkelt parandada ja suhtlus nendega on minu kulusid u 1800 € vähendanud...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Artikkel taastuvenergiatoetusest..
https://www.err.ee/1609307142/jaanus-ki ... -ulempiiri

Samas ei ole Elering suutnud kaasajastada juba ka möödunud aastal väljamakstud toetuste jagunemise andmeid
https://elering.ee/toodang-ja-prognoos

Tabel seal all on 19.12 seisuga.

Vanad tuulepargid on kohe-kohe sellest toetusskeemist välja langemas, sest 10 aastat ei ehitatud praktiliselt midagi, toetatavad päikesepaneelid pidid valmima hiljemalt 2020 detsembris, ehk neil saab tänavu kolmandik perioodist läbi ja neid ei ole üle 300 MW, ehk need ei tooda üle 300 GWh aastas, ehk ei saa pretendeerida suuremale toetusele kui 15 miljonit - seega enamus toetusest läheb ka praegu just juhitava tootmise - biopõletuse ja koostootmise toetamiseks?


Samas on aga ka täna elektrihind pea kogu aktiivse tegutsemise tundide jooksul sisuliselt null, ehk tarbija maksabki vaid taastuvenergiatasu ja riigimaksud.

Kui nüüd ka need uued hinnapõranda ja hinnalaega taastuvenergiatootjad tööle hakkavad, siis saavad nemad samuti arvestatavat toetust vaid juhul, kui elektri börsihind on sisuliselt nullilähedane.
Ehk elektrihind saab näiteks mullusega, aga ka tänavusega võrreldes tuleval aastal igal juhul tunduvalt madalam olema...?


:read:
Negatiivsed elektrihinnad registreeriti peaaegu kõigil Euroopa energiaturgudel
https://www.pv-magazine.com/2024/04/10/ ... y-markets/
Viimati muutis trebla, 10 Apr 2024, 14:17, muudetud 1 kord kokku.
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

Elekriarvel tulevikus ,(Börs) vaatan, et siis:
1. Elektriedastamine (päev/öö/tipud keskmine ) 0,051 EUR/kWh
2. ELV Kuutasu 2,85 EUR kuus
3. Enefit Kuutasu 1,65 EUR kuus
4. Tastuvenergia tasu 0,0105 EUR/kWh
5. Elektriaktsiis 0,001 EUR/kWh
6. Olgu siis elektrienergia hind 0 EUR kWh
Tarbides kuus 100kWh maksan koos käibemaksuga 13,11 EUR ( 1 kWh hind tuleb 13,1 senti)
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

nii vähe tarbides tulebki kallis hind... see on nagu võrku pakitud kaminapuid enesele kord kuus koju lasta tuua....

Kui ma kodunt ära olen, siis kaks külmikut ja ruuter võtavad 80 kWh.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

Kalvis kirjutas: 23 Veebr 2024, 18:22 Pole keelatud tööd teha mistahes OÜ omanikuna. Palga võtad välja dividendidena. Kõik on seaduslik.
Ei ole nii. Ikka võid tööd teha aga töösuhe peab vastama lepingule. Kui sa endale üldse palka ei maksa ja samas võtad regulaarselt dividende, siis see ei ole optimeerimine vaid tegeliku töösuhte varjamine. Siin on ilusti-kenasti seletatud, koos viidetega kohtulahenditele: https://www.emta.ee/ariklient/e-teenuse ... el#toosuhe
Kalvis kirjutas: 23 Veebr 2024, 07:13 Siin on juba vastulöök antud - OÜd süüdistavad Riiki laimamises. Üks selline oli peaministri naine, kes tegeles aktiivselt just OÜtamisega.
Kui Eestist jutt, siis praeguse peaministri abikaasa peaks mees olema.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas elektron »

Parandage mind kui ma eksin, aga kui juba on kohal nullised ja negatiivsed börsipäevad, siis on ju Nord Pooli piirkonnas päikesepaneelide osas turg küllastunud või väga lähedal sellele? Ehk siis, mis point peaks olema enda tarbeks või võrku müümiseks veel päikesepaneele paigaldada?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Enda tarbeks kulutades pääsed vähemalt võrgutasust.
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

kuus tarbides 1000kWh tuleb võrgutasuks 73 EUR. Tuleb autovahetusele mõelda, e-auto. Kaks paagitäit bensiini no -150 EUR kuus versus elekter nulli ligi.
Vasta